Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Freya

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Freya

Alicja169 18:15, 09 sie 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
I jeszcze jedno wierzby i brzozy zabierają dużo wody, rodki mogą mieć jej za mało i dlatego padły.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Freya 10:44, 21 sie 2016


Dołączył: 07 sty 2015
Posty: 106
Alicja169 napisał(a)
Z moich doświadczeń to rododendron nie lubi nawozu naturalnego, bo ma odczyn zasadowy, a rodki lubią środowisko kwaśne.
Zajrzyj do Bogdzi , to jest kopalnia wiedzy o rododendronach, na pewno uzyskasz od niej wiele cennych informacji.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=4418



Witaj. Pada deszcz i mam czas na pogadanie. dzięki za informacje. Nie pomyślałam, że naturalne nawozy są zasadowe.Cenna informacja. Zaraz zajrzę do Bogdzi. Czas to jest to, czego najbardziej mi brak.... Pozdrawiam.
____________________
Ogród Freya
Marga 14:55, 21 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Aniu, ja mam rodki pod wierzbą i mają strasznie sucho niestety Muszę je podlewac na okrągło.
____________________
Ogród dla moich synków
Freya 19:55, 21 sie 2016


Dołączył: 07 sty 2015
Posty: 106
Marga napisał(a)
Aniu, ja mam rodki pod wierzbą i mają strasznie sucho niestety Muszę je podlewac na okrągło.
.
Dzięki za informację. Będę jeszcze w tym roku przesadzać niektóre rododendrony, jeszcze nie wiem gdzie, ale nie są piękne w tym miejscu gdzie rosną. Rododendrony mają płytki system korzeniowy i powinno się udać przesadzanie.Pozdrawiam.
____________________
Ogród Freya
Freya 20:00, 21 sie 2016


Dołączył: 07 sty 2015
Posty: 106
Alicja169 napisał(a)
I jeszcze jedno wierzby i brzozy zabierają dużo wody, rodki mogą mieć jej za mało i dlatego padły.


Dzięki za informację. Na pewno masz rację. . Będę rododendrony przesadzać , zobaczymy, czy dadza sobie radę w innym miejscu. Pozdrawiam.
____________________
Ogród Freya
Bogdzia 20:30, 25 sie 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Przeczytałam wszystko od początku.Piękne widoki. Zazdroszcze wielkosci ogrodu. O rh napisałam u siebie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Freya 14:30, 24 paź 2016


Dołączył: 07 sty 2015
Posty: 106
Postanowiłam zmienić miejsce rododendronów. To miejsce przed porządkami;


Początki pracy.



Takie " kwiatki" znalazłam w miejscu sadzenia roślin. A więc- wymiana ziemi.



Na efekty trzeba jeszcze poczekać...
____________________
Ogród Freya
sylwia_slomc... 19:32, 29 paź 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Witam się i ja Strasznie się cieszę, że trafiłam na Wasz wątek bo ogród macie jeszcze większy niż mój. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak ogarniacie teren trzy razy większy od mojego, cudne zagospodarowanie przestrzeni
Wiem ile pracy wymaga od Was ogarnięcie wszystkiego, ktoś Wam pomaga czy sami dajecie radę?
I do tego wypatrzyłam gunnerę To najbardziej zaopiekowana roślina w naszym ogrodzie
jak sobie radzicie z jej zimowaniem ?
Będę zaglądać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Freya 14:08, 31 paź 2016


Dołączył: 07 sty 2015
Posty: 106
Kocham jesień od czasu kiedy mam ogród.






____________________
Ogród Freya
sylwia_slomc... 20:16, 31 paź 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Piękna jesień, cudne odbicie w wodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies