Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 18:14, 24 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Problem to ja mam z tą rabatą.

Czerwone (słabo widać) to Jaśminowiec wonny Virginal. Chciałam go prowadzić jako drzewko na pniu i teraz nie wiem czy nie zrezygnować z tego zamiaru.
Niebieskie to tuja. Nie miałam gdzie ją posadzić i wcisnęłam tu. Pewnie stąd wyleci.
Fioletowe to jeżówki. Chce je stąd przenieść wiosną na inną rabatę.
Pęcherznica zostaje bo ładnie wygląda przy tej białej altanie.
Mam mętlik w głowie i nie wiem jak wybrnąć.
W sumie tylko ta pęcherznica i rozchodniki z rozplenicą trzymają się kupy.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 18:24, 24 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Muszę wsadzić coś zimozielonego i coś kwitnącego latem. Wstępnie wymyśliłam coś takiego


1- Jaśminowiec wonny Virginal
2- Hortensja bukietowa Limelight
3- Cis Wojtek lub Fastigiata
4- Czereśnia która rośnie tylko nie było w programie czegoś z białymi kwiatkami
5- bukszpan
6- pęcherznica


I co Wy na to ???
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Katkak 18:40, 24 sty 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania nie rezygnuj z prowadzenia tego jaśminowca na pniu, bo już super wygląda i szkoda by było tego zaprzepaścić. A może zamiast cisa to posadziłabyć tego świerka Iseli Fastigiata, które ja mam? Dają cudny niebieski kolor. To moja alternatywa dla świerka kłującego, który bardzo mi się podoba, a na którego nie mam miejsca . I może dałabyś jakąś wyższą różę Monstead Wood?), a w nóżki ze 3-4 różyczki The Fairy. Są nie do zarąbania, jak słowo daję. U moich sąsiadów w przodogródku cała masa ich rośnie i kwitną niemal nieprzerwanie. W listopadzie jeszcze kwitły, coś nieprawdopodobnego .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AGDULA 18:43, 24 sty 2016


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Makao_J napisał(a)
Fajnie jak można tak się wymieniać.
Mój eM uwielbia też sadzić nowe rośliny. Czasem jest zawiedziony jak przyjeżdżam z ogrodniczego i nic nie kupię.


Zazdroszczę, że możesz tak po poprostu wyjść i nic nie kupić. Mnie się jakoś nie udaje, tak wyjść bez niczego..
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
AGDULA 18:46, 24 sty 2016


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Makao_J napisał(a)
Muszę wsadzić coś zimozielonego i coś kwitnącego latem. Wstępnie wymyśliłam coś takiego


1- Jaśminowiec wonny Virginal
2- Hortensja bukietowa Limelight
3- Cis Wojtek lub Fastigiata
4- Czereśnia która rośnie tylko nie było w programie czegoś z białymi kwiatkami
5- bukszpan
6- pęcherznica


I co Wy na to ???


Fajna kompozycja Tylko pęcherznica bardzo rozwala się na boki zwłaszcza jak jest już duża. Nie wiem czy tym kolumnowym iglakom nie będzie to przeszkadzac
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Makao_J 18:50, 24 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
No rozwala się, ale myślisz że cisy ucierpią? Ja chciałam jeszcze tam hortensję wcisnąć
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
AGDULA 18:57, 24 sty 2016


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Nie wiem jak często będziesz ją ciąć. MOja zrobiła się po kilku latach wybujała i brzydka (a cięłam). W zeszłym roku obciełąm do zera, powypuszczała nowe pędy i teraz palnuje ją zostawiać jako małe kulki. Nie wiem co z tego będzie... bo ciągle muszę ją podcinać
Myślę ze cisy to chyba nie ucierpią bo one w cieniu dobrze się mają. Ale niektóre jałowce kolumnowe to nie lubią jak je dotykają inne rośliny.
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
Makao_J 19:01, 24 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
AGDULA napisał(a)
Nie wiem jak często będziesz ją ciąć. MOja zrobiła się po kilku latach wybujała i brzydka (a cięłam). W zeszłym roku obciełąm do zera, powypuszczała nowe pędy i teraz palnuje ją zostawiać jako małe kulki. Nie wiem co z tego będzie... bo ciągle muszę ją podcinać
Myślę ze cisy to chyba nie ucierpią bo one w cieniu dobrze się mają. Ale niektóre jałowce kolumnowe to nie lubią jak je dotykają inne rośliny.

Jałowce podobno tak. Też słyszałam.

Pęcherznicę tnę zaraz po kwitnięciu. Myślę że mogę ją otoczyć drucianym płotkiem by utrzymać bardziej w ryzach. Co?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 19:06, 24 sty 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Katkak napisał(a)
Ania nie rezygnuj z prowadzenia tego jaśminowca na pniu, bo już super wygląda i szkoda by było tego zaprzepaścić. A może zamiast cisa to posadziłabyć tego świerka Iseli Fastigiata, które ja mam? Dają cudny niebieski kolor. To moja alternatywa dla świerka kłującego, który bardzo mi się podoba, a na którego nie mam miejsca . I może dałabyś jakąś wyższą różę Monstead Wood?), a w nóżki ze 3-4 różyczki The Fairy. Są nie do zarąbania, jak słowo daję. U moich sąsiadów w przodogródku cała masa ich rośnie i kwitną niemal nieprzerwanie. W listopadzie jeszcze kwitły, coś nieprawdopodobnego .

Róże zaproponowałaś czadowe. Co do świerka to może być za duży. Wolę coś co mogę formować.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Juzia 19:11, 24 sty 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Coś białego bym tam dała.....hortensja właśnie....albo róża jakaś.
Nie wiem ile tam słońca.

Zajrzałam i tak się wcisnęłam ze swoim zdaniem
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies