Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W piaskownicy

Pokaż wątki Pokaż posty

W piaskownicy

pawel_snopek 20:23, 06 mar 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Jeżeli masz super przepuszczalną ziemie to warto zainwestować w rośliny które lubią takie klimaty
____________________
Paweł - Ogród pod górą
adewzuol 15:07, 21 mar 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Zakładanie trawnika. Najpierw koparkę zdjęła warstwę piasku, potem M rozłożył siatkę, żeby nawieść ciemnej ziemi. Następnie rozłożył węże do nawadniania.
____________________
Ewelina W piaskownicy
Kindzia 10:01, 03 kwi 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przeleciałam wątek...już bardzo dużo zrobiliście, tak dużego ogrodu nie da się stworzyć przecież w rok, możesz być dumna z Waszych postępów. I jestem w szoku jak Ci pięknie róże kwitły, one raczej gliniastą ziemię preferują, a u Ciebie pięknie rosną!
Może o jakiś trawach pomyśl, jest wiele takich, które właśnie takiej jak Twoja ziemi potrzebują i słońca...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
adewzuol 18:05, 03 kwi 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Kindzia napisał(a)
Przeleciałam wątek...już bardzo dużo zrobiliście, tak dużego ogrodu nie da się stworzyć przecież w rok, możesz być dumna z Waszych postępów. I jestem w szoku jak Ci pięknie róże kwitły, one raczej gliniastą ziemię preferują, a u Ciebie pięknie rosną!
Może o jakiś trawach pomyśl, jest wiele takich, które właśnie takiej jak Twoja ziemi potrzebują i słońca...

Kasiu, róże mają spore dołki wysypane gliną oraz zaprawione kompostem i obornikiem do tego ziemia ogrodowa. Na wiosnę na start dostają nawóz, a potem systematyczne podlewanie Magiczną Siłą do róż Substrala. Moim zdaniem bardzo się sprawdza. Już kilka traw też mam. Ze względu na założone w tym roku nawadnianie i trawnik nie mogę pozwolić sobie na więcej nasadzeń. Ale w może w przyszłym roku...
____________________
Ewelina W piaskownicy
Kindzia 09:58, 04 kwi 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
adewzuol napisał(a)

Kasiu, róże mają spore dołki wysypane gliną oraz zaprawione kompostem i obornikiem do tego ziemia ogrodowa. Na wiosnę na start dostają nawóz, a potem systematyczne podlewanie Magiczną Siłą do róż Substrala. Moim zdaniem bardzo się sprawdza. Już kilka traw też mam. Ze względu na założone w tym roku nawadnianie i trawnik nie mogę pozwolić sobie na więcej nasadzeń. Ale w może w przyszłym roku...

Pewnie, nawadnianie to spory koszt. Ale jaka ulga
O trzmielinach Ci u mnie napisałam.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:21, 06 kwi 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
I o Gaiety też...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
yolka 19:49, 29 kwi 2017


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Na ostatniej fotce widzę trzy świerki konica, wyglądają jakby usychały, na 99% one nie schną tylko żre je przędziorek, miałam to samo. Od połowy maja co dwa tygodnie pryskaj (kilka razy). Ja nie pamiętam czym w ub r. pryskałam, ale cokolwiek na przędziorka będzie dobre. Miłej majówki. Ja znowu zarobiona jestem
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
adewzuol 21:59, 01 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
yolka napisał(a)
Na ostatniej fotce widzę trzy świerki konica, wyglądają jakby usychały, na 99% one nie schną tylko żre je przędziorek, miałam to samo. Od połowy maja co dwa tygodnie pryskaj (kilka razy). Ja nie pamiętam czym w ub r. pryskałam, ale cokolwiek na przędziorka będzie dobre. Miłej majówki. Ja znowu zarobiona jestem


Dziękuję Jolu za troskę, zdaję sobie sprawę, że świerki męczy przędziorek. Już w zeszłym roku pryskałam na nie, ale nie tak często jak radzisz. Dam roślinkom szansę i będę pryskać co dwa tygodnie.
____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:07, 01 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Jakiś czas nie miałam sprawnego komputera, więc nadrabiam wiosenne zdjęcia


____________________
Ewelina W piaskownicy
adewzuol 22:11, 01 maj 2017


Dołączył: 19 lut 2016
Posty: 1046
Tuje wypielone i podsypane zrębkami
____________________
Ewelina W piaskownicy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies