Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Monka 19:52, 10 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465


Dla Przemka
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 19:58, 10 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
no i "biednemu zawsze wiatr w oczy" zabrałam się ochoczo do tworzenia rabaty w/g pomysłu Sylwii przed oknem oto moje postępy, oczywiście zaczęłam od przekopania trawy i co .............?
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 20:00, 10 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
okazało się, że pod trawnikiem jest beton i szpadel wchodzi max na 45 cm i co teraz , co ja mam tam posadzić, proszę pomóżcie !
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 20:08, 10 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465

chodzi o propozycję Sylwii nie mogę skopiować projektu


Klon royal red
miskanty gracillimus
szałwia zamiast lawendy
żywopłot pozostawić - ten niski
kulki bukszpanowe 3x
Jeśli się zmieszczą małe trawki dla uzupełnienia kompozycji



Z projektu, który mi się bardzo podoba, wychodzi,że tujami mogę tylko posadzić klon + hortensje, bo tam mam odpowiednią głębokość , a co pod tym nieszczęsnym oknem ? pomysł z szałwią bardzo mi się podoba
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 20:18, 10 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
jakby było mało usychają mi w donicach tuje, więc chyba są do wyrzucenia
____________________
Monika ogród i co dalej
Zana 20:51, 10 maj 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Widziałam już wcześniej projekt Sylwii, bardzo fajny. A tam gdzie zaplanowane są miskanty też beton? Szałwia nie potrzebuje dużej głębokości, tak na oko to wydaje mi się, że 20-25 cm chyba by jej wystarczyło.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gardener27 20:56, 10 maj 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Daj dereniom czas, z wiekiem się zagęszczą Ja przycinam swoje dodatkowo każdej wiosny i ładnie się krzewią

Nie zazdroszczę przekopywania trawnika, to bardzo żmudna praca
Ciekawe co się kryje pod ziemią Pamiętasz co tam było ? Czasem przez cienką warstwę betonu można się przebić kilofem ale to nie praca dla kobiet Poproś o pomoc męża

Z tujami co się stało ? Jeszcze ostatnio były ładne na zdjęciach To nowe nabytki czy z zeszłego roku ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Monka 21:36, 10 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Zana napisał(a)
Widziałam już wcześniej projekt Sylwii, bardzo fajny. A tam gdzie zaplanowane są miskanty też beton? Szałwia nie potrzebuje dużej głębokości, tak na oko to wydaje mi się, że 20-25 cm chyba by jej wystarczyło.


tam gdzie miskanty na szczęście nie ma betonu to pod tujami, szałwia bardzo mi odpowiada, ale boję się ,że będzie za płasko , jak to wszyscy mówią
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:40, 10 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Gardener27 napisał(a)
Daj dereniom czas, z wiekiem się zagęszczą Ja przycinam swoje dodatkowo każdej wiosny i ładnie się krzewią

Nie zazdroszczę przekopywania trawnika, to bardzo żmudna praca
Ciekawe co się kryje pod ziemią Pamiętasz co tam było ? Czasem przez cienką warstwę betonu można się przebić kilofem ale to nie praca dla kobiet Poproś o pomoc męża

Z tujami co się stało ? Jeszcze ostatnio były ładne na zdjęciach To nowe nabytki czy z zeszłego roku ?


Ja swoje też przycinam każdej wiosny od 3 lat i efekt jak widać mizerny
odnośnie tuj to nabytki z zeszłego roku i donice chyba nie bardzo im pasują, to miejsce jest nasłonecznione i chyba jak padną to wsadzę jakieś tuje

a propos pomocy męża to mówię, że jetem "fizyczna " o on "umysłowy"
____________________
Monika ogród i co dalej
AsiaK_Z 22:05, 10 maj 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ale Moniko, czasami "umysłowi" muszą popracować fizycznie
Kawał pracy wykonałaś, betonu nie zazdroszczę. A tujom po prostu może donice nie służą, może są za małe?
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies