Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:17, 14 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dominika11 napisał(a)
ależ przecudnie u Ciebie
wiosna na maksa

Dziękuję. Jesteś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:23, 14 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
LIDKA napisał(a)


Ładny ten powojnik. Taki bujny.
Zapisze sobie do chciejstw.

Jest piękny, ile metrów może mieć, to zagadka, tak oplątał drzewo. Od dołu podziwiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:54, 14 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Lidka Mam marunę, ona się sieje w najdziwniejszych miejscach. Cieszę się, że bodziszki ok, ja je lubię. Jak się zbiorę, to ci wyślę marunę.

hankaandrus Hanuś, u mnie jeszcze te późne tulipany kwitną, ale tak sucho i gorąco, że szybko przekwitają. Nie wiem, co dalej będzie, bo jesli takie susze się utrzymają, nie utrzymam ogrodu w kondycji; pogoda i tak, jakas zwariowana.

Wacław dzięki, maj jednak najpiękniejszy

Agatorek u as Aga zawsze cieplej. Mnie jednak Rose Marie najlepiej sie podoba
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 14:22, 14 maj 2022


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Irenko, tym się nie martwię. Pogoda, zawsze jakaś jest. A ogrod robimy dla siebie, chyba, żechcemy na wystawę, ale to nie ja.
Pozdrawiam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Roocika 17:40, 14 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Milka napisał(a)

Asiu, no udało mi się z tą hortensją, bo tak to bym na słup widok miała.
Zaczął sie okres, że juz się nie wyrabiam w ogrodzie, do tego susza straszna.
Różnice są ogromne, wybrzeże 12 u nas 24 dziś.
Nie wywalaj Asiu traw, ruszą na bank. Moje już są stare, część w środku łysa i po bokach rosną, ale nie mam chęci wykopywać.


Irenka, strasznie współczuję suszy, u nas dziś popadało więc na 2 tygodnie powinno roślinom starczyć.

Strasznie późno ruszają u mnie rozplenice i miskanty. Wymyśliłam dziś, gdzie przesadzę miskanty, będą miały cieplej i więcej słońca to może szybciej będą ruszać?


Milka napisał(a)


Chyba jednak te powojniki ciachnę po kwitnieniu, przechyliły się te buki, tak zaplątane te powojniki. Na łukach tez chyba wywalę powojniki, nie mogę nad nimi zapanować.


Przepięknie to wygląda ale chyba bym się bała jednak o te buki


____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 23:14, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziś poranny spacer odbyłam w Twoim, Magleski i Magary ogrodzie, to był błogi poranek... szał kolorów i soczystości
Na biało kwitną u mnie bodziszki Biocovo, ale nie są jakieś specjalnie efektowne, a może nie mam dla nich po prostu odpowiedniej miejscówki jeszcze. Jak się zwą Twoje? A to zdjęcie to wiosenny hit, jakie to zawilce? Piękne one, zachwyciły mnie, podobne do jesiennych, mają coś z kuklików w sobie.

Milka napisał(a)




Milka 09:20, 15 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Irenko, tym się nie martwię. Pogoda, zawsze jakaś jest. A ogrod robimy dla siebie, chyba, żechcemy na wystawę, ale to nie ja.
Pozdrawiam.

Hania, zawsze jakaś jest....pogoda.
Ja też nie na wystawę, ale pewne czynności mus robić. Mam 3 rozwalone miejsca i chyba w tym roku nie zdążę zrobić, to za rok. Od 2 lat czekają rzeczy do malowania i zrobienia, dom i domek też do malowania, kuchnia, remonty ławek, malowanie pergoli, ale zrobimy ile zdążymy. 2 ławki juz odnowione.
Mąż mówi, zaplanuj jedną rzecz i zrób, a powoli się zrobi. No ale cały czas nie chce się robić, już zmęczenie czuję. A chce sie posiedzieć z rodzina i ciut podziwiać to majowe piękno, buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:23, 15 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Roocika napisał(a)


Irenka, strasznie współczuję suszy, u nas dziś popadało więc na 2 tygodnie powinno roślinom starczyć.

Strasznie późno ruszają u mnie rozplenice i miskanty. Wymyśliłam dziś, gdzie przesadzę miskanty, będą miały cieplej i więcej słońca to może szybciej będą ruszać?




Przepięknie to wygląda ale chyba bym się bała jednak o te buki



Asiu, juz co rok mam problem z suszą. Wszystko wielkie, drzewa wodę ciągną, deszczy brak, śniegu nie było i taki skutek. Pewnie sporo roślin wyleci, zostanie co przetrwa, bo to walka nie na moje siły.
W cieniu trawy tez dobrze rosną. Na starcie potrzebują duzo wody,podlewanie pobudza wzrost, więc może zostaw i codziennie kapnij im wody, możesz nawet z Florowitem tej wody dać, na pobudzenie.
Oj piękne te montany, ale po kwitnieniu tniemy i czyścimy. Dojrzewam do decyzji o usunięciu powojników, jak kwitna fajnie, potem bajzel. Na łukach róże zarastają, są ekspansywne.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:27, 15 maj 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martka napisał(a)
Dziś poranny spacer odbyłam w Twoim, Magleski i Magary ogrodzie, to był błogi poranek... szał kolorów i soczystości
Na biało kwitną u mnie bodziszki Biocovo, ale nie są jakieś specjalnie efektowne, a może nie mam dla nich po prostu odpowiedniej miejscówki jeszcze. Jak się zwą Twoje? A to zdjęcie to wiosenny hit, jakie to zawilce? Piękne one, zachwyciły mnie, podobne do jesiennych, mają coś z kuklików w sobie.






Marta, maj jest taki piękny. Każdy ogród o tej porze zachwyca.
Szkoda, że nie ma ciut deszczu.
Nie znam nazwy moich białych bodziszków, ktoś z forum dawno temu mi wysłał. Są skromne, ale lubię je.
Zawilce tez mam od forumowiczki, nie ma jej juz z nami, to pamiątka po niej. Tworzą ogromne połacie kwiecia, są przepiękne, maja słońce do 12, potem półcień.
Kuklików nie mam, bardzo chciałam czerwone lub pomarańczowe, ale jakoś mi nie wpadły w ręce, a z siania nic nie wyszło.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alija 09:29, 15 maj 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Milka napisał(a)


Irenko, Twój ogród zawsze jest zachwycający, z ogromną przyjemnością oglądam jego zdjęcia.
Jestem fanką tych zawilców, wyglądają fantastycznie. Miłej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies