Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Anna i Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Anna i Ogród

Makao_J 09:30, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
deszczowymaj napisał(a)


Pożądany oczywiście ..niby cały maj i połowę czerwca padało a sucho jak diabli

a i przy przesadzaniu roślin deszcz też pomocny


Oj tak. Po przesadzaniu deszczy jest idealnym pomocnikiem. Mi się udało. Przesadziłam wczoraj jaśminowca i floksa Lion wiec deszcz dka nich był zbawieniem.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 09:47, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Anabell napisał(a)
Aniu!
przez przypadek weszłam, jak masz pięknie ogród wydoroślał.

Czytam o berberysie, możesz strzyc kilka razy w roku kiedy Ci pasuje.
Ja mam ich dużo, za dużo.

Zakupowo poszalałaś, też powinnam pojechać do Zielonych PR po floksy.
Mają duży wybór.

Widzę posadziłaś miskanty nie wiem jakie odstępy od tuj, ale wydaje mi się za blisko i za małe odstępy. One za trzy lata będą ogromne, tuje mogą brązowieć.

Pozdrawiam Aniu.


Berberysa jeszcze nie ścięłam. eM boi się że jak spodoba mi się ta rabata bez tych czerwonych akcentów to postanowię całkiem go usunąć

Variegatusy posadzone są w odległości 50-70 cm od tuj. A miedzy sobą maja troszkę ponad 50 cm. Taką odległość wybrałam bo one nie rosną za szybko w przeciwieństwie do innych miskantów. Wręcz nawet baaardzo mały przyrost mają. Tyle wyczytałam w necie i dowiedziałam się od dziewczyn.
Poza tym mam jednego Variegatusa od 3 lat i widzę że to prawda. Ma minimalne przyrosty. Muszę zacząć podawać mu więcej odżywek.



Dlatego nie spodziewam się po tych nowoposadzonych jakiegoś szaleństwa przez najbliższe lata.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dominika11 10:27, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
variegatusy piekne sa mam i bardzo dobry wybór
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 10:28, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Makao_J napisał(a)

My nie mamy problemu ze studzienkami bo u mnie droga żwirowa.
Wciąż
Szybko wsiąka.

Chcą nam położyć kostkę ale dopiero jak wszyscy podłączą się pod kanalizację. Miasto dało 5 tygodni na to a potem kasę dostaną inne ulice które spełniły ten warunek.
Niestety na 9 jeszcze nie podłączonych domów tylko 2 się ogarnęły. Przez tą resztę możemy zapomnieć o twardej nawierzchni. Wrrrr
zawsze się znajdzie ktos taki, co ma wszystkich gdzieś ....
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kasya 12:41, 21 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Makao_J napisał(a)


Berberysa jeszcze nie ścięłam. eM boi się że jak spodoba mi się ta rabata bez tych czerwonych akcentów to postanowię całkiem go usunąć

Variegatusy posadzone są w odległości 50-70 cm od tuj. A miedzy sobą maja troszkę ponad 50 cm. Taką odległość wybrałam bo one nie rosną za szybko w przeciwieństwie do innych miskantów. Wręcz nawet baaardzo mały przyrost mają. Tyle wyczytałam w necie i dowiedziałam się od dziewczyn.
Poza tym mam jednego Variegatusa od 3 lat i widzę że to prawda. Ma minimalne przyrosty. Muszę zacząć podawać mu więcej odżywek.



Dlatego nie spodziewam się po tych nowoposadzonych jakiegoś szaleństwa przez najbliższe lata.

Ładna sadzonka, mój biedny w cieniu to tez nie rosnie najlepiej
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao_J 13:47, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Kasya napisał(a)

Ładna sadzonka, mój biedny w cieniu to tez nie rosnie najlepiej

Ten akurat mam w słońcu. Nawóz dostaje wiosną i to nie spowodowało by bardziej przyrastał.

Polinka pisała że różnica w tym czy rośnie w słońcu czy w cieniu jest tylko taka że w cieniu raczej nie zakwitnie. A tak to nie ma różnicy ani w wybarwieniu ani we wzroście.

Poli pokazywała swoje 7 letnie i te były już śliczne ale ona mocno dokarmia i gnojówkami, i kompostem wiec u niej też dużo szybciej się budzą i są wyższe.

One niby powinny osiągnąć 180cm wysokości po kilku latach. Tak w necie pisza. Moja jednak jak pisałam ma 3 lata i może 1m wysokości
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:49, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Będą foty.
Nie wiem które wybrać więc będą wszystkie. Zapraszam ponownie na spacer po moim ogrodzie.
Anabellki leżą po wczorajszych deszczach. Niektóre oparły się o tawuły.


Strong Anabelle wyszły bez szwanku
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:51, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810


Big Kahuna


Kleopatra
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:55, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Magenta Pearl


Milkshake


____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Makao_J 15:58, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dzielżan


i 2m drobinki - krwiściąg
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies