Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

adewzuol 17:08, 03 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 17:09, 03 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
BasiaLT 12:49, 04 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Też uważam że to nie są malutkie kroczki tylko kamienie milowe. Super.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
adewzuol 14:23, 04 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
____________________
Ewelina W piaskownicy
yolka 18:01, 04 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Tło masz jedno z najpiękniejszych na O. takie brzozowe zagajniki to skarb. U mnie kartofle i pszenica
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
adewzuol 08:55, 05 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
yolka napisał(a)
W mojej ocenie to kroki milowe a nie małe kroczki, Twój ogród już jest bardzo ładny, a jak skończycie będzie co podziwiać


BasiaLT napisał(a)
Też uważam że to nie są malutkie kroczki tylko kamienie milowe. Super.


yolka napisał(a)
Tło masz jedno z najpiękniejszych na O. takie brzozowe zagajniki to skarb. U mnie kartofle i pszenica


Stwierdzam, że spojrzenie na swój ogród przez Ogrodowisko, pozwala dostrzec uroki, których nie widać w rzeczywistości. Może to sprawka Waszych komplementów - DZIĘKUJĘ!. Może to zasługa, że pokazujemy to, co najładniejsze i jeszcze najlepsze ujęcia. Próbując ogarnąć prace ogrodowe, ciągle jestem niewyrobiona i ciągle widzę co jest jeszcze nie zrobione.
Jesienią ubiegłego roku udało mi się przesadzić w jedno miejsce drobne choinki, posadzone przypadkiem. W tym roku po rozgrabieniu ziemi pod trawnik, uwidoczniły się rabaty i całościowo ogród nabrał już pewnego kształtu - podoba mi się. Trawniki będą posiadały nawadnianie zraszaczami. Udało mi się namówić męża, że przy rabatach zrobił mi krany i będą mogła wpiąć się krótkim wężem do podlewania, z czego najbardziej się cieszę, bo do tej pory miałam jedno ujęcie wody i biegałam albo z konewkami, albo z bardzo długim wężem.
Jak posiejemy trawę będzie wyglądać pięknie.

Jolu co do tła zgadzam się z Tobą, z tego powodu w oknach w salonie nie mam firan, a jak wyjdę na taras, to czuję się jak na wakacjach. A jak jest urodzaj na grzyby, to w tym zagajniku rosną kozaki i prawdziwki.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 09:05, 05 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
A kiedy powinien wypuścić miskant morning light? Kupiłam kilka w zeszłym roku i jeszcze nic nie widać.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Toszka 09:08, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
miskanty i rozplenice dopiero w maju startują jak ziemia zrobi się ciepła. Ta wiosna jest zimna i wszystko jest opóźnione
Jest tej pogody taki plus, ze trawnik wam szybko urosnie

Sadź w ogrodzie bordowe i kolorowe drzewa i krzaki.Na tle brzóz będzie to cudnie wyglądać. Zwłaszcza myśl o jesiennej ferii barw.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
adewzuol 09:16, 05 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Toszka napisał(a)
miskanty i rozplenice dopiero w maju startują jak ziemia zrobi się ciepła. Ta wiosna jest zimna i wszystko jest opóźnione
Jest tej pogody taki plus, ze trawnik wam szybko urosnie

Sadź w ogrodzie bordowe i kolorowe drzewa i krzaki.Na tle brzóz będzie to cudnie wyglądać. Zwłaszcza myśl o jesiennej ferii barw.


Dziękuję!
A czy teraz mogę określić czy miskanty nie zmarzły, czy czekać jeszcze? Trawnik chyba dopiero w czerwcu będziemy siać, bo teraz czekamy, aż cały chwast z ziemi wyjdzie.
Zapytam jeszcze o oprysk na przędziorka na świerku konika - czym pryskać i jak często?

Dziękuję za podpowiedzi w kwestii nasadzeń, będę o tym pamiętać. W tym roku już raczej nie, ale może w przyszłym sezonie.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Toszka 09:30, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Walka z przędziorkiem najskuteczniejsza jest przy użyciu promanalu. ale już za późno. teraz pozostaje np. Karate Zeon 050 CS, Magus 200SC, Koromite 10EC lub Envidor 240SC. ważne by doskonale oczyścić od środka z suchego. Nie będzie to przyjemna praca. Ważna jest dokładność oprysku. Uprzedzam tylko, że problem będzie notorycznie nawracać.
Z powodu przędziorków systematycznie wyzbywam się Conic. Dosyć mam lania chemii
Zamiast Conic rewelacyjne są stożki cisowe
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies