Gdzie jesteś » Forum » Róże » Rosen Tantau - róże nostalgiczne

Pokaż wątki Pokaż posty

Rosen Tantau - róże nostalgiczne

AniaDS 21:47, 20 maj 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Marku, Grafin posadź na lekko ocienionym stanowisku, jej płatki mogą się przypalać podczas upałów.

Sebek, w razie czego zawsze można posadzić w donicy... .

Haniu, opryski z czosnku, pokrzyw czy octu są w miarę skuteczne na mszyce, jednak na skoczka czy bruzdownicę trzeba stosować mocniejsze środki.

Danusiu, u Ciebie widzę My Girl, pasowałaby do tonacji, która panuje w ogrodzie.
Podobnie Pastella czy nowa Stephanie Baronin zu Guttenberg.
Ta ostatnia jeszcze jest u nas nie dostępna.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Grzesiu 22:07, 21 maj 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
No właśnie...niedostępna....a ja już ją chcę
jak znajdziesz daj znać
Wspaniałe zdjęcia i wspanialsze róże
Aniu już za kilka chwil będziemy się razem cieszyć!!!
____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
Joku 09:24, 21 cze 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Wczoraj odwiedziłam znajdującą się niedaleko dużą szkółkę należącą do Zrzeszenia Szkółkarzy Polskich. Spory wybór róż (w tym angielskich, nostalgicznych). Była słynna na forum róża Chopin. Ceny moim zdaniem umiarkowane (15 zł za donicę, najdroższe 35 zł). Do tego duży wybór żurawek w różnych kolorach.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AniaDS 12:28, 21 cze 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Róże w takich cenach i to do tego podpisane a nie bezimienne, kwitnące, w donicy.. nic, tylko brać!
To bardzo dobra cena.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Joku 10:02, 22 cze 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Kupiłam Gartentaeume, kwiaty różowe, mocno pachnące. We wcześniejszych postach wyczytałam że masz ją Aniu w swojej kolekcji? Możesz coś o niej napisać?
Przy wyborze ważny był dla mnie zapach i kolor kwiatów. Nie pomyślałam o wielkości , szkoda. Należy chyba do tych większych pod względem rozmiarów. Muszę poszukać dla niej miejsca w swoim niewielkim ogrodzie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
tyna 15:41, 22 cze 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Z Rosen Tantau kupiłam wczoraj Augustę Luisę - CUDO
szkoda, ze nie dla mnie ale będę mieć na nią podgląd
____________________
pozdrawiam :)
AniaDS 12:41, 25 cze 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Joku napisał(a)
Kupiłam Gartentaeume, kwiaty różowe, mocno pachnące. We wcześniejszych postach wyczytałam że masz ją Aniu w swojej kolekcji? Możesz coś o niej napisać?
Przy wyborze ważny był dla mnie zapach i kolor kwiatów. Nie pomyślałam o wielkości , szkoda. Należy chyba do tych większych pod względem rozmiarów. Muszę poszukać dla niej miejsca w swoim niewielkim ogrodzie.


Moja na razie nie ma nawet pół metra .
Póki co rośnie z przodu, potem będę ją musiała przerzucić na tył rabaty.
Co do gabarytów, to dość spora róża, ale trzeba brać pod uwagę fakt, że nasze zimy troszkę weryfikują wielkości róż, końce pędów mogą przemarzać.
A nawet nie tylko końce, czasem róża marznie do poziomu kopca, jak to było u wielu osób podczas poprzedniej zimy.
Moja jest zdrowa, ładnie się rozkrzewia, nie wymaga wiele pielęgnacji.
Kwiaty ma pięknie pachnące i bardzo ciekawe.



.
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
AniaDS 12:46, 25 cze 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
tyna napisał(a)
Z Rosen Tantau kupiłam wczoraj Augustę Luisę - CUDO
szkoda, ze nie dla mnie ale będę mieć na nią podgląd


Moja Augusta też rozpoczyna kwitnienie )


A to bardzo podoban róża do Augusty, także z firmy Tantau, tylko 3 lata młodsza odmiana Albrecht Dürer Rose.
U mnie rosną koło siebie i czasem mam kłopot z rozpoznaniem, która to akurat kwitnie
.

____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Martek 12:48, 25 cze 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Hmm ...
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Joku 22:20, 25 cze 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Aniu, przesadzasz róże? Jeżeli tak to kiedy?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies