Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam, i o radę pytam :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam, i o radę pytam :-)

magda19831 09:15, 18 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Są i zdjęcia. Myślałam o jakiejś przysłonie w miejscu zaznaczonym czerwoną kreską. Rozważam przesadzenie grujecznika, który oberwał po wiosennych przymrozkach i zrobienie w tym miejscu rabaty trawiastej i wtedy może jakoś przysłona z wysokich traw wpisała by się w całość.

Toszka napisał(a)
Daj jakieś zdjęcia poglądowe, bo wyobraźnie mam bujną, ale nie aż tak
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 09:49, 18 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Ha ! Dzięki instrukcji obrazkowej Makao_J udało mi się zrobić podpis.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
makadamia 10:52, 18 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Madziu, taras masz od północy, jak go sobie zasłonisz od zachodu, to kompletnie nie będziesz miała tam światła.

Ja bym uzupełniła nasadzenia pod płotem, a przy tarasie wyprowadziła tego grujecznika na wielopniowego a pod nim dała niskie trawy.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
magda19831 11:36, 18 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Za tujami pod ogrodzeniem posadziłam żywopłot grabowy, ale kupiłam sadzonki grabu przez internet i dostałam takie suche połamańce że aż żal patrzeć. Im bardziej patrzę na zdjęcia to dochodzę do wniosku że cokolwiek wysokiego przy tarasie wizualnie nie pasuje. Grujecznik jest w formie krzewu/wielopienny bynajmniej, jak prawidłowo powinnam go teraz prowadzić? jakie niskie trawy widzisz jako towarzystwo do grujecznika?

makadamia napisał(a)
Madziu, taras masz od północy, jak go sobie zasłonisz od zachodu, to kompletnie nie będziesz miała tam światła.

Ja bym uzupełniła nasadzenia pod płotem, a przy tarasie wyprowadziła tego grujecznika na wielopniowego a pod nim dała niskie trawy.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
makadamia 11:41, 18 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Odnośnie prowadzenia grujecznika nie pomogę - musisz pytać dziewczyn, które mają doświadczenie z wielopiennymi (chociażby Renia ze Szmaragdowego).

Z trawek na pewno ładnie by wyglądały rozplenice lub seslerie, ale dla nich chyba za ciemno. Carexy albo hakonechloa.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
magda19831 11:35, 21 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Uwaga ! Zdjecia dla ludzi o mocnych nerwach Działam koło fioletowej ściany Jeszcze trochę darni do zerwania zostało, ale dam radę. W zamyśle rabata ma być żwirowo-brzozowo-bukszpanowo-trawiasta. I teraz pytanie - czy pole ze śmiałka darniowego to dobry pomysł? Poletko miało by być od miejsca gdzie kończy się kostka. Miejsce nasłonecznione - strona południowa. Aaa za brzozami posadziłam werbene własnej produkcji ale latający pies połamał mi sadzonki więc nie wiem czy przeżyje. A może pod ścianą zrobić łan werbeny a miedzy werbeną a brzozami poletko trawy?


____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 17:25, 21 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Jaka to może być trawa ? Śmiałek czy może proso?
https://pl.pinterest.com/pin/467811480029208895/
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 21:17, 23 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Casting na poletko trawiaste - molinia edith dudszus czy śmiałek darniowy? Czy dobrze zapamiętałam że jednak śmiałek wcześniej budzi się na wiosnę?

Zdjęcia beznadziejne, ale zawsze coś widać. Zaraz koło kostki 4 rozplenice które na prędce gdzieś musiałam uokować, jednak to miejsce dla nich to nie wypał bo za długo będzie tam pusto i pasuje tam coś zimozielonego, albo opakować te rozplenice w obwódkę z bukszpanu taką w literę L? bo jakoś ten winkiel nie wykończony i łysy.


____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Efffa 09:14, 24 maj 2017


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
A co myslisz o seslerii,? tak jak makadamia zapodala, ona jest ladna i wczesnie startuje, a na front to wskazane bardzo.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
makadamia 11:43, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dobry początek

Ja bym zrobiła tak:


Przedzieliłabym tą rabatę na pół ścieżką.

Brzozy bym wymieszała: ze trzy brzozy pod ścianą, ze dwie przy podjeździe (jak się sąsiad będzie pieklił o fundamenty, to mu powiedz, że brzozy wyciągają wodę z ziemi).
Pod ścianą - duże kulki buksowe pomiędzy prosem lub trzcinnikiem (wysokie trawy), przy podjeździe - małe kulki w seslerii lub śmiałku (niskie trawy).

Wszystkie rośliny posadzone nie w rządku, tylko tak porozrzucane, jak teraz te małe kulki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies