Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Cięcie hortensji

Pokaż wątki Pokaż posty

Cięcie hortensji

atena35 11:20, 01 mar 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Poczytałam instrukcje. Zapisuję wątek. Idę do ogrodu
____________________
Ogród Tosi
MonikaH 11:40, 01 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
Zbyszku, dzięki, genialne w swojej prostocie, to lecę ciąć, pogoda piękna, odciski od sekatora już są po tawułach i innych, a teraz na deser hortki, miłego dnia
____________________
Monika - Bez linijki
ZbigniewG 15:09, 01 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8904
Miłe Panie metoda prosta bo i podobno faceci to maszyny proste, o bardziej złośliwym określeniu (wymyślonym przez kobiełki ) już nie wspomnę
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zeta 21:55, 01 mar 2014

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Proszę o podpowiedź- czy w związku z wyjątkowo ciepłą zimą należy rozpocząć ciecie hortensji już w marcu? zapytanie dotyczy centralnej części Polski. Jak ciąć hortensje Limelight aby ładnie się rozkrzewiła i kiedy to zrobić?
____________________
Gardenarium 10:30, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż krzak na zdjęciu, Ja już pocięłam, bo za chwilę będzie za późno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 10:34, 02 mar 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8904
Zeta to co napisałem wyżej o Pinky Winki dotyczy praktycznie wszystkich bukietowych (h. paniculata) poza nielicznymi kwitnącymi na pędach 2letnich np. Shikoku Flash (Summer Snow)
możesz zaczynać i możesz poczekać jak się nie pali
jeżeli poczekasz to zobaczysz które pąki są najmocniejsze i nad nimi przytnij zanim zaczną pękać

u mnie jeszcze śpią
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 10:47, 02 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż po prostu jaki pokrój ma krzew, czy to młody krzew w pierwszym roku, czy stary? Bo sposób cięcia jest zgoła inny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zeta 08:26, 04 mar 2014

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Gardenarium napisał(a)
Pokaż po prostu jaki pokrój ma krzew, czy to młody krzew w pierwszym roku, czy stary? Bo sposób cięcia jest zgoła inny.


Udalo mi sie wreszcie sciagnac zdjecia. Z tego co wyczytalam-wszystkie powinnam przyciac jakies 20-30cm nad ziemia. Zgadza sie? PS przepraszam za brak polskich znakow ale na tym komputerze mam klawiature niemiecka
Wszystkie hortensje byly zasadzone rok temu
Dwie hortensje Limelight-te chcialabym prowadzic na geste krzaki. W zeszlym roku urosly mocno w gore i z ledwoscia udalo mi sie je usztywnic


Hortensja Annabell

Pantom
____________________
MonikaH 09:28, 04 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
ZbigniewG napisał(a)
Zeta to co napisałem wyżej o Pinky Winki dotyczy praktycznie wszystkich bukietowych (h. paniculata) poza nielicznymi kwitnącymi na pędach 2letnich np. Shikoku Flash (Summer Snow)
możesz zaczynać i możesz poczekać jak się nie pali
jeżeli poczekasz to zobaczysz które pąki są najmocniejsze i nad nimi przytnij zanim zaczną pękać

u mnie jeszcze śpią


pocięłam tą nieszczęsną pinky winky piętrowo, z nadzeją, że przynajmniej jeden pęd odbije ładnie - kolejna korekta za rok

pozostałe - grandiflora, phantom, limlight, vanille ciachnełam dość mocno bo miały rachityczne pędy

zostały jeszcze anabelle -rosną już kilka lat, część będę przesadzać i dzielić (nie wiem czy już, czy jeszcze poczekać?) - ścięłam późną jesienią na ok 40-50 cm bo były brzydkie, pewnie powinnam jeszcze je dociąć?
____________________
Monika - Bez linijki
Gardenarium 09:29, 04 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zeta, możesz ciąć o połowę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies