Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Tu narazie jest ściernisko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu narazie jest ściernisko...

Dominika11 10:11, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
BasiaLT napisał(a)
U mnie dalej pogoda bardzo zmienna. Gorąco, duszno i burze po kilka razy dziennie.
Oto widok z okna po jednej z nich. Słabo widać ale jest nawet tęcza.
widać widać, nawet widać ile masz miejsca na ogród
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
BasiaLT 12:52, 21 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ano miejsca sporo tylko kasy brak za zagospodarowanie tak jakbym chciała. Może kiedyś się uda.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Dominika11 12:54, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
wszystko na spokojnie, nie od razu Kraków zbudowano - dasz radę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Rojodziejowa 13:03, 21 lip 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
BasiaLT napisał(a)
Ano miejsca sporo tylko kasy brak za zagospodarowanie tak jakbym chciała. Może kiedyś się uda.


No skąd ja to znam te połacie niestety są kosztowne w zagospodarowaniu bo to już hurt
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Dominika11 13:19, 21 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Rojodziejowa napisał(a)


No skąd ja to znam te połacie niestety są kosztowne w zagospodarowaniu bo to już hurt
o tak, niestety takie uroki, ale potem jaki efekt
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 13:49, 21 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Powoli, powoli byle do celu
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
violaskom 16:46, 22 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Wielkość ogrodu robi wrażenie! Fajna jest ta skarpa przy płocie. Czym ją obsadziłaś? Berberysami?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
BasiaLT 08:11, 24 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Violu skarpa jest bardzo długa i podzielona na trzy jakby sektory bo przecina ją duży świerk i dwie brzozy. Posadzone jakieś 30 lat temu jak teren wyglądał zupełnie inaczej. Ale szkoda było wyciąć.
W pierwszej części od lewej są posadzone krzaczory ozdobne typu laurowiśnie, pęcherznice, tawuły, rododendrony, forsycja i jaśminowiec. W następnej części gdzie skarpa jest najbardziej strona jest posadzony barwinek. A w części trzeciej i największej, pasami są posadzone iglaki płożące, trzmieliny, lawendy, rozplenice, tawuły, berberysy, juki, irgi i ogniki.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
violaskom 08:44, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Wow, chyba musiałaś wykupić całą szkółkę! Strasznie dużo roślin. Czy ta skarpa to natura, czy była robiona przy zakładaniu ogrodu? Bardzo podobają mi się takie nierówności.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
BasiaLT 15:19, 24 lip 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
violaskom napisał(a)
Wow, chyba musiałaś wykupić całą szkółkę! Strasznie dużo roślin. Czy ta skarpa to natura, czy była robiona przy zakładaniu ogrodu? Bardzo podobają mi się takie nierówności.

Skarpa już była tylko trochę inny miała spad. Cały teren jest pod skosem. Wydaliśmy masę kasy żeby go wyrównać. I to był błąd bo teraz zrobiłabym tarasy i byłoby może nie taniej ale ciekawiej.
Nasadzenia też były robione etapami. Roślinki kupowane malutkie żeby było taniej a sporo miałam z własnych rozsadzeń. Jak się dokopię to wrzucę fotki.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies