Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Świątyna dumania....

Pokaż wątki Pokaż posty

Świątyna dumania....

Michael 14:31, 01 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Witajcie mam taki mały dylemat... Chciałbym zrobić w swoim ogrodzie coś co mogło by być "Świątynią Dumania..." tylko nie wiem jak mogło by to wyglądać. Jakiś zarys wizji mam tylko muszę to jakoś zgrać z istniejącym ogrodem.... hym i tu zaczynają się schody.

To może po krotce przedstawię swoją wizję (ale oczywiście czekam również na wasze propozycję....)

1. Miejsce...
Umiejscowić bym chciał to w rogu ogrodu, od strony wschodniej..
2. Elementy...
Biała altanka nie za duża, tak abym mógł wstawić tam rozkładany leżaczek w bardzo gorące dni. Chciałbym również mieć miejsce na wypicie porannej kawki w otoczeniu harmonii i delikatności.
3. Kolorystyka....
Myślę o nieskazitelnej bieli i ciemnej zieleni.

i co myślicie, że uda się coś z tego wykombinować??
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
Joanka 15:25, 01 maj 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
O....romantyzmem powiało

Jak Świątynia Dumania to chyba róże białe muszą być
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
barbara_kraj... 16:31, 01 maj 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Róże i... pnącza: powojniki n.p. Snow Queen, czy Jerzy Popiełuszko; bluszcz albo winorośl, byliny : złocień wielki, liatria, hortensje; różaneczniki...
Masz w czym wybierać!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
MarekW 17:08, 01 maj 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Proponuję w tle przy ogrodzeniu jako tło żywopłot z cisa (ładna ciemna zieleń), można pomyśleć o brzozie - proponuję tę odmianę o śnieżnobiałej korze - Betula utilis var. jacquemontii ( http://www.cool-surf.com/gallery/v/Bernard/Wakehurst/Betula_utilis_var_jacquemontii_O_planiscapus_Nigrescens.jpg.html ) warto by oddzielić się od reszty ogrodu, jakimiś krzewami - białe kwiaty ma jaśmin i pięknie pachnie, kalina koralowa - bardzo długo utrzymują się kwiaty, i oczywiście róże i powojniki
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Danusza 17:10, 01 maj 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
różę ale i clematisy biel i cytrynowa zieleń to takie czyste , nieskazitelna jak mysli, któe powinny płynąć w tym miejscu no tak myslę ale nie wiem jak ty Michael?
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Michael 17:13, 01 maj 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Ślicznie dziękuję za tak drogocenne rady... już powoli mam mętlik w głowie i nie wiem co gdzie i jak .... teraz nie będę mógł spać .... ale dam sobie radę...
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
monteverde 14:41, 04 maj 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Michaś altanę zbuduj w formie piramidy, bo do odpoczynku potrzebny jest oczyszczony umysł i ciało, od razu się odpromieniujesz od złej energii, nasadzenia to jak wyżej Basia napisala, jest wdzięczny Summer Snow, o calej masie drobnych białych kwiatków, pnącą róża Schneewittchen CLG,White New Dawn, powojnik b. ciekawy z grupy Viticella"Alba Lusurians" mam go w starym ogrodzie jest śliczny o kwiatkach zielono białych z czarnym środkiem, i wiele innych ciekawych roślinek płożących możesz zastosować)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 00:00, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U Ciebie zmieści się najlepiej kwadratowa altana. Świątynia dumania kojarzy mi się z wielkimi parkami, gdzie była usytuowana w odosobnieniu, z dala od domostwa. U Ciebie Michale trochę jest blisko do rogu. Altana doskonale zda egzamin. Mogłaby mieć ażurowe ścianki nawet, ale porośnięte pnączami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martek 00:06, 06 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Michael napisał(a)
Ślicznie dziękuję za tak drogocenne rady... już powoli mam mętlik w głowie i nie wiem co gdzie i jak .... teraz nie będę mógł spać .... ale dam sobie radę...

Michał gdyby to nie chodziło o miejsce typu "Świątynia dumania "
To pewnie bym dołączyła kilka porad ... ,ale już zalewam się ze śmiechu to chyba taka głupawka ze stresu przed egzaminami ....))))))))))))))Wybacz ,mam nadzieję ,że Cię zarażę tym moim szczerym śmiechem ))))))))))))))))))))))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 00:09, 06 maj 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Tak serio to jeden będzie się czuł dobrze siedząc pod brzozą inny pod kaktusem ,tylko Ty wiesz jakie rośliny stworzą Twój klimat do zadumy i wyciszenia ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies