Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 19:08, 25 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Anusia napisał(a)
Pochmurno i deszczowo i u nas na Żuławach. Dokopałam się do jesiennych fotek. Pięknie u Ciebie. Podoba mi się bardzo tulipanowiec. Mój sąsiad też ma siedmioletniego i powiem szczerze, że to duże drzewo wyrośnie. U mnie za mało miejsca a szkoda bo bardzo lubię jego przebarwiające się liście. Napawam się widokiem u Ciebie i każdego dnia jak patrzę z okna mojej kuchni na ogród sąsiada.

Witaj w moim ogrodzie
Zagladalam czasami do Ciebie ale cichutko
Pogodę mamy taka samą. Tylko czasami można zrobić fajne zdjęcia. Cóż, ten rok nie był dobry dla roślin.
Tulipanowiec rzeczywiście rośnie duży. Mój jest kolumnowy wiec przynajmniej w szerokość nie będzie się rozrastał. Jeśli ogladasz go u sąsiada to prawie tak samo jakby był u Ciebie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:14, 25 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Anabell napisał(a)
Jolu- ja wyznaczam linie szpadelkiem do kancików, szpadlem z góry odcinam kawałki szerokości szpadla /na ok 50 cm długości.
Potnę kilka kawałków, potem mam motykę na długim kiju, grackę szeroką na 15 cm z długimi pazurkami i podrywam darń.
Odchodzi równo długie pasy.
w sierpniu reperowałam tymi kawałkami trawnik, już ładnie się zrosło i nie widać nierówności.
Szpadlem trzeba mieć dużo siły a sierpem tak samo, bark by mi wysiadł.

Ja mam jeszcze dużo do ściągania i nie wiem czy dam radę bo ciągnie się zaziębienie.
a miałam sadzić cebulowe w tym miejscu.

Tak jeszcze nie probowalam Na szczęście w tej pracy pomaga mi eM ale jak się zbuntuje ...
Hmm, nie trzeba dużej siły do podcinamia darni, tylko ostrze musi być ostre, kroi się lekko. Jedyny problem to robota na kolanach.
W tym roku to pewnie więcej nie będziemy juz robić. Cebule posadzę gdzie będę mogła.
Zdrowiej szybko Haniu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:15, 25 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
JoannA napisał(a)
Haniu
To mamy tę samą metodę na zdzieranie darni, tylko moje pazurki na krótkim kiju więc musze się schylać. Ja dodatkowo wytrzepuję ziemię z takiego zerwanego kawałka, a darń ląduje w kompostowniku.

Dla mnie to za ciężka robota
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:16, 25 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiek33 napisał(a)



Nie wpadłabym na to, muszę naostrzyć mojego

Haha
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:17, 25 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kawa napisał(a)
Jolu
grujecznik i tulipanowiec śliczne
pięknie się przebarwiają
macham

Juz nie maja liści Czekamy do wiosny.
Odmachuję
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:19, 25 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kindzia napisał(a)
Nie, nie mam ambrowca Nie przewiduję już drzew, nie mam gdzie...może jak mi świerk srebrny urośnie za bardzo i zetnę na choinkę bożonarodzeniową, to mi się miejsce na kolumnowego ambrowca zrobi...ale to jeszcze...świerka tnę ostro co roku. Kompaktowy i gęsty jest, wiosną znowu strzyżenie będzie

Szkoda ale przecież masz juz tyle dobroci ogrodowej
Juz wyobrazam sobie, ze tniesz tego świerka, na pewno nie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 19:23, 25 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
udało sie dowiezc i rozładowac bez uszczerbku ?
pokazesz jutro gdzie bedą ?

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 19:54, 25 paź 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasya napisał(a)
udało sie dowiezc i rozładowac bez uszczerbku ?
pokazesz jutro gdzie bedą ?


Haha, udało się
Dzięki Kasiu za odebranie tych klonów i za dzisiaj
Nie pokaże jutro bo rano juz wyjezdzam, nie zdążę. Postawilismy je na razie na zewnątrz tak by deszcz na nie padał. Muszą poczekać do niedzieli.
Aha, wstąpiłam po drodze,e do Sz.Z. Byliny są w promocji 40% mniej . Ja nic nie bralam ale może ktoś
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 19:57, 25 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
jolanka napisał(a)

Haha, udało się
Dzięki Kasiu za odebranie tych klonów i za dzisiaj
Nie pokaże jutro bo rano juz wyjezdzam, nie zdążę. Postawilismy je na razie na zewnątrz tak by deszcz na nie padał. Muszą poczekać do niedzieli.
Aha, wstąpiłam po drodze,e do Sz.Z. Byliny są w promocji 40% mniej . Ja nic nie bralam ale może ktoś


no kurcze to musze zajrzec, Gosia, co ty na to ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
tulucy 19:57, 25 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Co to Sz.Z?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies