Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

babka 21:58, 16 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Już kiedyś byłam u Ciebie cichaczem a potem wątek mi umknął. Dziś wróciłam i przejrzałam sobie Twój wątek w całości z wielką przyjemnością. Śliczna działka i bardzo ładnie ją urządzasz, widać że masz pomysł i go realizujesz. Mnóstwo pracy już włożyliście i widać efekty !
Nie wiem czy odwiedziłaś kiedyś wątek Zielonej Marty jeśli nie to zerknij, coś wspólnego mają wasze ogrody może czymś Cię zainspiruje. U niej trawy robią dobrą robotę, u Ciebie też by fajnie wyglądały trawiaste wypełnienia.
A Ty z kolei mnie czymś zainspirowałaś, cieszę się że tu trafiłam, będę się u Ciebie gościć
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
adewzuol 22:03, 16 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Czy ktoś mi pomoże i powie, co zżera moje łubiny? Dzisiaj opryskałam tym co miałam w domu Substral długo działający POLYSECT 005SL (mszyca, ochojnik, misecznik, wełnowiec, tarcznik, ziemioródka)Zwalcza+chroni. Mam nadzieję, że pomoże.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:14, 16 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
babka napisał(a)
Już kiedyś byłam u Ciebie cichaczem a potem wątek mi umknął. Dziś wróciłam i przejrzałam sobie Twój wątek w całości z wielką przyjemnością. Śliczna działka i bardzo ładnie ją urządzasz, widać że masz pomysł i go realizujesz. Mnóstwo pracy już włożyliście i widać efekty !
Nie wiem czy odwiedziłaś kiedyś wątek Zielonej Marty jeśli nie to zerknij, coś wspólnego mają wasze ogrody może czymś Cię zainspiruje. U niej trawy robią dobrą robotę, u Ciebie też by fajnie wyglądały trawiaste wypełnienia.
A Ty z kolei mnie czymś zainspirowałaś, cieszę się że tu trafiłam, będę się u Ciebie gościć


Hej Olu, dziękuję za miłe słowa. Ja u Ciebie też często goszczę, chociaż nie wpisuję się w wątek. Bardzo mi się u Ciebie podoba. A zdradź, z której części województwa jesteś i czym Cię zainspirowałam?
Mój ogród w tym roku nabrał już pewnego kształtu, jest duży, więc działam etapami. Nie planuję w tym roku więcej nasadzeń. Jednak, jak trafię do szkółki, to nie wychodzę z pustymi rękami. A mam też tak, że jak przydarzy mi się handra albo przypływ euforii, to lubię sobie kwiatka kupić. O trawach myślę. Mam już miskanta ML, stipę, carexy i rozplenicę.
____________________
Ewelina W piaskownicy
yolka 21:44, 17 maj 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Ewelino to prawdopodobnie opuchlak, u mnie tak wyglądają pożarte liście rododendronów, na razie niczym nie pryskam, ale muszę coś poszukać
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
adewzuol 21:59, 17 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Ale numer, chciałam pochwalić się nową budowlą, która jest od dwóch tygodni i dopiero teraz na zdjęciu dostrzegłam, że od zewnątrz jest niedomalowana belka. Zadaszenie nad tarasem wykonane z pleksy, trochę mam obawy jak będzie się sprawdzać w upały.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:06, 17 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Ziemia rozgrabiona, wyrównana i przygotowana pod trawny. Na razie jeszcze czekamy, aż wysypią się chwasty. Wysiew najprawdopodobniej na początku czerwca.
____________________
Ewelina W piaskownicy
babka 22:07, 17 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Mnie również w pierwszej chwili przyszedł na myśl opuchlak, widziałam na fotkach kiedyś takie same spustoszenia jakie zostawił na liściach. U mnie też walka trwa. Dziś podejrzanie wyglądały mi rozchodniki, były takie lekko omdlałe a podobno to znak, że opuchlak w korzeniach buszuje

U mnie już Ci pisałam, że mieszkam na trasie Bydgoszcz - Piła ale zdecydowanie bliżej Bydgoszczy, do Żnina mam małe 40km.

Wiesz, spodobała mi się ta Twoja ścieżka z podkładów
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
adewzuol 22:11, 17 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Muszę doczytać o tych opuchlakach.
Mówisz, że masz przywiędnięte rozchodniki. Ja też jednego takiego u siebie zauważyłam dzisiaj. Jak to sprawdzić? Wykopać i obejrzeć korzeń? Jak ratować?
____________________
Ewelina W piaskownicy
babka 22:13, 17 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ale areał Masz fajnie wytyczone rabaty, łuki, koła, fajnie

Z zadaszeniem miałam podobny dylemat, w ostateczności zrobiliśmy nieprzejrzysty ale trochę żałuję.
Jeśli bedzie za gorąco może podwiesisz sobie płócienne "żagle" pod daszkiem.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
babka 22:16, 17 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
adewzuol napisał(a)
Muszę doczytać o tych opuchlakach.
Mówisz, że masz przywiędnięte rozchodniki. Ja też jednego takiego u siebie zauważyłam dzisiaj. Jak to sprawdzić? Wykopać i obejrzeć korzeń? Jak ratować?

W dziale o opuchlakach Toszka dość szczegółowo podała instrukcję działania. Należy polewać ziemię przy roślinie Decisem bardzo, bardzo powoli by jak najwięcej płynu dostało się do larw. Płyn działa kontaktowo, jesli sytuacja jutro się powtórzy to działam.
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies