Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Cięcie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Cięcie hortensji

zaga 21:17, 11 kwi 2013


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Dokładnie tak, ta skleroza, co roku to samo. Od rana myślałam o swojej hortensji i ściągi szukałam. Oczywiście dla pewności
____________________
Agata - Ogród Zagi
monteverde 21:31, 11 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ele2001 napisał(a)
Forma pienna hortensji bukietowej

pięknie wygląda
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
abrakadabraa 10:58, 16 kwi 2013


Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 20
Pomóżcie mi, proszę, bo szukam i szukam i nie wiem już co czynić


W sierpniu kupiłam 4 dorodne krzaki hortensji Limelight. Duże - ok. 100 cm, każda składa się z kilkunastu dość grubych prostych (nie rozwidlonych) gałązek. Oglądam wasze hortensje i one powinny się rozwidlać, prawda? Przeczytałam na jakiejś stronce, że ta odmiana hortensji rośnie ok. 30 cm rocznie. Z tego wynika, że moja powinna mieć ok. 3 lat. Czy to znaczy, że nigdy nie była przycinana - skoro nie ma rozwidlonych gałązek? To jak ja mam ją teraz przyciąć? Na razie zostawiłam jakieś 60-70 cm. To chyba za wysoko, tak? Podciąć tak jak się powinno w pierwszym roku - nad 2-3 oczkiem?

Przepraszam za te, pewnie naiwne bardzo, pytania, ale ja zupełnie nie mam doświadczenia z tymi roślinami...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Gardenarium 21:18, 16 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przytnij o połowę, a wszystko zależy w jakiej formie chcesz je prowadzić docelowo, Czy okrągły, kulisty krzew czy wypuszczone do góry, jak małe drzewko.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makowianka 21:27, 23 wrz 2013

Dołączył: 23 wrz 2013
Posty: 1
Dzień dobry!
Mam dwa krzewy hortesji ogrodowej, które nie zakwitły w tym roku. Czy powinnam poczekać do przyszłego roku, czy w jakiś sposób je przyciąć - wyrosły dość duże i zastanawiam się, czy w następnym roku nie poszybują jeszcze wyżej (na czym mi raczej nie zależy).

Anabell 23:22, 23 wrz 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Hortensji ogrodowej nie przycina się, jedynie można korygować jak jest za gęsta lub za wysoka.
Na łodygach teraz zawiązują się pąki i w następnym roku zakwitną.
Przed przymrozkami usunąć wszystkie liście, można sznurkiem związać łodygi i owinąć kilka razy włókniną.
Dół krzewu obsypać liśćmi lub gałązkami świerku.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 00:11, 24 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hortensji ogrodowej wycina się wyłącznie same kwiaty, suche i słabe pędy, albo połamane. Jej samej się nie przycina, szczególnie zdrowych pędów bo nie będzie kwitła.

Jesli przemarznie, to wtedy nie wypuści liści u góry i wtedy dopiero przycinamy radykalniej, kiedy widać że już i tak nie będzie kwitła.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MonikaH 13:59, 28 lut 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Poproszę o radę w sprawie cięcia Pinky-Winky, ma trzy pędy od ziemi i dopiero na wysokości ok 30-35 cm są kolejne pędy, czy ciąć powyżej rozgałęzienia czy poniżej?
____________________
Monika - Bez linijki
ZbigniewG 16:46, 28 lut 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Monika wersja podstawowa tnij wszystkie nad drugim oczkiem,będzie regularny kształt krzaka
wersja fantazyjna - jeden nad pierwszym oczkiem , drugi pod rozwidleniem , trzeci skróć mocno pierwszy nad rozwidleniem a następne stopniowo
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Milka 16:47, 28 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zbysiu, świetna instrukcja
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies