Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Magda_ 14:30, 15 kwi 2016


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Witaj napisz nam co lubisz może są jakieś rośliny które chciałabyś wykorzystać i koniecznie pokaż więcej zdjęć domu bo wygląda rewelacyjnie. Z czego jest jego elewacja?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
iwka 21:42, 15 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
o i wątek już jest Witam się w takim razie No i musisz trochę opisać co już masz, żeby ta rabata nie wyszła od czapy
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Monka 21:43, 15 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Witam,
Dziękuję za odzew, a elewacja domu jest z piaskowca. Wstępnie o tej rabacie myślałam, żeby tam posadzić gdzieś, nie wiem gdzie śliwę wiśniową Nigra, potem to już standart, bukszpany, cisy, żurawki może jakieś trawy. Problem polega na tym, że nie bardzo wiem jak to ma być posadzone, żeby nie było płasko i nudno
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:54, 15 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Witam Generalnie nie mam żadnej rabaty, bo stwierdziłam, że trawa wystarczy, tyle tylko,że ja ją koszę wiec .........., trzeba zmniejszyć trawnik . Mam trochę nasadzeń jakiś iglaków, ale patrząc na Wasze ogrody nadają się tylko do usunięcia, załączam zdjęcie obok tej "rabaty" tak aby można było stworzyć spójną całość. ostrokrzewy także są do usunięcia, a te małe minogi co je ledwo widać to krzewuszki czerwonolistne
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:56, 15 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
teraz zdjęcie
____________________
Monika ogród i co dalej
iwka 23:22, 15 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
uuu Ty to masz pole do popisu dobre Można tu u Ciebie poszaleć z nasadzeniami Fajnie, że masz już ładne tło, a to bardzo ważne

Kolejną sprawą jest jakość gleby, pod nasadzenia musisz pewnie ją czymś wzbogacić, obornik i inne polepszacze muszą iść w ruch, bo potem będzie bida

zrób sobie taki odręczny rysunek z planem działki, umieść dom i inne budynki jak są, zaznacz kostkę i wtedy wyznacz sobie kształt rabat. Ja jestem za cienki Boluś w projektowaniu, ale na pewno ktoś coś poradzi Odwiedzaj inne wątki, nawiązuj wirtualne znajomości i zmieniaj swój ogród na wymarzony



____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Monka 23:38, 15 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Dziękuję za podpowiedź , jestem tu nowa i wszystkiego się uczę, jak dziecko
____________________
Monika ogród i co dalej
iwka 23:46, 15 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Monka napisał(a)
Dziękuję za podpowiedź , jestem tu nowa i wszystkiego się uczę, jak dziecko
nie Ty pierwsza i nie ostatnia. Każdy tu tak zaczynał

no i widzisz, sama szefowa projekcik zrobiła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Monka 23:53, 15 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
No właśnie tyle tylko, że nie bardzo kumam , o co chodzi i jakie to rośliny i co to jest to żółte ? , jestem gotowa zrealizować ten projekt , ale .......muszę znać roślinki
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 14:44, 16 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Gardenarium napisał(a)






a tu dzisiejsze przymiarki do projektu Danusi, mam na myśli kancik na tujach , i trochę mniej kamieni w piaskownicy, dużo pracy mnie czeka -, nadal czekam na podpowiedzi jakie Danusia narysowała roślinki
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies