Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - Brzóstowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - Brzóstowa

inka74 10:01, 21 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewanna piękna. Jak duża rośnie? Wiąz też taki kupiłam piękny jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
OlgaKol 12:34, 21 maj 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Dziewannę mam dopiero od miesiąca - w tej chwili ma ok 30-40cm. Podobno ma już taka pozostać. Zobaczymy w ciagu sezonu. Jestem nią zauroczona, niestety nie radzi sobie w dużym słońcu. Na jesieni będę musiala ją przesadzić.

Wiąz-cudeńko
Cieszę się, że udalo mi się dostać egzemplarz na tak wysokim pniu. Za 2-3 lata będzie z niego parasolka.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 15:25, 21 maj 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Trzy różne odmiany ciemnych miniaturowych berberysów:

Concorde - najciemniejszy


Bagatelle


Admiration
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
mirkaka 20:22, 21 maj 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
ten Concorde na forum raczej mniej znany ale fajne zestawienie dałaś
Olga, u mnie dziewanna dzika wyrosła, ale Twoja jest cudna, czy to bylina ?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
OlgaKol 07:04, 22 maj 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Concorde to podobno nowość - kupiłam niedawno na allegro 7 sztuk na obwódkę. Jest bardzo ciemno-fioletowy - przepiękny.
Bagatelle też mam od niedawna - jest bardzo polecany przez Danusię. Ten akurat udało mi się dostać w lokalnym sklepie ogrodniczym. Natomiast Admiration mam już od kilku lat.
Generalnie lubię wszystkie berberysy - mam kilka różnych odmian. Muszę kiedyś zrobić fotorelację

Co do dziewanny - to też nowość. Kupiłam ją na giełdzie w Sandomierzu. Sprzedawczyni powiedziała, żeby obcinać przekwitnięte kwiatostany, wtedy będzie wypuszczać nowe. Będę ją obserwować.
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Makusia 13:35, 22 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Olga niesamowita jest ta zmiana barw u tego samego okazu! Aż się nie chce wierzyć, że to wciąż ta sama roślina. Masz przynajmniej dwa w jednym- niby roślinka jedna, a jakby były dwie - zaoszczędziłaś
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
OlgaKol 16:18, 22 maj 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Makusia napisał(a)
Olga niesamowita jest ta zmiana barw u tego samego okazu! Aż się nie chce wierzyć, że to wciąż ta sama roślina. Masz przynajmniej dwa w jednym- niby roślinka jedna, a jakby były dwie - zaoszczędziłaś


To prawda
Kupiłam tego rodka na giełdzie - od faceta, który był totalnie "na bani" (miał najtaniej i jeszcze dał upust). Na etykiecie był kolor blado różowy, kiedy pojawiły się ciemne pąki, pomyślałam, że facet pomieszał etykiety. A jednak nie pomieszał
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
OlgaKol 09:05, 03 cze 2017


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
President juz kwitnie a pilgrim jeszcze w pąkach

____________________
Olga Maniak w ogrodzie
mirkaka 19:56, 04 cze 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Czekam na nią Prezident cudny
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
inka74 07:05, 05 cze 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Śliczny ten powojnik. Czy ty z tyłu masz taki niski murek? Pilgrim u mnie mocno przymarzl. Powojnik już 3 razy większy od niego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies