Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

22:09, 18 wrz 2017
jona napisał(a)
Prześledziłam uważnie wątek z bukszpanami . Ubiegłego lata wyrzuciłam sporo sadzonek właśnie z powodu choroby grzybowej. Wszystkie wyrzucone były młode, te duże nie zostały zaatakowane. W tym roku nic się specjalnie nie działo, ale przyzwyczaiłam się do myśli, że w pewnym momencie trzeba będzie je wymienić na inne rośliny. Pytanie tylko, co zamiast bukszpanów?


Może cisy?
frezja 22:09, 18 wrz 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Jolu, na temat trawek odpowiedziałam u mnie.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Kasya 22:10, 18 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42318
jolanka napisał(a)

Nie Kasiu, dzięki ale nie chce sadzić poziomek. Może kiedyś jak ogarnę to moje pobojowisko a to jeszcze potrwa

A oprysk może jutro Ci sie uda, ma nie padać


ale jak bedzie wialo tak jak dzisiaj to opryskam u sasiadow
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jona 22:17, 18 wrz 2017


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
MonikA napisał(a)


Może cisy?


Być może tak, ale do końca nie jestem przekonana. Czy cisy łysieją w miejscach, gdzie są zacienione?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
lindsay80 22:49, 18 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Widzę, że Ci bukszpany zaatakowało - powodzenia w walce z choróbskami.

Ja po ciachaniu zmiotką listki co do jednego spod bukszpanów wymiotłam

Swoją wiedzę o ptaszkach u Ciebie mogę podciągnąć
____________________
Tu ma być ogród :)
ElzbietaFranka 23:53, 18 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13965
jolanka napisał(a)
Udało mi się dzisiaj podlać Topsinem chore bukszpany. Staralam się wyzbierac opadniete listki ale nie wiem na ile dokładnie. Ziemia jest mokra wiec sporo jest wymieszanych z ziemią. Zobaczyłam tez mączniaka na jednej róży.
Nie ma sensu pryskac bo i tak znowu ma padać
Takiego roku to chyba nie pamiętam.



Jola a to na pewno jest grzyb na buksach? Jeszcze popsikaj na robactwo. Chyba Kindzia czy Milka mialy problemy z buksami jakas cma zaatakowala.
Ty sie przyjrzyj dobrze.
Teraz przy takiej pogodzie wszystko moze atakowac. Ja w zyciu nie widziala tyle robactwa.
Roze trzymaja sie dobrze, ale inne rosliny maja liscie wygryzione. Ptaki nie nadążają z wyjadaniem.

Gdzies w jakims czasopismie czytalam o chorobach i szkodnikach Buksow z fotami szukalam przed cHwila i nie moge znalezc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 09:15, 19 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
jolanka napisał(a)
Trochę kolorów ale dzisiaj tylko tyle bo internet strasznie wolno chodzi. Te 4 zdjęcia wgrywałam ponad 15 minut.

William Sheakspeare 2000 i Jubilee Celebration



Zawsze u Ciebie można poprawić humor...motyle, ptaszki, róże to zawsze jak raju...u mnie o tyle szczęścia, że bukszpany mam prawie w normie, wycięłam co było uschłe, chemii nie stosuję, ćmy bukszpanowej nie zauważyłam uff
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgataP 18:18, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Joluś nadrabiam, buksów szkoda, ale widziałam w TV że one potem wypuszczają listki w kolejnym roku więc może przetrwają i trzeba dać im szansę.
U mnie na razie nic się z nimi nie dzieje, ale focha na pogodę mam strasznego.
U Ciebie to róże kwitną, u mnie ściągałam całe mumie z krzaków.
Koszmar z tymi opadami.
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 18:30, 19 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jola, a co to za hortka w tle Jubilee?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
katel 22:45, 19 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
W tym roku u wielu osób bukszpany zaatakowane jak nie przez grzyba to przez ćmę , zastępstwem może być Mirjam lub Danica -u Borbetki jest - przepięknie wygląda.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies