Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 12:07, 23 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Przerobiliśmy w końcu donice przy tarasowe (to już 4 raz - mam nadzieję że ostatni)
Są kostki z cisów i rozplenice Hamlen. Czyli bezpieczne zestawienie. Zostało jeszcze wysypanie kamykami.




Wykopałam wszystkie jeżówki bez odmianowe różowe. Wkurzało mnie ich rozsiewanie się. Jakaś masakra. Mam pełno sadzonek w całym ogrodzie. Jak podrosną to też je wywalę.


I na koniec moje chryzantemy. Pięknie się rozwinęły. Jestem nimi zachwycona.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dominika11 12:27, 23 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
donice przytarasowe super

a odmianowe jeżówki się nie rozsiewają ???

chryzantemy wygladaja uroczo a te kokardki, jaki pomysł
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Nowa12 12:29, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Makao_J napisał(a)
Przerobiliśmy w końcu donice przy tarasowe (to już 4 raz - mam nadzieję że ostatni)
Są kostki z cisów i rozplenice Hamlen. Czyli bezpieczne zestawienie. Zostało jeszcze wysypanie kamykami.




Wykopałam wszystkie jeżówki bez odmianowe różowe. Wkurzało mnie ich rozsiewanie się. Jakaś masakra. Mam pełno sadzonek w całym ogrodzie. Jak podrosną to też je wywalę.


I na koniec moje chryzantemy. Pięknie się rozwinęły. Jestem nimi zachwycona.


Piękne te doniczki wymyśliłaś z chryzantemami. Słodkie i eleganckie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 13:30, 23 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao_J napisał(a)
Trzcinnik krótkowłosy


Tu rosną molinie transparent 8 sztuk. Mam nadzieję że będzie za rok lepszy efekt a jeśli nie to się dokupi




Trzcinnikow krótkowłose robią ładny efekt w ogrodzie. Puzniej kwitna na początku września przynajmniej u mnie,ale za to są bardzo ładne mam posadzone na tle szmaragdów.

Aniu jeżeli chodzi o trawy które rosną do ziemi to kwestia ich sztywności łodyg. Jest parę takich zobaczę to podam.

A ja bardzo lubię jeżówki nawet te nie z rodowodem.
To wszystko zależy gdzie posadzone u mnie się nie sieją ale kępy są rozrośnięte. Przyciełam swoje i odbijająca. W przyszłym roku muszę wcześniej przyciąć to jeszcze zakwitną drugi raz.

Zamowilam z odmianowe dosyć sporo zobaczę co to będzie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 15:57, 23 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dominika11 napisał(a)
donice przytarasowe super

a odmianowe jeżówki się nie rozsiewają ???

chryzantemy wygladaja uroczo a te kokardki, jaki pomysł

No właśnie te odmianowe jeżówki nie sieją się. W dodatku na ostatnim spotkaniu w Studzience właściciel to potwierdził. Tylko przez podział albo invitro.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:58, 23 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Nowa12 napisał(a)


Piękne te doniczki wymyśliłaś z chryzantemami. Słodkie i eleganckie .

Dziękuję.
Jeszcze przed domem sobie postawię takie białe.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 16:02, 23 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)




Trzcinnikow krótkowłose robią ładny efekt w ogrodzie. Puzniej kwitna na początku września przynajmniej u mnie,ale za to są bardzo ładne mam posadzone na tle szmaragdów.

Aniu jeżeli chodzi o trawy które rosną do ziemi to kwestia ich sztywności łodyg. Jest parę takich zobaczę to podam.

A ja bardzo lubię jeżówki nawet te nie z rodowodem.
To wszystko zależy gdzie posadzone u mnie się nie sieją ale kępy są rozrośnięte. Przyciełam swoje i odbijająca. W przyszłym roku muszę wcześniej przyciąć to jeszcze zakwitną drugi raz.

Zamowilam z odmianowe dosyć sporo zobaczę co to będzie.

Pozdrawiam

Też lubiłam te jeżówki za niezawodność, ale jak zaczęły mi się rozsiewać i teraz nawet w środku białych jeżówek wyrosły te różowe to się zdenerwowałam.
Zagłuszają inne jeżówki.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
BasiaLT 14:43, 25 wrz 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U mnie te różowe też się sieją jak dzikie. W miejscu gdzie mi to pasuje to zostawiam ale inne wywalam.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Makao_J 15:11, 25 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
BasiaLT napisał(a)
U mnie te różowe też się sieją jak dzikie. W miejscu gdzie mi to pasuje to zostawiam ale inne wywalam.

Tylko że u mnie zaczęły wyrastać w środku innych roślin więc już chyba się zagalopowały
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 21:35, 28 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Zrobiłam ortografa wpisując się "puzniej" ma być "później" jak nie czytam to takie błędy puszczam a słownik potrafi zmienić.

Zobacz na miskanta vanilla sky nie jest za wysoki a ładnie się rozkłada na boki.
Nawet nie wiedziałam, że go mam kupiłam go wiosna dosyć spory bo też o takiego chciałam mieć. Dzisiaj przypadkiem patrzyłam pod krzak i zobaczyłam metkę. W głowie mi się już miesza od tych zakupów. Przyszły miskanty "Rosi".

Pozdrawiam Aniu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies