Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 20:42, 29 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)
Zrobiłam ortografa wpisując się "puzniej" ma być "później" jak nie czytam to takie błędy puszczam a słownik potrafi zmienić.

Zobacz na miskanta vanilla sky nie jest za wysoki a ładnie się rozkłada na boki.
Nawet nie wiedziałam, że go mam kupiłam go wiosna dosyć spory bo też o takiego chciałam mieć. Dzisiaj przypadkiem patrzyłam pod krzak i zobaczyłam metkę. W głowie mi się już miesza od tych zakupów. Przyszły miskanty "Rosi".

Pozdrawiam Aniu

A wiesz że już go sobie zapisałam?
Vanillia Sky oraz Yaka Dance.
Pytałam na fb o nie ale nikt nie miał.

Jaki duży u Ciebie rośnie? Ta Vanillia Sky.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 16:34, 30 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Aniu jeżeli bym miała rozstrzygać o kupnie kupiła bym vanilie skay zob. Flauer-gardens maja ładne sadzonki. Tych dwóch bliźniaczych traw na fotkach pokazują je w każdej szkółce trzeba traktować z przymrużeniem oka bo pod tę trawy można wszystkie porównać.

Jak wejdziesz na ich stronę najbardziej odpowiada vanillce ta ostatnia fotka. U mnie są takie miotełki zwiewne delikatne srebrne.

Aniu trudno powiedzieć jaki wysoki robiłam fotkę na wysokości moich oczu a mam wzrost 1,60 cm

To tyle
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 22:10, 30 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ela a robiłaś zakupy w tej Flauer-Gardens? Bo ja nie. I nie znam tego sklepu.
Vanilki mają też u Herz-ów. Tam zakupy robiłam i jest okej.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 22:18, 30 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Aniu nie robilam. Sprawdzałam szkółki, jak napisałaś że nie można kupić. Natrafiłem na ta co napisałam. Aniu czasem te szkółki mniej znane lepiej dbają o klienta niż te renomowane.
Kiedyś zamawiałam krwawnice i bylice w szkółce w Gumowie wszystkie rośliny przyszły elegancko opakowane. A dwa lata temu zamówiłam róże w renomowanej to róże latały pobrałem paczce.

Zamów to nie majątek trawy po kilka złotych. Albo tam gdzie kupowałeś. Zaraz zajrzę co to za szkółka.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 22:24, 30 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Patrzę na tą szkółkę co podałaś. Trawy są w 3 l doniczce. Bardzo duże. Sadzonki 3 letnie.
A w tej co ja pisałam doniczka 1 l.
Sporo mniejsza.
Trudna sprawa. Fotki w herz raczej właściwe a w tej drugiej tylko jedna co pisałaś.

Nie lubię takich sytuacji
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 22:33, 30 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Ania nie przejmuj się fotkami. Te fotki krążą po wszystkich szkółkach naprawdę. Przecież oni nie robią fot tych traw tylko ściągają, z pinteres czy nie wiadomo skąd.

Byłam przed chwilą na Harz i widziałam jak masz zaufanie to kup u nich.
3 l to nie 1 litr. 3 litry większą i ładniejsza bardziej rozrośnięta.
U Harz mają też trawę afrykańska kup sobie przynajmniej jedna nie pozalujesz. Zobacz jaki ma kolor mam ją i fotki u mnie ta bardzo żółta.
I tak płacisz za przesyłkę.

Koniec pisania na dziś dobranoc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:08, 01 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Makao_J napisał(a)
Przerobiliśmy w końcu donice przy tarasowe (to już 4 raz - mam nadzieję że ostatni)
Są kostki z cisów i rozplenice Hamlen. Czyli bezpieczne zestawienie. Zostało jeszcze wysypanie kamykami.




Wykopałam wszystkie jeżówki bez odmianowe różowe. Wkurzało mnie ich rozsiewanie się. Jakaś masakra. Mam pełno sadzonek w całym ogrodzie. Jak podrosną to też je wywalę.


I na koniec moje chryzantemy. Pięknie się rozwinęły. Jestem nimi zachwycona.

Nie lubisz różowych jeżówek?, czy chcesz je lokować w jednym miejscu?
Widzę, że tworzy się nowoczesny ogród. Dekoracja w donicach urzeka.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 08:05, 01 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Aniu pod Miskanthus Africa. Ona tam jest w innym kolorze, ale pewnie to zależy w jakich warunkach różnią moja w sloncu. Na początku jak zaczyna zmieniać kolor też ma pomaranczowe przechodząc do cytryny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 17:03, 02 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam imienniczkę

Jaki masz niesamowity ogród ,
Roślinki i ta cudna altanka ,

Będę wracać do Twojego ogrodu ,
pozdrawiam Ania
____________________
Ania Spelnione marzenie
Makao_J 18:43, 18 kwi 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kupiliśmy wertykulator - jesienią. Użyliśmy od razu. To pomogło wyrównać teren. Zamiar był pisiać wiosną nową trawkę ale.... kret wlazł znowu i przeorał po swonemu
Więc miesiąc temu znowu wertykulacja. Teren znowu wyrównany, trawa posiana. Jeszcze nie wzeszła. Czekamy i podlewamy jak się przypomni
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies