Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ukojenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ukojenie

zoja 12:07, 19 cze 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
inka74 napisał(a)
U mnie też był jeż ale niewychowany. Załatwiał się co rano na wycieraczkę.

U mnie trawnik - stad wiem ze sa chociaz ich nie widze.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 12:10, 19 cze 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Dopiero zrobilamm porzadek w tuneliku. Pomidory poszly do fryzjera a to co scielam maja za sciolke.
Poxno ale wczesniej nie bylo jak.

Po lewej same czarne, po prawej wiekszosc czerwonych.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Zana 12:27, 19 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A u mnie borówek w tym roku prawie nie ma.
Jak swoje pielęgnujesz, że mają tyle owoców?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
zoja 12:34, 19 cze 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Zana napisał(a)
A u mnie borówek w tym roku prawie nie ma.
Jak swoje pielęgnujesz, że mają tyle owoców?

Teraz tylko podlewam.
Rosna w miejscu gdzie jest pelne slonce do poludnia potem polcien.
Sa posadzone w ziemi do iglakow i obsypane kora. Tak sadzilismy ze 4 lata temu?
W zeszlym roku dostaly wiosna nawoz do borowek i okazjonalnie dostaja obornik granulowany bo w nogach rosna im m.in. jezowki.

Chyba lubia to miejsce po prostu.
W zeszlym roku mialy mniej owocow. Wydaje mi sie, ze z roku na rok jest ich ciut wiecej.
Ps. Wiosna zrobilam im ciecie - powycinalam galazki, ktore owocowaly w poprzednim sezonie.

____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Zana 12:48, 19 cze 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A to moje w ubiegłym roku miały więcej owoców, posadzone mam podobnie jak Ty. Tylko nawozu i obornika nie dostały. No i nie wycięliśmy starych gałązek.
Em się miał nimi zajmować i opiekować, no i jest jak jest.
Dzięki Zoja
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 13:03, 19 cze 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41552
zoja napisał(a)
Dopiero zrobilamm porzadek w tuneliku. Pomidory poszly do fryzjera a to co scielam maja za sciolke.
Poxno ale wczesniej nie bylo jak.

Po lewej same czarne, po prawej wiekszosc czerwonych.


U mnie w tunelu podobnie ale ja liście wywalam żeby jakieś choroby się nie rozwinęły
Jakie masz czarne odmiany ?
Mogę tu mój pokazać ?
Najwyzej potem wywalę

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zoja 13:44, 19 cze 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Kasya napisał(a)


U mnie w tunelu podobnie ale ja liście wywalam żeby jakieś choroby się nie rozwinęły
Jakie masz czarne odmiany ?
Mogę tu mój pokazać ?
Najwyzej potem wywalę

U Ciebie to elegancko i masz te fajne faliste tyczki
Ja liscie co roku zostawiam bo gdzies wyczytalam, ze pomidory to kanibale i chetnie gnojowke z wlasnych lisci popijaja to u mnie cos tam tez skubna no i sciolka ocgraniajaca przed parowaniem ziemi tez jest. Chorob nigdy /moje doswiadczenie to 2 sezony/ z tego nie bylo.

Moje czarne odmiany to od wuja Tadeusza i od Ani - mam wysiane z nasionek, ktore zebralam z poprzedniego roku a sadzonki dostalam w prezencie. Nie znam odmian.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Anda 15:45, 19 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Fajne tunele. Moje pomidorki rosną pod gołym niebem Też ściółkuję usuniętymi liśćmi, jeśli były "za życia" zdrowe
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
paradas 08:48, 02 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Jakie wymiary ma ten tunel? Ja wymyślam jakieś konstrukcje, kopuły i chyba kupię zwykły foliak na początek.
Dorodne borówki, ja na jednym z krzaków mam chyba tylko z 10 owoców
paradas 07:44, 03 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Dzięki za odpowiedź w moim wątku, jeszcze jedno pytanie. Czy te skrzynki mają dno (funkcja donicy, można przestawiać/wkopane są ścianki bez dna w ziemii)? Ile masz pomidorów w takiej skrzynce?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies