Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Aga 16:27, 16 kwi 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam ten żółty pas to może być trzmielina emerald gold.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
GorAna 16:45, 16 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16004
Monka napisał(a)


a tu dzisiejsze przymiarki do projektu Danusi, mam na myśli kancik na tujach , i trochę mniej kamieni w piaskownicy, dużo pracy mnie czeka -, nadal czekam na podpowiedzi jakie Danusia narysowała roślinki


Witaj Moniko
To czerwone drzewo ta wspomniana przez Ciebie śliwa wiśniowa Nigra, to zielone to może być wiśnia Umbraculifera, albo jakieś drzewo kolumnowe (wiśnia Amanogawa, grab, tulipanowiec....jakie ci się podoba), zielona zasłona piaskownicy to cis kolumnowy Hillii albo Hicksii, żółty parawan to może być berberys Maria, kulki na pniu to trzmielina, i jeszcze na dodatek trawy.
Piszesz, że tam słonecznie, to poszukaj spisu roślin na nasłonecznione stanowiska
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Monka 18:49, 16 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Witam,
Dziękuję za podpowiedzi, są mi pomocne, piaskownica jest do usunięcia, to jak myślicie nadal ten parawan z cisa ?
____________________
Monika ogród i co dalej
iwka 19:07, 16 kwi 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
według mnie, jak piaskownicy nie będzie to ekran z cisa nie jest tu potrzebny
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Monka 10:36, 17 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Gardenarium napisał(a)




Dziewczyny znalazłam w realizacji Danusi, ilex crenata Goldem Gem , bo myślę, że to może być żółty pas , ale nie wiem co to za trawa za nim na zdjęciach
____________________
Monika ogród i co dalej
Roberto 12:03, 17 kwi 2016


Dołączył: 19 lut 2013
Posty: 335
Witam gorąco. Super zapowiadający się ogród. Na rabacie musisz dać coś wyjątkowego, trochę koloru, bo będziesz to oglądała przez piękne okno z mieszkania . Pozdrawiam i powodzenia.
____________________
Ogród - wspaniałe miejsce na relaks
Monka 16:44, 17 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Witam,
Byłam u Ciebie w odwiedzinach grodowych, ależ masz pięknie. Ja wczoraj cięłam tuje, dziś przekopywałam ziemię pod ogrodowiskową rabatę _, Boże, ależ ogród jest absorbujący i męczący ! Co masz na myśli pisząc,że muszę mieć na tej rabacie coś wyjątkowego ?
____________________
Monika ogród i co dalej
skarabeusz 19:01, 17 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Cześć! Nie musisz tak szczegółowo odwzorowywać rysunku. Ważne, żeby proporcje zachować. Wsadź to co najbardziej lubisz. Jakie kolory preferujesz?
Po pierwsze zrób porządek z piaskownicą. Przytnij żywopłot. Glebogryzarka w ruch. Posadź drzewo np. śliwa wiśniowa "nigra" bo nie gubi tak szybko liści i pomalutku sama poczujesz temat.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Monka 20:23, 17 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Witam, Dziękuję za podpowiedź , piaskownicę mam w planach na przyszłą sobotę, i jeszcze te nieszczęsne krzaki do usunięcia i wtedy posadzę swoje pierwsze drzewo w życiu , dom jest, dzieci są to musi być i drzewo
____________________
Monika ogród i co dalej
skarabeusz 09:55, 18 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
A co to za krzaki (nazwa?)? Może wystarczy je przyciąć? Ja bym przycięła i zostawiła na razie.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies