Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Dorota123 13:46, 15 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Milka napisał(a)

Dorotko dziękuję.
No z magnolii jestem dumna. Ale gdybym wcześniej tam zajrzała, od jesieni nie zaglądałam, pewnie bym te patyki już dawno wywaliła. A tak miały czas i coś się dzieje.
Teraz muszę magnolię Leonard Messel podciąć, to oderwę zbędne gałązki i do ukozreniacza i do ziemi z donicą, potem w cieniu z rozproszonym światłem i zobaczę, jak się uda taki eksperyment. Może stanę się producentką magnolii, ha ha
To ja też tak spróbuję z magnoliami.
Ja kilka lat temu podczas kwitnienia takiej starodawnej kaliny, pomponiastej urwałam 4 młode odrosty i wsadziłam do doniczki. Ukorzeniły się wszystkie i dziś mam już spore krzaczki. Kilka dni temu poszłam do bratowej z "przedziwnego ogrodu" i urwałam 3 młode pędy kaliny kwitnącej w zimie na rózowo. Zobaczymy czy coś z tego będzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
wiunia 14:00, 15 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
KasiaBawaria napisał(a)


A co moze byc z nim nie tak? Wiem, ze mam skolioze. Lekka ale jednak.U was leczenie przez telefon? U nas normalnie przyjmuja.



Kasiu, prawdopodobnie przy skoliozie kręgi na jakieś nerwy uciskają, coś się blokuje i bóle powstają. Zespół cieśni nadgarstka zdiagnozowano mi kilka lat temu przez badanie komputerowe. Podłączyli mi jakieś kabelki itp. z tego co wiem wyjściem na pozbycie się bólu przy tym schorzeniu to zabieg uwolnienia nerwów w nadgarstku.
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
wiunia 14:04, 15 maj 2020


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Milka napisał(a)
Oj, to dobra wiadomość. Ja jestem ciężka z lekarzami, oj bardzo, no ale już chyba mus.



Irenko u nas już nawet na planowane operacje wzywają
Ja znowu pakuję walizeczkę...
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
sylwia_slomc... 16:31, 15 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Buki piękne, moim liście załatwiło, trzeba czekać aż odrosną. U Ciebie to nie wiadomo co najpierw podziwiać masz tyle perełek w ogrodzie rzadko spotykanych. Tamaryszek to już gigant, ale ślicznie kwitnie jak taki wielki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 19:01, 15 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Milka napisał(a)

Grażynko nie znam. Kiedyś Mala-Mi wysłała naparstnice, a w gratisie trafiła się ona i tak mi się sieje i rozrasta wszędzie, czasami ciut z nią walczyłam, teraz zbieram siewki i lokuję w donicach na tarasie domku letniego, bo jest wytrzymała. Jak będą kolejne siewki, zostawię dla ciebie.
Łapki od roboty bolą, ale chyba coś innego mnie męczy.
Dzięki serdeczne


To super, będę wdzięczna za siewki, ta kocimiętka taka inna, w moim stylu [cokolwiek to znaczy]
Ja na reumatyzm choruję od 8 roku życia i do końca nie jestem zdiagnozowana, bo to trudne.
Zwłaszcza, że miałam objawy z różnych typów choroby.
Przez wszystkie lata byłam leczona zabiegami i gimnastyką, to najlepsze w tej chorobie.
Koniecznie idź do lekarza.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
KasiaBawaria 10:42, 16 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
wiunia napisał(a)



Kasiu, prawdopodobnie przy skoliozie kręgi na jakieś nerwy uciskają, coś się blokuje i bóle powstają. Zespół cieśni nadgarstka zdiagnozowano mi kilka lat temu przez badanie komputerowe. Podłączyli mi jakieś kabelki itp. z tego co wiem wyjściem na pozbycie się bólu przy tym schorzeniu to zabieg uwolnienia nerwów w nadgarstku.


Czyli to samo co mnie czeka w lokciu.
____________________
Zapraszam na kawe
Waclaw 17:08, 16 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Milka napisał(a)

Wacław, tych mam tylko 4, jeszcze młode, na razie myślę o ich przenosinach, bo giną w innej odmianie.
Zobaczymy, jak się spiszą dalej


Dziękuję Irenko
Ja tylko w przypadku dużych nadwyżek.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
daszum 22:34, 16 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Irenko Twój ogród wymaga bardzo dużo pracy. Jak przeczytałam ile roślin masz do przycinania, to mi się zakręciło w głowie.

Ja staram się sadzić rośliny mniej wymagające, nie mam ani jednego bukszpanu.
Lubię u roślin ich naturalny pokrój. Szkoda mi czasu na przycinanie, mam 11 tawuł i denerwuje mnie, że co chwilę stoją w kolejce do fryzjera
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Milka 16:01, 17 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)


A co moze byc z nim nie tak? Wiem, ze mam skolioze. Lekka ale jednak.U was leczenie przez telefon? U nas normalnie przyjmuja.

Od kręgosłupa szyjnego z reguły jest mnóstwo problemów, a w sumie nie kojarzy się to z nim, jako głównym winowajcą.


akcja budy skończona


stąd zabrana
w tym miejscu będzie oliwnik w donicy


uff skończyłam, kolców pełno do wyciągnięcia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 16:07, 17 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)


Na internecie są pokazane zielone liście a u Ciebie takie inne ciemne

No widziałam, moje tak od spodu mają czekoladowe.
Szkoda, że nie znam nazwy.


wywaliłam z donic stokrotki, okropnie je żarły ślimaki
dałam żurawki i siewki trzcinnika krótkiego

na razie skromnie

dziś tu czyściłam stare badyle powojników
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies