Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:41, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Przyzwyczajenie, drugą naturą jest, a ponieważ zawsze lubiłam siać, to po drodze też zbierałam nasiona, i tak mi zostało do dziś. Pełen kufer nasion, a wysiać teraz nie mam sposobu.

Samosiejki czasami zbieram, czasami wyrzucam, a najczęściej ...zostawiam tam gdzie się wysiały.
Miłego, Irenko!

No tak, masz rację Haniu.
Ja czasami mam wrażenie, że samosiejki najlepiej rosną tam, gdzie się wysiały, przesadzisz i różnie bywa.
Jakie nasiona miałam, posiałam, teraz zaglądam czy coś wyjdzie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:43, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)
Nie moge uwierzyc, ze u ciebie hakonki takie duze. Moze zwinely koncowki, mroz je maznal.

Ale pecherznica ci niespodzianke zrobila


Ogromne są. Później ruszają pod bukami trikolor i koło rabaty rodkowej. Może dziś ciut podzielę, bo tak ciut popatrzyłam po ogrodzie i widzę miejsca, gdzie jeszcze coś można zmienić.

Posadziłam w końcu klon, ketmię, graba i róże. Pomidory też, reszta wysiana i czekam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:44, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pola napisał(a)

U mnie też hortki podmarzły, jeszcze się im przyglądam, zobaczymy....one są takie piękne nie mogę z nich rezygnować.

Też je uwielbiam, ale zabawy z nimi dużo, a ja nie ogarniam tej ilości prac u mnie, więc trudno, może jednak coś zakwitnie, bo 1 pąk widziałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:44, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pola napisał(a)
Rutewka i majowe zawilce, do od gapienia......trzeba je gdzieś wypatrzyć cudoooooo

Chyba dość powszechne są, pasują do twojego ogrodu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:46, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
Twoja rutewka mnie zaskoczyła, moja rośnie, a i mam jedną siewkę różowej rutewki. Paulownia o której pisałam, że padła okazało się, że wypuszcza coś na 2 gałęziach. Zawilce wiosenne bardzo ładne, już sobie zaklepałam u koleżanki.


Ja jakoś żadnej siewki nie wypatrzyłam, szczęściara z ciebie.
I u mnie paulownia kwitnie, więc nie wiem, co z nią. Dumam, co zrobić, bo cała obrośnięta powojnikiem montana i cudnie to wygląda, a jak ją ciachnę, muszę i powojnik, ma kilkanaście metrów i po czym go puszczę, o ile odrośnie.
Muszę zdjęcia zrobić
Tak, fajne te zawilce
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 07:50, 09 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Irenko, jestem u Ciebie codziennie i codziennie jest coś do obejrzenia. W takim dużym ogrodzie, to i nabiegać się trzeba. Siedzę w błękitnym kąciku i macham do Ciebie. MOże w przelocie od hakonki do paulowni mnie wypatrzysz? Buziaczki
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:54, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Haniu...widzę i odmachuję.

Roboty dużo, staram się aby w miarę zadbany i obrobiony był, ale dużo tego, prawa dłoń coś mi dokucza, stawy mi popuchły i jakieś guzy narosły, chyba od roboty albo reumatyczne??
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
gobasia 09:15, 09 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Oby nie reumatyczne RZS to bardzo wredna choroba
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
KasiaBawaria 09:43, 09 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Podlewasz te swoje hakonki ze one takie piekne?
____________________
Zapraszam na kawe
Dorota123 12:35, 09 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)


Ja jakoś żadnej siewki nie wypatrzyłam, szczęściara z ciebie.
I u mnie paulownia kwitnie, więc nie wiem, co z nią. Dumam, co zrobić, bo cała obrośnięta powojnikiem montana i cudnie to wygląda, a jak ją ciachnę, muszę i powojnik, ma kilkanaście metrów i po czym go puszczę, o ile odrośnie.
Muszę zdjęcia zrobić
Tak, fajne te zawilce
Ja mam Montanę na solidnej spawanej podpórce. Zrobiła się spora kopa, ale pod spodem są suche pędy. Mam zamiar po kwitnieniu ściąć tą kacapę na wysokość 1,5 m. Ze trzy pędy przykopać, może się ukorzenią to bym na siatkę puściła. Znowu wyłazi ze mnie pazerność na rośliny.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies