Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 19:06, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
makadamia napisał(a)
Jolu, melduję tylko, że zaglądam regularnie, kwiatki podziwiam i na klony czekam

Właśnie dzisiaj przyjechały

Zabiorę się za nie w przyszłym tygodniu bo teraz wyjeżdżam na kilka dni
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:11, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kawa napisał(a)
Jolu prześlicznie ci wszystko kwitnie
zakupy z mężem mnie rozwaliły! super sposób

Mówisz że piwonie u ciebie już przkwitają>? u mnie jeszcze się nie rozwinęły!

różyczki przepięknie ci zaczynają
jakie masz spostrzeżenia co do queen of sweden?
chodzi mi o trzymanie kwiatu długo krótko?

Można ściągać, może u innych tez zadziała
Ja mam tylko jedna odmianę kwitnących piwonii, pewnie to jakaś wczesna. Nazwy nie znam, dostałam kłącza Nn

Na temat Queen od Sweden na razie nic nie powiem. Kupiłam ją latem ub roku i stała w doniczce do jesieni. Potem przesadziłam na rabatę i jest to tak naprawdę jej pierwszy rok u mnie. O ile pamietam w doniczce mimo okropnych upałów kwiaty nawet utrzymywały się dobrze
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:13, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Margarete napisał(a)
Peonie śliczne. Kocham peonie
U mnie też szałwię już zakwitły ale ja nie umiem ich rąk ślicznie sfotografować i pokazać jak ty
Piękne foty z pięknego ogrodu. Buziaki Joluś!

Pewnie mogłyby dłużej kwitnąć, prawda?

Szałwie w większości się mocno pokładają. To po tych ulewach. Powinnam je jakoś podwiązywanym ale obawiam się, ze połamie pędy więc leżą
Dzięki Małgosiu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:14, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Rutewka piękna! Czytałam tylko, że ona szybko przekwita, to prawda? Bo mam ogromną ochotę na nią

Wcale nie, nawet długo kwitnie. Trzeba tylko podlewać. Kupuj, ona dodaje takiej lekkości na rabatach
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:15, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
TAR napisał(a)


u mnie daje czadu od miesiaca, jakos na poczatku maja pierwsze rutewki wstawiałam. czy krotko? jak na byline optymalnie. mniej wiecej jak orliki.

Chyba jednak dłużej niż orliki, przynajmńiej u mnie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:20, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
inka74 napisał(a)
Fajnie będzie z tymi klonami. Ja to czekam na twoją pergolę - bardzo jestem jej ciekawa. A pomysł na eM - cudny. Wyobrażam sobie jego minę na zakupach - bezcenna ))
Jola a tak co do klonów - może podpowiesz. Szukam klona takiego z mniejszych - 5-8 metrów maks. o ciemnych listkach teraz a na jesieni przebarwiającego się na intensywny czerwony. Chciałabym go posadzić za płotem aby przełamać tą jednostajną zieleń dzikich grusz i czeremchy. Na razie wplotłam tam wiąz Wredei a jest jeszcze miejsce na coś innego dosyć sporego. Tak zerkałam na odmianę Crimson Sentry ale nie jestem pewna czy to najlepszy wybór. Trochę mnie martwią te opisy chorób klonów...

Edit - mimo zieleni korci mnie jeszcze ussuryjski

Tez tak myślę

Coś mu ostatnio na nos usiadło więc cieszę się na wyjazd do mamy, Dobrze, ze zakupy drzwkowe się udały bo już miałam dosyć tej tymczasówki przy tarasie
Iwonka, pomyślę, w tej chwili nie jestem w stanie przypomnieć sobie nazw. Dam znać, na pewno.
Chorobami się nie przejmuję, przy takiej ilości roślin, zawsze coś się przypałęta
Ussuryjski jest piękny, nie wiem czy Gosia go nie ma u siebie?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 19:37, 07 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Rutewki przepiękne, tego koloru nie widziała jeszcze

Melduję, że ussyryjski posiadam i zachwycam się nim. Niestety w sprzedaży jakoś nie widzę, w szkółce gdzie kupowałam już go nie ma. Polowanie trzeba rozpocząć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 19:47, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)
Rutewki przepiękne, tego koloru nie widziała jeszcze

Melduję, że ussyryjski posiadam i zachwycam się nim. Niestety w sprzedaży jakoś nie widzę, w szkółce gdzie kupowałam już go nie ma. Polowanie trzeba rozpocząć

No to musisz zobaczyć naocznie
Nie wiem czy nie było go a arboretum w Rogowie?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 19:55, 07 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mam nadzieję, że zobaczę

W Rogowie trzeba polować na odmiany bo sprzedają siewki
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 19:55, 07 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Przyjechały dzisiaj drzewka, co ja mówię, drzewa. Myślałam, że te klony maja jakieś 3-3,5 metra a na miejscu okazała się, ze ponad 4
Ponadto eM zażyczył sobie, a najpierw usłyszał pytanie czy chciałby, glediczię
Sunburst
Fotek nie ma bo trzeba było je jakoś zabezpieczyć na kilka dni i trochę się z tym zeszło.
Jutro wybywam sama na Lubelszczyznę więc gdyby jakaś burza albo co to nie przeżyłabym jakiejś przykrej niespodzianki

Siedzę sobie teraz na tarasie i patrzę na moje nowe kloniki, miodzio, cudo i aby na darmo się nie oblizywać wmłóciłam właśnie pół paczki śliwek w czekoladzie

Ogłoszenie:
Może ktoś chce moja katalpe Aureę Skubana odbiła i rośnie sobie w najlepsze
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies