Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

sylwia_slomc... 22:29, 18 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Kasiek napisał(a)


Prosze
Nie wiem jak wyglada pielegnacja takiej rozy...ale wiem, ze drzewa po ktorych sa puszczone, sa najpierw uformowane, tz wszystkie slabsze galazki tworzace ,,pajeczynke,, sa powycinane. Widzialam kilka takich drzew oplecionych rozami, jak powyzsza fotka pokazuje, wyglada to bajecznie Kiedys planowalam, na swoim bzie, posadzic roze apple blossom i...Jakos zapomnialam o tym pomysle
Sylwia, tez sie nie sumituje, gdy widze ze cos choruje lub zaraza inne rosliny i nie moge temu zapobiec. Lepiej wyciac i posadzic nowe Twoj ogrod jest piekny...Tyle zycia w nim i miejsca dla stworzen, gratuluje i pozytywnie zazdraszczam takiego raju

Chwilka...Nasza Danusia ma w przedogrodku jakies drzewka, po nich pna sie roze...Zapytaj Dany
Ide szukac fotek, jak znajde to...bede Cie znowu wolac


Ja gruszę Kasiu tnę co wiosnę, wszystkie wilki usuwam, a puszcza ich dużo bo po jednej wichurze cały przewodnik dość nisko straciła i przez to korona na płasko jak talerz rośnie.
Gdyby nie to, że chorowała bardzo to bym ją zostawiła , a tylko kwiaty oberwała by owoców nie było. Ona mi robi fajna robotę przy wejściu do warsztatu, ale nie poświęcę dla niej jałowców, za dużo pracy i podlewania w nie zainwestowałam i mimo, że maluszki sadzone to jednak parę złotych też.
ale może to dobrze, że owocowe będą tylko z dala od domu bo w podwórku mam plan by ich nie było....może jedna jabłoń docelowo zostanie i jedna wiśnia, reszta na dużym ogrodzie będzie. W podwórku to uciążliwe sąsiedztwo jak się nie jest w stanie tyle owoców przerobić. Osy i szerszenie mają używanie, że o wizerunku podwórka nie wspomnę gdy leżą na ziemi i gniją
Na ich miejsce posadzimy coś mniej uciążliwego i bardziej dekoracyjnego
Bardzo mi miło czytać słowa uznania, ja Twój ogród podziwiałam zarówno przed jaki i po metamorfozie i podziwiam za odwagę do zmian
Wołaj chętnie zobaczęI dziękuję

Edit. I dziękuję za spacer po pięknym ogrodzie, którego nigdy bym bez Ciebie nie mogła zobaczyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 22:34, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Nie znalazlam Moze przy okazji, w jakims starym folderze, bede wtedy wolac
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 22:41, 18 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
I tak dziękuję za chęci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 22:43, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ciag dalszy ogrodu botanicznego



____________________
Bawarka
Kasiek 22:43, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
I tak dziękuję za chęci


Buziak
____________________
Bawarka
Kasiek 22:45, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 22:48, 18 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Piękna gunnera, choć patrząc po roślinkach porównując wielkość to młodziutka jeszcze, ale super rozrosła się już i ciekawie ja z kwiatami skomponowali
A jakie dalie!!!
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 22:54, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762


____________________
Bawarka
Kasiek 22:55, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękna gunnera, choć patrząc po roślinkach porównując wielkość to młodziutka jeszcze, ale super rozrosła się już i ciekawie ja z kwiatami skomponowali
A jakie dalie!!!


Wiedzialam ze zwrocisz uwage na gunnere
____________________
Bawarka
Kasiek 22:57, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762


____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies