Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

Marzenaka 11:27, 26 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Prace widzę do przodu. Coraz ładniej się robi. Tez mam rabatkę przy placyku z samą lawendą i pewnie kamyczkami obsypię no i nie wiem czy dawać matę pod kamienie. Pozdrawiam.
____________________
Ogród Marzeny
adewzuol 13:44, 26 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Marzenaka napisał(a)
Prace widzę do przodu. Coraz ładniej się robi. Tez mam rabatkę przy placyku z samą lawendą i pewnie kamyczkami obsypię no i nie wiem czy dawać matę pod kamienie. Pozdrawiam.


Zdecydowałam się na agrowłókninę - białą, bo nie prześwituje między białymi kamieniami jak czarna, ale przede wszystkim, myślę sobie, że łatwiej mi będzie utrzymać kamień w czystości. Przy samych roślinkach nie dałam szmaty.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 13:47, 26 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
BasiaLT napisał(a)
Coraz piękniej u ciebie. Trawniczek pierwsza klasa. Bardzo fajny pomysł na rabatę z lawendą.


Dziękuję!
W piasku i na tle południowej ściany domu, chyba nic więcej by się tu nie utrzymało. A że w innym miejscu lawenda mi się rozsiała i pięknie ukorzeniła, to rozsadziłam. Myślę, że się przyjmie.

Trawniki, to bardziej zasługa M.
____________________
Ewelina W piaskownicy
carolina01 15:09, 26 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2016
Posty: 76
Łączę sie z toba w bólu jezeli chodzi o glebę. Tez mam piaszczystą ale wytwarzam swoj kompost i pod nowe rabaty i nasadzenia go daję. Polecam ten sposób poprawy jakosci gleby.
____________________
Karolina, Ogród wśród dębów
adewzuol 22:59, 26 lip 2016


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
carolina01 napisał(a)
Łączę sie z toba w bólu jezeli chodzi o glebę. Tez mam piaszczystą ale wytwarzam swoj kompost i pod nowe rabaty i nasadzenia go daję. Polecam ten sposób poprawy jakosci gleby.


Dzięki!
Ja też wszystko co się da wykorzystuję na kompost, jednak jest go niewspółmiernie mało w stosunku do potrzeb.
Jeszcze lepszy jest obornik, ja mam krowięcy złożony na pryzmie, jeden mam już trzyletni - to prawdziwy humus.
Sadząc nowe rośliny mieszam z ziemią ogrodniczą i jeszcze podsypuje jako ściółkę. Efekty są zauważalne, ale do tego muszę bardzo dużo podlewać.
____________________
Ewelina W piaskownicy
jolka 08:12, 05 sie 2016


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Ślicznie u Ciebie. Miło patrzeć jak młoda trawka się zieleni. W ogóle pięknie usytuowane miejsce, wśród tych starych, wysokich drzew. Rabatka z lawendą w kamyczkach będzie śliczna, już zresztą jest ładna. Tylko coś mi się wydaje, że strasznie ciasno ją posadziłaś, ale to może tylko na zdjęciu tak wygląda.
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Marzenaka 09:58, 05 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Ewelina, ja w końcu nie dałam maty pod kamyczki. Wyjdzie w praktyce, chcę tam posadzić tulipany - łatwo nie będzie ale wykonalne, pytałam Mirelli, ma dużo żwirkowych rabat. Jak co to będę zmieniać
____________________
Ogród Marzeny
GorAna 11:00, 14 wrz 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15957
Ewelinko, witam się u Ciebie
Dlaczego mnie tutaj jeszcze nie było?
Masz piękny ogród, tulipanki zachwycają,droga brzozowa cudna, a praca eMa godna podziwu
Mam nadzieję, że się wybierzesz na Kiermasz?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
yolka 20:12, 14 wrz 2016


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Byłam u Ciebie na początku, znowu zaglądam, zazdroszczę lasu, kosmosy też mam i bardzo je lubię
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Makao_J 20:33, 14 wrz 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ale trawniczek nowy rośnie. Zraszacze robią niesamowite wrażenie. Dużo ich.
Super.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies