Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

oliwka 22:45, 18 maj 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Milka napisał(a)

Od kręgosłupa szyjnego z reguły jest mnóstwo problemów, a w sumie nie kojarzy się to z nim, jako głównym winowajcą.


akcja budy skończona


stąd zabrana


Akcja buda mi się podoba, idealnie pasują do twojego ogrodu! bardzo ładne. Irenko, czy wy je przestawialiście, zamawialiście czy robiliście ? Wyglądają elegancko jak w amerykańskich filmach
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
malgorzata_s... 22:56, 18 maj 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Piesy chyba szczęśliwe że takie wypaśne budy dostałyBrawo Wy
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Poppy 23:51, 18 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Milka napisał(a)


Może część nasion w donicy wysiej, bo wiatr może je porwać.
Nie było na metce nazwy tej białej i fioletowej też nie. Ale są niezawodne.
Trawy lubią u mnie rosnąć, ale pochwała trawnika, no dzięki. Faktycznie juz lepszy, w niektórych miejscach nawet idealny, a w lesie biedny, świerki i sosny skutecznie go niszczą.
Mam 4 odmiany hakone; All Gold, Beni Kaze, Aureola, Albovariegata, najbardziej lubię Aureolę, a najsilniej rośnie Albovariegata.
Generalnie wszystkie śliczne.


Dzieki Irenko, jeszcze nie posialam, troche poczekam, bedzie jak w naturze Wykielkuja do jesieni i okrzepna. Oby.
Koniecznie musze dokupic bialego orlika! W nasionach tym razem, nie z golym korzeniem.
Trawnik masz naprawde iscie angielski,czasem zaluje, ze u mnie taki nigdy nie bedzie Bez stokrotek i zielska trzeba by go ciagle podlewac, a na to nie jestem gotowa.
Hakonki mam wlasnie All Gold i Aureole, i cos jeszcze, chyba Nikolasa. I wydaje mi sie, ze te dwie pierwsze sa za zolte troche, i za wolno przyrastaja. Ale moze dlatego, ze chwilowo rosna w malodopowiednim miejscu. Twoje wydawaly mi sie b zielone, dlatego myslalam, ze masz zwykla, bezodmianowa.No i sa takie bujne, bo moje to na razie kikutki smetne Kupilam w koncu zwykla makre, za kilka tygodni powinna dojechac, niestety w wersji mini, wiec nie bedzie co dzielic.

Budy prezentuja sie wzorcowo!
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Milka 07:14, 19 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)
U Ciebie wszystko kwitnie szybciej, aż oczy mi wychodzą z niedowierzania A juz powinnam się do tego przyzwyczaić
U mnie jeszcze tulipany i żonkile, a u Ciebie łubiny, orliki i naparstnice. Zachwycam się piwoniami drzewiastymi, bo takich nie mam.
Za to zauważyłam, że coś mi zjada pąki piwonii bylinowej.


Ewa, ociepliło się, deszcze i myk, szybko jest bujnie.
Może być,że ślimaki ci obżerają, u mnie strasznie obżarte jeżówki, wczoraj sypnęłam na ślimaki, bo inaczej sieczka zostanie.

kolejne piwonie drzewiaste
a wczoraj zaczęła żółta, cudownie pachnąca
5 kwitnie, szósta nie, może za rok



____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:29, 19 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Ja się nie dziwię, ogród się odwdzięcza pracującym w nim przez okrągły rok. A Irenka nie posiedzi spokojnie, musi coś robić. A ja podziwiam tę jej chęć na piękno, bez ustanku!
Iruś, obydwoje jesteście dla mnie wzorem wspaniałego związku z ogrodem!
Kocham Was! Zdrowia życzę, poczytaj w necie o stokrotce. Buziaki.


Haniu wielkie dzięki. Tobie też zdrówka i sił. O stokrotce czytałam i zapewne coś skorzystam z ziół. Ostatnio córka korzystała z marihuany medycznej, bo ma okropne problemy zdrowotne i ból i pierwszą noc przespała od długiego czasu.
Jednak czasami siedzę, ale zaraz coś wypatrzę i po siedzeniu.
Jakoś nie wyrabiam się, sporo spraw na głowie, później idę spać i późno wstaję i czasu mi brakuje.buziaki

kwitnie złote proso
trawa lubi pełny cień

a w kolejnej donicy tak, bukietówka i rojniki


cedrówka chińska widoczna, ale nie ma różowych liści, na co co rok czekam
wnusio śmieje się, że ma koronę; jeden czubek chyba podmarzł, bo nic tam się nie zieleni

dumam czy je skrócić, czy puścić
one na pniu szczepione

zdjęcia sprzed kilku dni
irysek ten był pierwszy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:34, 19 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mirkaka napisał(a)


Teraz są ciemniejsze, bordowe bo młode , potem zzielenieją tak myślę, że to tak jak u róż

One mają ciemne, bordowe gałązki i bordowe od spodu liśćie.

na żywo pęcherznice o wiele lepiej, mnóstwo kwiecia będzie
wszystkie mają w nogach hortensje, hosty i bluszcze, różnie
a jednej ostatnio hakonki dołożyłam



buk kolumnowy cudny

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:39, 19 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
deszczowymaj napisał(a)
Irenko Pracusiu Macham

Pozdrawiam Asiu.
Jak się natyram, muszę potem przerwę robić

męczę piwoniami, idą kolejne, ale bylinowe
ta biała jest wyjątkowa


śniedki na rabacie, mam nadzieję że się rozrosną i więcej bieli będzie

Leoś pozuje

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:44, 19 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
To ja też tak spróbuję z magnoliami.
Ja kilka lat temu podczas kwitnienia takiej starodawnej kaliny, pomponiastej urwałam 4 młode odrosty i wsadziłam do doniczki. Ukorzeniły się wszystkie i dziś mam już spore krzaczki. Kilka dni temu poszłam do bratowej z "przedziwnego ogrodu" i urwałam 3 młode pędy kaliny kwitnącej w zimie na rózowo. Zobaczymy czy coś z tego będzie.

Pewnie, że próbuj, a nuż się uda
Dorotko, sukces z kalinami, oby kolejne się przyjęły. U mnie się same posiały, zebrałam i komuś oddam.
A mnie z siewu wschodzą pomidory i koper

buczki trikolor


i miłorzęby

ogromne
niebawem kolejne konary od spodu wytniemy, tak co 2 lata kolejne piętra podcinamy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:59, 19 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
wiunia napisał(a)



Irenko u nas już nawet na planowane operacje wzywają
Ja znowu pakuję walizeczkę...

Trzymam kciuki.
Ja nadal czekam na swoje wizyty.

różne odmiany czosnków


nadal kwitnie Rose Marie i w tle już rodki
Sunsation mnie zaskoczyła, ciągle ma nowe pąki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 08:08, 19 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)
Buki piękne, moim liście załatwiło, trzeba czekać aż odrosną. U Ciebie to nie wiadomo co najpierw podziwiać masz tyle perełek w ogrodzie rzadko spotykanych. Tamaryszek to już gigant, ale ślicznie kwitnie jak taki wielki

Sylwia, odrosną, przyroda nie lubi próżni.
Tamaryszki mam 2, stare drzewa, całe piękno u sąsiada, bo u mnie je kalina i forsycja zarosły, będzie znowu cięcie pielęgnacyjne.

róża cudownie pachnie
na naparstnicach pełno czarnej mszycy, oprysk musiałam zrobić



kolkwicja chińska

zaraz w pełnej krasie
zdjęcia stare, to pewnie już
ostatnie dni, mało czasu na ogród

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies