Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy salon nad wodą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy salon nad wodą

Gardenarium 20:38, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten ogród to dla mnie ogród sentymentalny...


Ogrodowy salon o klasycznej kompozycji, duży staw z ozdobnymi rybami i wypielęgnowany trawnik otoczony dorodnymi krzewami. Posadziłam tutaj 15 lat temu wiele pięknych roślin, dzięki którym ten zadbany ogród sprawia wrażenie miejsca radosnego, pogodnego i przyjaznego ludziom a także zwierzętom. Przylatują tutaj kaczki, a jedna rodzina nawet się osiedliła i miała młode. Właściele cieszą się ogrodem i przez tyle lat utrzymali go w nienagannym stanie. Jednak potrzeba mu zmian, bowiem nastapiło "zmęczenie materiału"...



Od tego ogrodu dla mnie właściwie wszystko się zaczęło. Trafiłam tutaj jako naczelna ogrodniczka w latach 90-tych.
Ogród istniał, jednak brakowało w nim pomysłu, były duże rośliny i duży pies...
Właściciele lubią zwierzęta, ale lubią też mieć zadbany ogród... No i zaczęło się..
Miałam ogrodnika do pomocy i kilka lat pracowałam w tym ogrodzie najpierw z pomocą, potem sama.

Stawy zakładałam z Witkiem, ale on jeszcze nie pracował ze mną na stałe, miał inne zajęcie.

Ten ogród otworzył mi drogę, gdyż zdobył II miejsce w konkursie Muratora w 1999 roku. Nagrody wręczano na Wystawie "Zieleń to życie". Był też na okładce "Ogrodów" i w artykule "Muratora".

Po latach pracy w nim, zajęłam się większymi zleceniami, potem przeprowadziłam się o dziwo do miejscowości, w której znajduje się ten ogród i mieszkam dwie ulice dalej....Jak to się człowiekowi w życiu układa...

No i teraz znów jestem w tym ogrodzie, aby go upiększyć.

Oto galeria jak wyglądał wtedy.

Ogrodowy salon, galeria zdjęć

W tym roku, podczas pierwszej wizyty przywitał mnie subtelnym, peoniowym tulipanem.




Cała realizacja tego ogrodu była filmowana i pokazana w programie TVN "Maja w ogrodzie"



http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,2,189,0.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:41, 06 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ogród piękny. Styl zakładania się trochę zmienił ale nadal widać to samo zamiłowanie do roślin. Piękny !!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:43, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Właśnie o to chodzi. Rośliny do tego ogrodu częściowo rozmnażałam sama, jeszcze w ogrodzie Babci Jasi, sporo ich tam. m in. przylaszczki, jezyczki Przewalskiego, bodziszki, kosaćce żółte. Wszystkich nie pamiętam nawet. Teraz nieco inaczej obsadzam ogrody, ale moja wizyta wiąże się teraz z ważną sprawą przeróbki stawu, wymiany folii na EPDM i budowy nowego wodospadu. Całą przemianę tego ogrodu zobaczycie w programie "Maja w ogrodzie", ponieważ śledzimy z kamerą wszystkie prace.

Tutaj link do programu

Maja w ogrodzie - ogród z przebudowywanym stawem

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 20:46, 06 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale bieżące fotki też się przydadzą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:48, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Oczywiście, mam ich mnóstwo, więc pokażę ze szczegółami.
Śledźcie zatem ten wątek, będzie się działo....
Ryba nam wyskoczyła na trawnik z pojemnika....a kaczki zdezorientowane ...odleciały...
Dwa kaczory biły się tutaj o kaczuszkę...tak opowiadają właściciele.

Żyją wszystkie klony palmowe, które sadziłam

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:49, 06 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Piękny jest ten ogród. Ciekawa jestem co też będziesz w nim przerabiać, dodawać i zmieniać
A losy sie faktycznie dziwnie układają... Ja jeżdżąc do pracy parę lat temu, mijałam nowe bloki, i tak sobie myślałam, ależ fajne musza być tam mieszkania. Po kilku miesiącach sama zaczęłam tam mieszkac z M

Danuś znasz "imię" tego tulipana?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 20:50, 06 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:50, 06 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam... ale pewnie mam gdzieś w fotkach z Holandii. Może znajdę przy okazji...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danusza 20:51, 06 maj 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
dziękuje dziękuję własnie takich inspiracji do mojej wody trzeba
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Danusza 20:54, 06 maj 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192


Przywitał mnie subtelnym tulipanem





śmiało można pomylić z piwonią !
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies