Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy salon nad wodą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy salon nad wodą

Gardenarium 22:13, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeróbka stawu wg Mai

http://majawogrodzie.tvn.pl/106,Przebudowa-oczka-wodnego,porada.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 22:23, 01 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mam nadzieję, że ogród nie ulegnie zniszczeniu, a jeśli nawet to może właściciele zgłoszą się znowu o pomoc
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anula_wn 22:27, 01 sie 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
częściow na pewno ulegnie.... niestety
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Gardenarium 22:29, 01 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już widziałam, że drugi staw trochę podsypany ziemią, iryski zasypane, ale nie ma miejsca, więc nie dziwię się. Ale ostrokrzewy z żółtymi żurawkami trzymają się w całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:30, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256



Danusiu, to ja doprecyzuję moje pytanie: chodzi o zdjęcie powyżej. Odległość między klonem bordowym a zielonym. Czy koronę klonów można przycinać naookoło, czy zostawić je na żywioł?

Chętnie podpatruję modernizacje starszych ogrodów i sama już nie wiem co lepsze, budować od zera czy nie od zera?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 09:52, 05 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ewo - lepiej od zera - tylko trzeba wiedzieć czego się chce
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 10:51, 05 sie 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebciu, nie załamuj mnie. A myślałam, że coś powiesz o urodzie starych drzew, niedbale rosnących krzaczorów, wiekowych żywopłotów w realiach polskiej wsi ....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 10:55, 05 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No jak dla mnie to lepiej od początku jednak. Bo jeśli w ogrodzie rosną już jakieś rośliny i niekoniecznie pasują do projektu, który każdy na pewno ma w głowie, to potem chcemy je na siłę wykorzystać i to czasem nie współgra z resztą.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magja_ 11:17, 05 sie 2011


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
A mój mąż mówi, że jak wyrośnięte i zdrowe to wszystko współgra I chyba ma dużo racji - poza tym uwielbia właśnie realia polskiej wsi Klimat jaki dają wyrośnięte krzaczory i drzewa chyba ciężko jest nadrobić projektem "od nowa". A żurawek nasadzić zawsze można Ewa podejrzyj ogród z cisami - jak stare przyjęło nowe. Tak mi się przynajmniej wydaje - że tam już był "stan zastany".
____________________
Gardenarium 11:25, 05 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pszczelarnia napisał(a)



Danusiu, to ja doprecyzuję moje pytanie: chodzi o zdjęcie powyżej. Odległość między klonem bordowym a zielonym. Czy koronę klonów można przycinać naookoło, czy zostawić je na żywioł?

Chętnie podpatruję modernizacje starszych ogrodów i sama już nie wiem co lepsze, budować od zera czy nie od zera?


Klony rosną w odl. około 4 metrów, a może nawet więcej.
Klonów palmowych nie przycina się, chyba że musisz, bo ma fytoftorozę i zamierają pędy.

Co do modernizacji, to zależy...
Jeśli w ogrodzie jest napchane zbyt dużo roślin jedna na drugiej i każda inna, to bardzo trudno go modernizować.
Natomiast jeśli ogród posiada dorosły drzewostan, który tylko trzeba skorygować i dosadzić nowe rośliny uzupełniając w niższe piętra - to miodzio taka robótka. Uwielbiam modernizować ogrody.

np. tu Modernizacja - za taką nie przepadam, zawsze mnie boli głowa jak robię

Ten miał żywopłoty, większe okazy drzew iglastych (sosna, jodła, kosodrzewiny, trochę tui, cisy, natomiast wszystkie drzewa liściaste, byliny i stawy - zrobiliśmy 15 lat temu. Wtedy nie było tak różaneczników, żurawek i ładnych host, tylko zwykłe zielone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies