Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 15:32, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mira napisał(a)


Psów się boję a to cudo,przy takim torobic się nie chce tylko posiedzieć i po uszku gmyrać.

Czytam ,że robisz do lutego a to tak jak i ja - postanowiłam w tym sezonie nie kończyć więc się nie spieszę kiedy mogę zwolna to działam

musze zobaczyć co nakupiłaś

Jak się można bać psiaków
kotek sąsiada.
A robię co rok do lutego, powoli mi idzie, ale jakoś się obrobi, mam nadzieję. Tempo mamy podobne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Ania111 15:33, 12 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Milka ,

Cudowna , ta Twoja sosna amerykańska ,
____________________
Ania Spelnione marzenie
Milka 15:35, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)

Jestem i zaglądam ile ty tego masz wszystkiego. I tak to wszystko pasuje jedno do drugiego. Nie wiedziałam, że można ciąć magnolie. Swoją żółta powinnam trochę przyciąć może po o kwitnieciu wiosna.
Tak samo wyczytalam, że azalie można ciac zrobiłam próbę 2 lata temu i guzik nie rozrosła się.

Te ptaki piękne nic nie maluj zawies im czerwone kokardy pod szyją dla uroku lub krawaty jakieś stare ostre kolorystycznie.

Pozdrawiam

Dzięki Elu, miło to słyszeć.
Od ulicy ile jeszcze mam żywopłotów do cięcia i sprzątania liści....może w czwartek będzie pomoc, to się zrobi.
Nie zalecają cięcia magnolii, ale ja od lat tnę, ważne aby w pierwszym tygodniu po kwitnieniu.
Nasze żółte tez powoli rosną, inne w tym czasie o 2m przyrosły.
Z azaliami też terminu trzeba pilnować, moje tnę i zagęszczają się.
Fajna podpowiedź do ptaków.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 15:37, 12 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ireno, doprawdy nie pojmuję, co można robić w tak dopicowanym ogrodzie jak Twój?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Milka 15:42, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)
Irenko, pooglądałam jesień, pieski, Pięknie masz
Napisz Jak tniesz magnolię, kiedy, piszesz że trzy razy w sezonie?
Napisz w jakich miesiącach, czy ona po cięciu zawiązuje pąki kwiatowe??

Dziękuję Mirko
Podstawowa zasada, to cięcie w pierwszym tygodniu po kwitnieniu. Ja tnę częściej, bo rośnie mi Susan i gwiaździsta, jak wściekła i z konieczności częstsze cięcie. Inaczej nie da się przejść, o dziwo przez to cięcie są coraz gęstsze i szybciej rosną. Pąki kwiatowe albo zawiązują, a jeśli było to kolejne cięcie, to w następnym roku są. Nie widzę aby cierpiały. Te , z kolei co kolumnowo rosną, nie rusza, inne kulkuję, to tnę raz tylko.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:44, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)
Irenko, no tyle cebul to faktycznie do lutego sadzenia. Ale za to wiosna będzie Twoja.

Cebule to szybko posadzę, o ile się zabiorę za sadzenie. Na razie czekają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 15:44, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basilikum napisał(a)
A gdzie tam do lutego Irenka ma Motoren uwinie sie w tydzien zobaczycie

Oby
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:03, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)
Irenko, pokaż swojego judaszowca, czy u Ciebie kwitł? Myślisz że w Gdańsku będzie rósł i nie przemarznie? Stanowisko półcieniste może mieć ?

Mirka, co rok kwitnie. Tak dobrze zaczął rosnąć na 3 miejscówce i teraz już wysoki, ostatnio wycięłam dolne gałęzie, bo róże tłamsił.
Myślę, że u was spokojnie da radę. On jednak na słoneczne stanowisko, ale może i w półcieniu da radę. Doskonale znosi suszę, u mnie jest na bardzo suchej rabacie, rzadko podlewany.Dwa poprzednie miejsce były mocno wilgotne, za bardzo osłonięte i było mu źle.
tak na szybko znalazłam zdjęcie

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:05, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)
I uwas takie wysokie tuje mozna miec i nikt sie nie burzy? Moj sasiad juz by mnie do sadu pozwal Ma byc 2 metry maks i koniec Fajnie, ze takie wysokie moga u was rosnac. Kicie przecudne

Nie, chyba że jest taka zabudowa, że przeszkadza. U mnie z drugiej strony muru sąsiad ma szmaragdy, tak do 2m niższe niż moje, mam zieloną ścianę.
No u was inna polityka, a na dodatek pod sznurek i czasami nadmiar betonu.
Kicia sąsiedzka u mnie się wygrzewa.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:08, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
danuta_szwajcer napisał(a)
Podoba mi się ten pomysł z berberysami przed tujami, ale chyba u Ciebie w tym miejscu mają dużo słońca? Podlewasz je czy dają same rade? U mnie szpaler z tujami od dołu mi pousuchały gałezie i dziury mam i tak się zastanawiam czy tak właśnie nie zrobic, tylko mało słonca tam mam może lepiej cisy?
Pogoda sprzyja na prace w ogrodzie to zapewne szybko posadzić swoje cebulowe Pozdrawiam

Danusia, one i tuje to już chyba ponad 20 lat tak sobie rosną.Tak, tam dużo słońca, jedynie w listopadzie i początek roku mniej. Nie podlewa, radzą sobie same. Berberysy u mnie w wielu miejscach i bez opieki
Cisy pod tujami zleją się kolorem, lepiej berberysy, tawuły, krzewuszki, ligustr variegata, ten mam przed domem i pod jaśminowcami. Ostatnio nic nie robiłam ogrodowo, teraz byle jaka pogoda, do 15 coś się da robić już, bo ciemno szybko.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies