Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Agania 08:41, 08 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)
mam 3 sztuki magnolii parasolowatych- tripetala
już są świeże liście i pąki kwiatowe

zaraz idę wyciąć hortensjom ogrodowym to, co mróz kwietniowy zniszczył i sadzić będę i przesadzać
zachwaszczone i kantów znowu nie mam





Uwielbiam tripetallę, moja ma szeroki pokrój czy ty swoją przycinałaś?
U mnie kanciki tylko na przed tarasowej i części od strony zachodniej muszę dzisiaj zacząć przesadzać siewki bylinkowe
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Kasia73 09:59, 08 maj 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Milka napisał(a)

No pewnie głupota tak samo zbieram siewki orlików i łubinów i co tam wpadnie w ręce i na rabaty w docelowe miejsca daję, część wywalam


Ja sie zaorlikowałam na amen od Ciebie mam fioletowego dokupiłam jeszcze biały I bordo. Za to do łubinów nie mam ręki miałam taki piekny kremowy I nie przezimował.
hankaandrus_44 11:11, 08 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Przyzwyczajenie, drugą naturą jest, a ponieważ zawsze lubiłam siać, to po drodze też zbierałam nasiona, i tak mi zostało do dziś. Pełen kufer nasion, a wysiać teraz nie mam sposobu.

Samosiejki czasami zbieram, czasami wyrzucam, a najczęściej ...zostawiam tam gdzie się wysiały.
Miłego, Irenko!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
KasiaBawaria 11:29, 08 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie moge uwierzyc, ze u ciebie hakonki takie duze. Moje zwinely koncowki, mroz je maznal.

Ale pecherznica ci niespodzianke zrobila
____________________
Zapraszam na kawe
Pola 14:49, 08 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Milka napisał(a)

Wycinam, długo czekałam, przyglądałam się, gdzie coś wychodzi, ale brzydkie są. Po cięciu na nowo muszą się budować, choć moje hortensje z tych, co kwitną na tegorocznych pędach, to i tak nie wiem, czego się spodziewać. Pewnie powoli od nich odejdę, za wrażliwe, ale skoro jeszcze żyją, no to są.

U mnie też hortki podmarzły, jeszcze się im przyglądam, zobaczymy....one są takie piękne nie mogę z nich rezygnować.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pola 14:52, 08 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Rutewka i majowe zawilce, do od gapienia......trzeba je gdzieś wypatrzyć cudoooooo
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Dorota123 20:42, 08 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Twoja rutewka mnie zaskoczyła, moja rośnie, a i mam jedną siewkę różowej rutewki. Paulownia o której pisałam, że padła okazało się, że wypuszcza coś na 2 gałęziach. Zawilce wiosenne bardzo ładne, już sobie zaklepałam u koleżanki.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Milka 07:37, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Malgosik napisał(a)

Żadna tam głupota.
Ja robię to samo!
Tylko że często muszę później rozdać te rośliny, bo nie mam na nie miejsca

Ja podobnie.
Wczoraj dziewczynie dałam mnóstwo roślin i nie ma śladu, że coś ubyło
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:38, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agania napisał(a)

Uwielbiam tripetallę, moja ma szeroki pokrój czy ty swoją przycinałaś?
U mnie kanciki tylko na przed tarasowej i części od strony zachodniej muszę dzisiaj zacząć przesadzać siewki bylinkowe

Tak, moje przycinam, bo dołem piwonie i inne byliny i nie chcę aby je zarosły.
Ja mam nowe urządzenie do kantów, chyba już 3, wczoraj testowałam, na razie brak mi wprawy.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:40, 09 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasia73 napisał(a)


Ja sie zaorlikowałam na amen od Ciebie mam fioletowego dokupiłam jeszcze biały I bordo. Za to do łubinów nie mam ręki miałam taki piekny kremowy I nie przezimował.

Ja mam siewek od groma, jak podrosną ulokuję w inne miejsca, jak chcesz to jeszcze ci dam. Może to łubin jednoroczny, nie wszystkie zimują, tez mam kremowy i o dziwo są z niego siewki, ale za rok zakwitną, jak nie padną od suszy.
Kup teraz nasiona i siej wprost do gruntu. Za rok będzie morze kwiecia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies