Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

BasiaLT 21:12, 19 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
No nareszcie jesteś. Bardzo fajnie ci zarosła ta ścieżka z płytek. Pamiętam jak kombinowałaś z ich ułożeniem.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makao_J 21:17, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
KasiaWB napisał(a)
Cofnęłam się do lata 2019 i wiele ciekawych rzeczy poczytałam już wiem, że muszę kupić tą limonkową seslerię jesienną Już sobie zapisałam Mam już troszkę traw i idę w trawy ) ale tej nie mam.
Cofnę się jeszcze bardziej, bo u mnie temat poszukiwań inspiracji na ciurkadełko cały czas aktualny

Będziesz zadowolona z tej seslerii. U mnie już jest ładna choć reszta roślin jeszcze się ociąga.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:19, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Aniu

Moja znajoma ma 4 dzieci w wieku szkolnym. Wczoraj z nia rozmawiałam mówi, że jeszcze kilka dni i ducha wyzionie przez te lekcje internetowe.
EM jej dal komputer i laptopa bo bitwa i wszystkie lekcje naraz. Zamiast robić swoją pracę to też zajmuje się dziecmi.
Miwila ile to czasu ta nauka pochłania

Aniu masz duże pomidorki moje o połowę mniejsze. Chyba szklarnie będziemy kupować bo w poprzednich latach uprawa pomidorów pod gołym niebem to porażka.

Dzieje się bardzo źle więc trzeba się brać za warzywnictwo nie tylko kwiatki.
Susza duża. Czwartkowy wiatr przyniósł mi na działkę sąsiada ziemię tak się kurzyło.

Pozdrawiam i zdrowia zycze

Próbujemy z warzywamy od 2 lat ale nie bardzo nam to wychodzi. Udała się z cukinią i bobem ale marchewka i pietruszka już słabo. Będziemy próbować dalej.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:24, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
BKosimkArt napisał(a)
O kurcze jakie piękne te uchwyty na donice. Tata zdolniaszka.
Bardzo podobają mi się twoje ścieżki do ścianki wodnej i do altany.
co tam że pusto i tak ogród pięknieje.

Staram się wymyślać tacie takie proste projekty. Ma już 74 lata ale wciąż tego typu prace to dla niego rozrywka. Ja wszystko rozrysowuję i wyliczam a on spawa.
Jeszcze chcę by zrobił mi meble na taras.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:30, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Sebek napisał(a)
Kwitnące pomidory w kwietniu? No dajcie spokój

Uchwyty na skrzynki rewelacja!


A uwierzysz że widziałam już bardziej zaawansowane? Tamte kwitły już miesiąc temu. Moje są opóźnione. Jeszcze trochę i wsadzę do foliaka. W tym roku pomidorki będę miała szybciej

Dziękuję za pochwałe wspólnej pracy mojej i mojego taty.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:34, 19 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
BasiaLT napisał(a)
No nareszcie jesteś. Bardzo fajnie ci zarosła ta ścieżka z płytek. Pamiętam jak kombinowałaś z ich ułożeniem.

Noo, ja też to pamiętam.
Czas leci. Kolejne projekty powstają. Trawy, trawy i jeszcze raz trawy. I hortensje oraz jeżówki. Takie nasadzenia.
I jeszcze drzewka. Chyba padnie na świdośliwy "Obelisk"
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Mary 23:56, 19 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Kwitnące pomidory mnie powaliły.
U mnie cukinie chyba zakwitną w domu, bo je przez pomyłkę o miesiąc za wcześnie posiałam.
Pozdrawiam, Aniu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
deszczowymaj 21:39, 20 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Makao_J napisał(a)

No witaj.
Cieszę się że znalazłaś u mnie coś dla siebie. Jestem zaskoczona że coś takiego mam ale to miłe.


Ano masz i to dużo

Przedogródek piękny poukładany elegancki ..do zgapienia konsekwencja w nasadzeniach ..tego bardzo mi brakuje u siebie jakoś nie potrafię wziąść się w garść ..

Uchwyty cud miód ..takich chyba nie ma nikt -piękne same w sobie ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Makao_J 23:34, 20 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mary napisał(a)
Kwitnące pomidory mnie powaliły.
U mnie cukinie chyba zakwitną w domu, bo je przez pomyłkę o miesiąc za wcześnie posiałam.
Pozdrawiam, Aniu.

I co teraz z tymi cukiniami? Wystawiasz na dwór żeby zostały zapylone czy trzymasz w domu?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 23:48, 20 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
deszczowymaj napisał(a)


Ano masz i to dużo

Przedogródek piękny poukładany elegancki ..do zgapienia konsekwencja w nasadzeniach ..tego bardzo mi brakuje u siebie jakoś nie potrafię wziąść się w garść ..

Uchwyty cud miód ..takich chyba nie ma nikt -piękne same w sobie ..


No tak. Takich uchwytów tu w Polsce nie spotkasz. Choć może znajdą się wyjątki. Coś podobnego wypatrzyłam w amerykańskich programach ogrodniczych i to stało się moją inspiracją.

Przedogródek wyglądałby o wiele lepiej gdyby był wysypany kamykami. Niestety jest kora i spore luki. Szukam rośliny okrywowej, która wypełni całość.

Uwierz mi, wciąż uczę się konsekwencji w nasadzeniach. Dużo nauczyłam się tu na ogrodowisku. Czasem po słowach krytyki łapałam doła ale jakoś się ogarniałam i wyciągałam wnioski.
Poprawki są trudne ale kolejne nasadzenia są już bardziej przemyślane.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies