Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 19:16, 11 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
greg66 napisał(a)
Witaj Aniu
Masz ładny zakatek ziemii na tym swiecie.
Oglądam i zagladam sobie od jakiegoś zcasu a i jeszcze co nieco można się poduczyć.
Czy jarzmianki po przekwitnieniu przyciąć, czy one kwitną jeszcze raz?
Gaoure mam tegoroczna ale słabo mi gęstnieje, czy za młoda?
A cleopatra u mnie jeszcze nie ma nawet pąka

Pozdrawiam serdecznie

No witam u siebie.
Jarzmianki ścinam po kwitnięciu ale u mnie nie powtarzają kwitnienia. Chyba nigdy nie zdążyły

Co do gaury to u mnie nie tyle w pierwszym roku przybierała na masie co szła w górę. Potem z roku na tok robiła się coraz szersza. Może to zależy też od odmiany bo są mniejsze i większe. Moja jest duża.

Cleopatra jest u mnie od jesieni. Cieszę się że w ogóle odbiła bo u mnie niektóre jeżówki nie chcą rosnąć i same zanikają. A Cleopatra o dziwo nawet przybrała na masie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 19:40, 11 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anda napisał(a)
Bardzo ładne jeżówki Ja mam najwięcej tych pospolitych właśnie. Cenię je za to, że są bezobsługowe i nie do zdarcia praktycznie.
Moje Gaury się wykładają, chyba im za dobrze

Moje Gaury mają płotek w nogach bo leżą na ścieżce i zawsze ciężko było przejść. Teraz trochę lepiej jest.

Pospolita jeżówka faktycznie nie do zdarcia była. Długo ją miałam. Jednak zaczęła za bardzo się rozrastać i siać. Co roku wyrywałam siewki w różnych miejscach. Wystarczyło że taką siewkę zostawiłam na drugi sezon a ona przybierała na masie potwornie i osiągała ponad metr wysokości.
Zaczęło mnie to wkurzać bo jak kupiłam te odmianowe to w kolejnym roku w jej środku wyrastała pospolita.

Wiec wyrwałam rok temu i wiesz co? Znowu wyrosły siewki i kwitną. I skąd?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 19:44, 11 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Przywiozłam jeżówki prawie 100 szt tych odmianowych. Rosną u mnie tylko te zwyczajne 3 rok. Nie narzekam na rozsiewanie trzeba je przyciac po okwitnieniu rosną dobrze.

Miałam je dzisiaj sądzić ale lało. Później komary trzeba czekać na lepsze dni. Też nie wiem jak będą u mnie rosły. Nie wiem gdzie je posadzę ale już są..
Gaura rozrasta się co rok większą też się rozsiewa sama. Ja od zeszlegobroku mam już swoje siewki w doniczkach. Zauważ małe rośliny mają liście nakrapiane bordowe kropki.
Kupiłam w tym roku czerwoną, ale przez te deszcze nie może się zebrać. To roślina słońca.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:46, 11 lip 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Makao_J napisał(a)

Moje Gaury mają płotek w nogach bo leżą na ścieżce i zawsze ciężko było przejść. Teraz trochę lepiej jest.

Pospolita jeżówka faktycznie nie do zdarcia była. Długo ją miałam. Jednak zaczęła za bardzo się rozrastać i siać. Co roku wyrywałam siewki w różnych miejscach. Wystarczyło że taką siewkę zostawiłam na drugi sezon a ona przybierała na masie potwornie i osiągała ponad metr wysokości.
Zaczęło mnie to wkurzać bo jak kupiłam te odmianowe to w kolejnym roku w jej środku wyrastała pospolita.

Wiec wyrwałam rok temu i wiesz co? Znowu wyrosły siewki i kwitną. I skąd?




Widocznie ciebie lubia. Zrób im jedno miejsce i niech rosną gdzieś w kacie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 20:27, 11 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)
Przywiozłam jeżówki prawie 100 szt tych odmianowych. Rosną u mnie tylko te zwyczajne 3 rok. Nie narzekam na rozsiewanie trzeba je przyciac po okwitnieniu rosną dobrze.

Miałam je dzisiaj sądzić ale lało. Później komary trzeba czekać na lepsze dni. Też nie wiem jak będą u mnie rosły. Nie wiem gdzie je posadzę ale już są..
Gaura rozrasta się co rok większą też się rozsiewa sama. Ja od zeszlegobroku mam już swoje siewki w doniczkach. Zauważ małe rośliny mają liście nakrapiane bordowe kropki.
Kupiłam w tym roku czerwoną, ale przez te deszcze nie może się zebrać. To roślina słońca.

Pozdrawiam

Nie zauważyłam na razie siewek Gaury albo nie zwróciłam uwagi gdy wyrywałam chwasty. Muszę przyobserwować

Jeżówki pospolite faktycznie muszą mnie lubić
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kasya 07:29, 16 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
Makao_J napisał(a)
Floksy wiechowate też zaczynają kwitnąć.
Moje perełki

Blind Lion


Green Lion



To ja tez bym takie chciała ale nie spotkałam jeszcze nic z tej serii
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao_J 08:27, 16 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)

To ja tez bym takie chciała ale nie spotkałam jeszcze nic z tej serii

To jedź do Skubianek.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:37, 18 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Przy okazji wizyty u Kasi odwiedziliśmy dwie szkółki



____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:38, 18 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810


eM wyszedł z olbrzymim krzakiem borówki amerykańskiej Bluejay.


A dokładniej
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 21:41, 18 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Miskanty Variegatus już ustawiony. Muszę zadbać by szybko i zdrowo tam rósł

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies