Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » No to czas zacząć...

Pokaż wątki Pokaż posty

No to czas zacząć...

lindsay80 19:45, 17 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwula napisał(a)
Mąż twierdzi, że kabel nawet do metra głęboko tam może być, także chyba nie ma przeszkody...tak mi się wydaje


Dopytałam eMa, tez jest z branży elektrycznej i powiedział, że nie ma żadnych przeciwskazań, żeby tam sadzić tuje, a nawet drzewa, także możesz być spokojna.

Te 1,5 m co zostawiłaś na same tuje to nawet za szeroko, możesz tą szerokść ograniczyć, chyba że wolisz zostawić i sadzić sobie jakieś niższe piętro roślin przed tujami.
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwula 20:58, 17 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Dzieki!!
Co do roślin naprzeciw przęseł myślałam o Ligustrach Aurea na pniu, ale oczywiście jestem otwarta na propozycje i rady
Pomyslę nad tym trawnikiem w tej rabacie jak go najlepiej "ułożyć"
Miłego wieczoru
pozdrawiam
____________________
Iwona No to czas zacząć
lindsay80 22:02, 17 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwula napisał(a)
Dzieki!!
Co do roślin naprzeciw przęseł myślałam o Ligustrach Aurea na pniu, ale oczywiście jestem otwarta na propozycje i rady
Pomyslę nad tym trawnikiem w tej rabacie jak go najlepiej "ułożyć"
Miłego wieczoru
pozdrawiam


tutaj jest fragment o nich, to sobie poczytaj.
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/235-wlasne-topiary-w-ogrodzie

Może zwróć uwagę jeszcze na kilka odmian: grab Fastigiata, wiśnia Umbraculifera, platan Alpens Globe, śliwa wiśniowa Nigra.

Myślałam o tej Twojej rabacie i zobacz może kilka propozycji:

Masz tam stronę północną, to trzeba brać pod uwagę przy wyborze roślin.
Może poza tymi stożkami, na tle ogrodzenia trawy, miskant Variegatus, przed nimi kwitnące na biało RH, a przed nimi coś seledynowego np. żurawki Citronelle, albo trawa Hakonechloa Aurea, wszystko zatopione w runiance, albo kopytniku:

Zdjęcie 4 i 5 od dołu

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=197

Zdjecia od 2 do 6 od dołu strony

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=652

Zdjecie 5 i 6 od góry

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=1002

Drugie zdjęcie od góry

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=1081

A Variegatusy w plecach za rodkami tak wyglądają:




Miłego oglądania
____________________
Tu ma być ogród :)
evik0 22:44, 17 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Wow, super propozycje! właśnie podjęłam decyzje ze na mojej rabacie tez bedą variegatusy Lindsay pliss zerknij do mnie bo widzę ze to co proponujesz Iwonce u mnie chyba tez by się sprawdziło.
Iwona przepraszam ze "podbieram" Ci cennego forumowicza;p

I polecam Ci wisienki. Sama posadziłam w zeszłym roku. Są ładne, i ponoć bezproblemowe. Czytałam o nich sporo
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
lindsay80 00:06, 18 mar 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
evik0 napisał(a)
Wow, super propozycje! właśnie podjęłam decyzje ze na mojej rabacie tez bedą variegatusy Lindsay pliss zerknij do mnie bo widzę ze to co proponujesz Iwonce u mnie chyba tez by się sprawdziło.
Iwona przepraszam ze "podbieram" Ci cennego forumowicza;p

I polecam Ci wisienki. Sama posadziłam w zeszłym roku. Są ładne, i ponoć bezproblemowe. Czytałam o nich sporo


Zajrzę.
Ja tam w projektowaniu rabat to nie jestem specjalistką, ale tyle już tu ogrodów pooglądałam, tyle inspiracji zapisałam, że czasami coś mi wpadnie do głowy, niegłupiego
Za to z zagospodarowaniem swoich rabat zawsze mam problem i wątpliwości
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwula 08:59, 18 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Szczęka mi opadła !!!!!
Pozbieram ją i w międzyczasie wszystko obejrzę, pomyślę i się odezwę
Dzięki!!!
Ewa nie ma za co przepraszać) pozdrawiam
____________________
Iwona No to czas zacząć
Iwula 11:13, 18 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Dobra rozrywsowałam jak to ja widzę
Rabata po łuku 6m na 5m.
Nie wiem tylko patrząc na rys. czy nie za gęsto?
Kopytnik rozumiem "rozsiany" po całej rabacie?
A czy jest mozliwość posadzenia pomiędzy niego czosnku dla efektu przestrzennego i kolorystycznego??
Poprawiajcie
____________________
Iwona No to czas zacząć
Toszka 11:29, 18 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
odnośnie obecnego świerka chcę podpowiedzieć, że jesli to każdy świerk z wyjątkiem serbskiego to najlepiej zamknąć oczy i natychmiast "wyrwać chwasta"
Świerk prócz tego, że momentalnie zajmie całą tą płaszczyznę, to ma płytki, rozległy system korzeniowy utrudniający innym roślinom normalne funkcjonowanie, a dodatkowo kochają go mszyce, ochojnik i tysiąc innych problemów.

Lepiej cisowy stożek posadzić, który nie kłuje, zdobi cały rok i za choinkę może robić

Ligustra bym nie sadziła - z czasem od dołu łysieje co widać na niejednym osiedlu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 11:33, 18 mar 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
lindsay80 napisał(a)



A Variegatusy w plecach za rodkami tak wyglądają:




Miłego oglądania


zdjątko pochodzi z zachwycającego ogrodu Dominiki

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Iwula 11:34, 18 mar 2016


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Toszka napisał(a)
odnośnie obecnego świerka chcę podpowiedzieć, że jesli to każdy świerk z wyjątkiem serbskiego to najlepiej zamknąć oczy i natychmiast "wyrwać chwasta"
Świerk prócz tego, że momentalnie zajmie całą tą płaszczyznę, to ma płytki, rozległy system korzeniowy utrudniający innym roślinom normalne funkcjonowanie, a dodatkowo kochają go mszyce, ochojnik i tysiąc innych problemów.

Lepiej cisowy stożek posadzić, który nie kłuje, zdobi cały rok i za choinkę może robić

Ligustra bym nie sadziła - z czasem od dołu łysieje co widać na niejednym osiedlu.


dzięki za rady!!!!
Na szczęście już jest postanowione świerk idzie out.
A co do drzew to jeszcze nie wiem albo Umbra albo śliwa.
____________________
Iwona No to czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies