Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » No to czas zacząć...

Pokaż wątki Pokaż posty

No to czas zacząć...

Iwula 10:49, 17 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Kurcze jak to dobrze spotkać na swojej drodze kogos takiego jak Pani.
Zmierzyłam tam jest 4,5m działka obok nie jest nasza i może faktycznie przydaloby się czym osłonić ta stronę, bo jesteśmy z tej strony " jak na tacy" wszystko widać
____________________
Iwona No to czas zacząć
Iwula 10:54, 17 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Miejsce na rabatę zmierzę dokładnie jak mój M wróci. Musi mi dokładnie pokazać jak daleko podjazd będzie sięgał. A czy wtedy symetrycznie po lewej części działki też kawałek obsadzic tujami i potem można wejść w jakieś liściaste ??
____________________
Iwona No to czas zacząć
lindsay80 11:07, 17 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwula napisał(a)
Kurcze jak to dobrze spotkać na swojej drodze kogos takiego jak Pani.
Zmierzyłam tam jest 4,5m działka obok nie jest nasza i może faktycznie przydaloby się czym osłonić ta stronę, bo jesteśmy z tej strony " jak na tacy" wszystko widać


Iwona, tylko nie Pani, tu jesteśmy wszyscy po imieniu .
No jeśli 4,5 metra to spokojnie zrobisz ten żywopłot.
Jam mam bramę o tej szerokości i wjeżdża się nią do garażu dwustanowiskowego, a tam u Ciebie, aż tak szeroko nie musi być, bo dwa auta mijać się tam nie będą. To co zaoszczędzisz na kostce zostanie na żywopłoty

Przepraszam, że skupiam się na czymś innym niż rabata, o którą zapytałaś, ale jednego się tu już nauczyłam, że na ogród trzeba patrzeć całościowo, jak zrobilibyście już tą kostkę to pozamiatane, a tak to jest dobry moment, żeby się nad tym poważnie zastanowić.
Nie dalej jak wczoraj rzuciły mi się w oczy dwa całkiem nowe wątki, gdzie dziewczyny zrobiły wcześniej obrzeża rabat z kostki brukowej, a dziś by to pozmieniały, a wiadomo, że to już takie proste nie jest.

____________________
Tu ma być ogród :)
lindsay80 11:11, 17 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwula napisał(a)
Miejsce na rabatę zmierzę dokładnie jak mój M wróci. Musi mi dokładnie pokazać jak daleko podjazd będzie sięgał. A czy wtedy symetrycznie po lewej części działki też kawałek obsadzic tujami i potem można wejść w jakieś liściaste ??


Pytasz o tą stronę, która graniczy z sąsiadem, który już ma tuje?
No ja bym tam posadziła swój żywopłot i wzdłuż tej krawędzi zrobiła rabatę szeroką na jakieś 3m ciągnącą się od ogrodzenia frontowego aż za taras.

Coś mi się w głowie kluje i kilka rozwiązań z innych ogrodów bym Ci chciała pokazać, ale teraz piękna pogoda i zmykam do ogrodu, pomyślę sobie o Twoim ogrodzie przy pracach porządkowych
Jak będę miała chwilkę to coś Ci podrzucę wieczorkiem, a w międzyczasie może ktoś jeszcze coś podpowie.

A Ty może dasz radę wrzucić mapkę zagospodarowania działki, choćby taką co masz z projektem domu.
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwula 11:31, 17 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Super!!
wklejam mapkę z projektu
Dla mnie jest ona czarną magią. Wjazd zmieniony.
Wydaje mi się, że dom jest bliżej ulicy.
Dam znać póżniej co do wymiarów.
Bardzo dziękuję za rady i też "lecę w truskawki"
pozdrawiam
słonecznego dnia!!
____________________
Iwona No to czas zacząć
evik0 17:28, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Ja tez bym Ci radziła zrobic ten żywopłot przy płocie od strony garażu. tylko czy macie tam położony ten kabel elektryczny? Niewiem czy mozna nad tym sadzic tuje;(

I słusznie Lindsay napisała - nie rób obrzeży z kostki. Ja tak mam i załuje
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Iwula 17:50, 17 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Witam,
Przegadane z mężem i bedzie tam żywopłot.
Tylko teraz Ewa zaskoczyłaś mnie z tym kablem...bo, faktycznie on tam jest.
A z czego radzicie zrobic obrzeża?
Wklejam zdjęcie i wymaiary całej tej części, co zostanie po zrobieniu wjazdu do drugiego garażu.
____________________
Iwona No to czas zacząć
evik0 18:05, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Przeglądałam temat z tatą elektrykiem kabel powinnaś mieć na głębokości min 80cm. No wiec teraz pytanie jak duze korzenie ma tuja. Ale wydaje mi sie ze 80 cm to całkiem sporo.

____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Iwula 18:18, 17 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Mąż twierdzi, że kabel nawet do metra głęboko tam może być, także chyba nie ma przeszkody...tak mi się wydaje
____________________
Iwona No to czas zacząć
lindsay80 19:40, 17 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
evik0 napisał(a)
Ja tez bym Ci radziła zrobic ten żywopłot przy płocie od strony garażu. tylko czy macie tam położony ten kabel elektryczny? Niewiem czy mozna nad tym sadzic tuje;(

I słusznie Lindsay napisała - nie rób obrzeży z kostki. Ja tak mam i załuje


Cieszę się Ewa, że podzielasz moje zdanie co do żywopłotu.

Zajrzałam właśnie do Twojego wątku i okazuje się, że to Ciebie wczoraj podglądałam - zapamiętałam piękne skrzynie na warzywa przede wszystkim.

Duża ta rabata, którą rozrysowałaś powyżej, może rzeczywiście zostawić tam ten kawałek trawnika, tylko w trochę mniej skomplikowanym kształcie niż na wcześniejszym rysunku.

A czy Ty byś chciała przy ogrodzeniu jakiś szpaler drzew, tak na środku każdego przęsła jak jest u mnie?
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies