Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

deszczowymaj 10:30, 19 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
O Proszę ..zguba się znalazła
Hej Aneciu

na mech to chyba wapno się sypie ..hmmm
na pewno zaraz ktoś mądrzejszy ode mnie odpisze

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Pszczelarnia 10:33, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ana_art napisał(a)
Dawno mnie nie było.... bardzo dawno....

Kto mi podpowie jak zlikwidować mech z trawnika i rabaty? mam w kilku miejscach na obrzezu trawnika i rabacie mech...


Posypać żelazem (byle nie po granicie). Posypać wapnem, wygrabić grabkami metalowymi i zrobić dosiewkę po wzruszeniu ziemi. Na rabacie spulchnić glebę, napowietrzyć - zniknie.

Bardzo dawno. A teraz będziesz?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 10:43, 19 lut 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Ja też walczę z mchem i ciągle powraca, pomimo walki z nim. Jesienią posypałam dolomitem, na wiosnę aeracja i wygrabianie, żelazo jak Ewa napisała, ale ustawiczna walka, szczególnie jak jest cień.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
BKosimkArt 11:05, 19 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Też mam ten problem, jeśli miejsce nie jest w cieniu to chyba wapnowanie powinno pomóc ale najpierw dobrze by było zgrabić ten mech...
Ale może niech bardziej dośwadczeni jeszcze się wypowiedzą

Fajnie że wróciłaś
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anda 11:08, 19 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33345
Na słońcu w trawniku działa chelat żelaza. Mech się robi brązowy i zanika, trawa za to robi się ciemnozielona. W cieniu trzeba się z mchem raczej pogodzić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 11:11, 19 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anda napisał(a)
Na słońcu w trawniku działa chelat żelaza. Mech się robi brązowy i zanika, trawa za to robi się ciemnozielona. W cieniu trzeba się z mchem raczej pogodzić.

O no właśnie ja się pogodziłam
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
ana_art 14:15, 19 lut 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Pszczelarnia napisał(a)


Posypać żelazem (byle nie po granicie). Posypać wapnem, wygrabić grabkami metalowymi i zrobić dosiewkę po wzruszeniu ziemi. Na rabacie spulchnić glebę, napowietrzyć - zniknie.

Bardzo dawno. A teraz będziesz?

spulchniałam tą rabatę ale mimo wszystko mech wraca i mnie wkurza
Jakies konkretne wapno polecasz?

Byłam trochę "nieobecna" teraz poukładałam sobie w głowie (chyba) i powinnam być...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Pszczelarnia 14:59, 19 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Po zimie zawsze ten mech się pojawia w miejscach zacienionych i zbitych - taka jego natura.
Dodaj do gleby trochę kompostu takiego nie do końca przerobionego albo obornika przerobionego (z elemenatami słomy, gałązek - będzie lepiej).
Wapno, zwykłe, co tam w sklepie będzie.

Dosadzałaś jakieś cebulowe w 2019 na jesieni?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wiklasia 22:03, 19 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Wróciłaś
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
KasiaBawaria 07:44, 20 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie mezch byl jak sie tu wprowadzilam, nie tylko w cieniu- pomoglo piaskowanie- od 7 lat nie mam mchu, nawet w glebokim cieniu. Najpierw aeracja. I raz sypnelam zelazem. Oprocz tego staram sie nawozic nawozem organicznym.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies