Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » No to czas zacząć...

Pokaż wątki Pokaż posty

No to czas zacząć...

lindsay80 13:30, 20 mar 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwula napisał(a)
A gdyby tak jednak zaryzykowac z tymi hortensjami...

Zostawiłabym rozplenice tak troche za Nigrami ale żeby jednoczesnie je troche okalały od dołu.
Bliżej wejścia jakis stożek a przed nim kule pomiedzy zawilce i czosnki.
Sliwy podsadzic rozchodnikiem okazałym w grupach.
Berberysy żółte cięte w kule i 3 plamy z wrzosów...
Przed kule czarną trawkę- konwalik?
Jak myślicie??
Na tej drugiej rabacie tez wtedy z 2-3 rozplenice i szersze rozmieszczenie topiarów zamaist Variegatusów.


ja bym Ci odradzała wrzosy, wszyscy narzekają, że po zimie im wypadają, a poza tym przez część roku są nieatrakcyjne, to już bardziej wrzośce, ale wydaje mi się, że z tych wrzosów i berberysów można by tu zrezygnować.
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwula 13:39, 20 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Mąż podjął się zadania skakania i kopania po rabacieWidzi jak bardzo fiksuje na tym punkcie...stwierdził, że chyba powinnam teraz patrzeć na inne tematy..hmm..może noworodkowe ale ja sie tak wkręciłam patrząc na te wszystkie piekne zadbane ogrody...
Oglądałam wczesniej wlaśnie połączenie hortensji i rozchodnika i te kolory troche mi sie zlewają. Musze poszukać czegos innego do podsadzenia Vanilek..może coś żółtego..trzmielina 'Emerald 'n' Gold' lub berberysy w kulki.
Może jakieś nizsze trawki...
Cały czas podglądam i szukam, bo pogoda i tak nie pozwala na żadne prace...
____________________
Iwona No to czas zacząć
Iwula 13:40, 20 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Tak, ten plan po dwóch dniach przestał mi się widziec , bo troche dyskoteka wyszła
____________________
Iwona No to czas zacząć
lindsay80 14:06, 20 mar 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwula napisał(a)
Mąż podjął się zadania skakania i kopania po rabacieWidzi jak bardzo fiksuje na tym punkcie...stwierdził, że chyba powinnam teraz patrzeć na inne tematy..hmm..może noworodkowe ale ja sie tak wkręciłam patrząc na te wszystkie piekne zadbane ogrody...
Oglądałam wczesniej wlaśnie połączenie hortensji i rozchodnika i te kolory troche mi sie zlewają. Musze poszukać czegos innego do podsadzenia Vanilek..może coś żółtego..trzmielina 'Emerald 'n' Gold' lub berberysy w kulki.
Może jakieś nizsze trawki...
Cały czas podglądam i szukam, bo pogoda i tak nie pozwala na żadne prace...


Brawo dla męża !

A może rozsypane kulki bukszpanowe, bo po sezonie na środku rabaty będzie łyso?
____________________
Tu ma być ogród :)
Iwula 14:14, 20 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Hehe, jadąc właśnie do przedszkola po moją pociechę tez myślałam o czymś zimozielonym. Spróbuje sobie to rozrysowac Wtedy między kule na wiosne jakies cebulki-tulipany, czosnki itd
____________________
Iwona No to czas zacząć
Iwula 17:11, 20 mar 2017


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Moja nowa koncepcja .
Może by tak podzielić rabatę i nie sadzic do konca śliw, tylko na zasadzie "strażnic" przy wejściu-2 na tej małej rabacie :


i 2 na tej długiej:
Śliwy podsadzic tutaj vanilkami (w ilosci oczywiscie nieparzystej)
Za nimi variegatusy, dalej 3 stożki bukszpanowe i potem pas rozplenic i rozchodników.
Przed kule bukszpanowe(przed Vanilki moze tez?) i nie wiem malutki żywopłocik bukszpanowy-to już kwestia dalszych przemyśleń
Jakieś porady co do tego pomysłu??
____________________
Iwona No to czas zacząć
lojalna_ 16:44, 12 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Na pierwszy rzut brak proporcji . Prawa strona wysoka a lewa pusta długo bo do lipca zanim rozplenice będą atrakcyjne .. variegatusy to potwory ....jakoś mi one za słowami trochę nie pasują bo będą stanowiły dla nich tło.

Przepraszam ze tak bezpośrednio ale chyba lepiej by było zacząć od jednorodne ściany żywopłotu czyli tych samych drzew albo tu czy choin . Dlaczego chcesz dzielić ta część ?
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Iwula 17:37, 12 wrz 2017


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Nie nie, ta koncepcja juz poszła do kosza, bo tez mi po czasie nie pasowalo...
Postanowilam postawic na pierwsza koncepcje,gdzie sa śliwy na całej długości- w skarpetach rozplenice i miskanty Morninf ligt po bokach. Przed ML hortensje Limeligt i dalej niższe piętro -rozchodnika troche, funkie i trawy niskie, donica itd
Jesteśmy na etapie sadzenia szmaragdow i sliw tylko własnie nie wiem w jakiej odleglosci to sadzic zeby rozplenica łądnie obejmowala sliwe, a jednoczesnie zeby roslinki sobie czasem nie przeszkadzaly rosnąc...
____________________
Iwona No to czas zacząć
lojalna_ 17:47, 12 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Pytałam Cię co to za rozplenica dlatego ze wszystko zależy od jej wielkości. Te fotki które wrzuciłem z rozchodnikami pokazują rozplenice w linii drzew to mój drugi płot. Mniejsze rozplenice lepiej sadzić przed drzewem około 0.5 metra .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Iwula 17:53, 12 wrz 2017


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90
Rozumiem, szczerze mowiąc nie wiedzialam że rozplenic jest więcej Znam jedynie Hameln..zakupione mam sliwy. Rozplenic będę szukać i teraz myślę że wolałabym chyba mniejsze ...
____________________
Iwona No to czas zacząć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies