Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Monka 21:44, 02 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Madziu widzę,że mamy takie same rozterki, oczywiście jeśli chodzi o ogród, ja jak ten króliczek chciałabym być i piękna i mądra ha ha
____________________
Monika ogród i co dalej
Syla 22:07, 02 maj 2016


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Monka napisał(a)
Dziękuję Sylwio za podpowiedź jak napisałam, to stwierdziłam, że masz cisy ale trudno, Sylwio, a ten konwalik to posadzić z tyłu czy wyrzucić carexy ?


Wiesz , nie będę Ci mieszać ... dosadź jeszcze jedną taką samą i będzie ok, jak masz oczywiście a jak nie masz to te co już posadziłaś rozsadź po trójkącie to naprawdę wystarczy , doniczka ładna . Uciekam do lektury bo forum strasznie wolno działa lub nie działa wcale .. Papa
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Monka 18:49, 03 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
wtorek u mnie pracowity a teraz z serii znajdź jedną różnicę
przed


po



no tak zniknęła piaskownica, jak zaczęłam ją rozbierać to okazało się, że robotnicy zrobili z niej śmietnisko i gruzowisko, na wierzchu był piaskowiec z elewacji,a pod spodem, wszystko co się tylko dało do niej wrzucić , ale w końcu się udało ją posprzątać teraz tylko nawieźć ziemi i wymyślić co na rabacie, jakieś sugestie ? oczywiście krzaki do usunięcia
____________________
Monika ogród i co dalej
Madzenka 18:50, 04 maj 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Monka napisał(a)
Ziemia ma być przygotowana pod rabatę, jest 8 m długa i 2 m szeroka , ponieważ cały czas podglądam Wasze piękne ogrody co wymyśliłam ..... ?
Na całej długości przy tujach hortensja bukietowa Limelight, pomiędzy nią trawa Variegatus, od strony furtki do zakola i trochę dalej carex evergold pod limkami hosta patriot i żurawki kolor jasny albo inne tylko nie wiem jakie, tylko czy to wszystko się nie zleje ?
A zapomniałam dodać, że jest to miejsce mało słoneczne , tylko rano do 9 operuje tam słońce


Miskanty i limelight potrzebuja sporo słońca. Obawiam sie ze te rosliny będa w takim zacienionym miejscu słabo rosły. Czy popołudniu nie ma trochę słońca?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Monka 19:56, 04 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Niestety Marzenko, później nie ma tam słońca, czytając forum myślałam, że właśnie takie warunki są dla nich dobre ? ale Ty jesteś super ogrodniczką więc wiesz lepiej ode mnie, natomiast miejsce przed domem na zdjęciu z góry to jest dopiero patelnia , bo tu grzeje od 10 do 19 to znowu chyba padną, zgłupiałam już
____________________
Monika ogród i co dalej
Dominika11 17:50, 07 maj 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widzę, że planujesz - Madżenka na pewno dobrze Ci doradzi
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
iwka 10:52, 08 maj 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Monka napisał(a)
Niestety Marzenko, później nie ma tam słońca, czytając forum myślałam, że właśnie takie warunki są dla nich dobre ? ale Ty jesteś super ogrodniczką więc wiesz lepiej ode mnie, natomiast miejsce przed domem na zdjęciu z góry to jest dopiero patelnia , bo tu grzeje od 10 do 19 to znowu chyba padną, zgłupiałam już
to do cienia może posadź szpaler RH podsadzony czymś niższym, funkie nadają się do cienia, brunery chyba. Ja teraz tam gdzie tą stodołę rozwaliłam mam od południa szpaler świerków, cień robią duży i też z rana tylko jest słonko. Tylko u mnie bardzo wąsko, więcej jak pół metra nie mogę wziąć na rabatę i planuję posadzić szpaler tawułek andersa

a tu przed domem gdzie masz słońce to idealne miejsce na lawendę, pięknie by wyglądała
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Monka 10:56, 08 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
Iwonka , w tym cieniu w zeszłym roku miałam RH, ale wdała się fytoftoroza i musiałam je usunąć , tak prawdę mówiąc to dałam im chyba za dużo nawozu bo dwa razy w ciągu tygodnia przedobrzyłam i padły , a propos lawendy to tak samo podpowiadała mi Marzenka , tylko co na całość to będzie tak płasko
____________________
Monika ogród i co dalej
Karol99 11:45, 08 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czemu chcesz usunąć krzaki? ładną obwodkę tworzą.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Monka 15:47, 08 maj 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1465
może i ładną, ale tylko jak kwitną, potem to zielone krzaszyska, a dziewczyny namawiają mnie na lawendę i to nijak nie pasuje do siebie jakbym je zostawiła, a tak prawdę mówiąc jak pomyślę o ich wykopywaniu to żyć mi się odechciewa
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies