Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:49, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16493
Kasia_CS napisał(a)


Też się ślicznie nazywa

A żebyś widziała jakie ślicznej są młode kopciuszki, takie puchate kulki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:51, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16493
AsiaK_Z napisał(a)
Ptaszyny i motyle cudne dziś u mnie też motylowo było, ale do ptaków szczęścia nie mam...nim wyciągnę telefon żeby pstryknąć zdjęcie to "już po ptokach"

Haha, u mnie odwrotnie, motyle wieją ode mnie aż się kurzy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:52, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16493
tulucy napisał(a)
Ja nawet boję się myśleć o tych doniczkach, co stoją pod domem i w rabatach. Tę w rabatach o tyle w lepszej sytuacji, że już miejscówka dla nich gotowa. Te pod domem jadą bez biletu

U mnie to samo W tym tygodniu to muszę je posadzić, nawet gdziekolwiek bo zimy nie przetrwają
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:59, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16493
jona napisał(a)
Prześledziłam uważnie wątek z bukszpanami . Ubiegłego lata wyrzuciłam sporo sadzonek właśnie z powodu choroby grzybowej. Wszystkie wyrzucone były młode, te duże nie zostały zaatakowane. W tym roku nic się specjalnie nie działo, ale przyzwyczaiłam się do myśli, że w pewnym momencie trzeba będzie je wymienić na inne rośliny. Pytanie tylko, co zamiast bukszpanów?

A wiesz co? Przyjrzałam się dzisiaj uwazniej i masz racje. Zaatakowane były młode sadzonki a ponieważ dosadzalam je przy większych, które chciałam "przerobić" szybciej na stożki i kulki, od nich poszło dalej. Wyrwalam kilka tych uzupelniacxy i wyrzuciłam. Może uda mi się podratować te chore

Co zamiast bukszpanow? Ewa podała mi kilka propozycji do przemyślenia. Myslalam o tujach Miriam albo innych wolnorosnacych "w kulki".
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:12, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16493
Udało mi się dzisiaj podlać Topsinem chore bukszpany. Staralam się wyzbierac opadniete listki ale nie wiem na ile dokładnie. Ziemia jest mokra wiec sporo jest wymieszanych z ziemią. Zobaczyłam tez mączniaka na jednej róży.
Nie ma sensu pryskac bo i tak znowu ma padać
Takiego roku to chyba nie pamiętam.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mrokasia 21:23, 18 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18167
jolanka napisał(a)
Udało mi się dzisiaj podlać Topsinem chore bukszpany. Staralam się wyzbierac opadniete listki ale nie wiem na ile dokładnie. Ziemia jest mokra wiec sporo jest wymieszanych z ziemią. Zobaczyłam tez mączniaka na jednej róży.
Nie ma sensu pryskac bo i tak znowu ma padać
Takiego roku to chyba nie pamiętam.


Jola, a podlałaś także wokół bukszpanów? Tak solidnie???
Trzymam kciuki za bukszpany.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 21:33, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16493
mrokasia napisał(a)


Jola, a podlałaś także wokół bukszpanów? Tak solidnie???
Trzymam kciuki za bukszpany.

No tak, dzisiaj lałam konewką. Spryskałam juz przedwczoraj. Za kilka dni opryskam inną chemią.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 21:35, 18 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
ja czekam kiedy w koncu oprysk sie uda zrobic....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasya 21:37, 18 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42330
Jola, poziomek nie planujesz sadzic ? ja chyba wymienie truskawki na poziomki...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 21:41, 18 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16493
Kasya napisał(a)
Jola, poziomek nie planujesz sadzic ? ja chyba wymienie truskawki na poziomki...

Nie Kasiu, dzięki ale nie chce sadzić poziomek. Może kiedyś jak ogarnę to moje pobojowisko a to jeszcze potrwa

A oprysk może jutro Ci sie uda, ma nie padać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies