Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam, i o radę pytam :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam, i o radę pytam :-)

magda19831 11:53, 24 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
A myślałam o seslerii Warunek jaki trawa musi spełniać to lubić słońce, w miarę ładnie wyglądać zimą i wcześnie startować wiosną. Dobrze by było żeby szybko kępy się nie starzały.

Efffa napisał(a)
A co myslisz o seslerii,? tak jak makadamia zapodala, ona jest ladna i wczesnie startuje, a na front to wskazane bardzo.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 12:54, 24 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Wzdłuż podjazdu są 4 brzozy i chyba więcej bym tam nie chciała A może przy ścianie zamiast proponowanych brzóz derenie? W tym miejscu jest pochyły teren - spad w stronę ściany i chciałabym oszukać oko i stąd pomysł o łanie trawiastym pomieszanym z werbeną a wiosną cebulowe. Planowo rabata ma być na całej szerokości żwirowa, bo koszenie trawy na tym pochyłym terenie to istny koszmar. A Ty z czego przewidziałaś tą ścieżkę? Bo powiem Ci że byłaby ona praktyczna to sama chodze tak na skróty
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
magda19831 14:14, 24 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
W głowie siedzi mi ta ścieżka - a może płyty chodnikowe takie 40x40cm? Bo na podłużne chyba za mało miejsca, a po drugie w tym miejscu jest spadek terenu.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
makadamia 15:07, 24 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Mogą być same płyty chodnikowe, a mogą być płyty w żwirku. Tylko od strony ściany na pewno musiałby być krawężnik, ze względu na ten spadek.

Ty masz 4 brzozy, ja Ci proponuję 5, tylko inaczej posadzonych - nie taka duża różnica.

Derenie teoretycznie mogłyby być. Co prawda średnio mi się tam widzą, ale nie wiem czemu, więc zrzucam to na karb swoich uprzedzeń i przywiązania do swojej pierwotnej wizji.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
magda19831 12:39, 26 maj 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Kwestię chodnika z płyt w żwirku oceni mój em i główny wykonawca (ocena nie wcześniej niż za miesiąc), natomiast urzekło mnie połączeni trzech gatunków traw: sesleria jesienna, molinia edith i śmiałek i przy tym zostanę. Tylko teraz kwestia logistyczna - w jakich konfiguracjach je posadzić? Widzę je w grupkach ale konkretnie sama nie umiem określić. Muszę porysować na kartce i pomierzyć w terenie.
https://pl.pinterest.com/pin/355502964318909809/
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
siakowa 20:56, 02 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
magda19831 napisał(a)
Kwestię chodnika z płyt w żwirku oceni mój em i główny wykonawca (ocena nie wcześniej niż za miesiąc), natomiast urzekło mnie połączeni trzech gatunków traw: sesleria jesienna, molinia edith i śmiałek i przy tym zostanę. Tylko teraz kwestia logistyczna - w jakich konfiguracjach je posadzić? Widzę je w grupkach ale konkretnie sama nie umiem określić. Muszę porysować na kartce i pomierzyć w terenie.
https://pl.pinterest.com/pin/355502964318909809/
mam dokładnie ten zestaw N rabacie. Ale molinia zanim wypuści kłosy zajmuje baaardzo mała część ma nie wysoka ta zielona część. Akurat obecnie mnie denerwuje. Smialek za to to gigant ma dobrze 70cm srenicy. Czekam teraz na klosy zeby porownac rzeczywistosc ze zdjeciem
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
magda19831 21:44, 02 cze 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Bardzo mi miło gościć właścicielkę pięknego ogrodu (bynajmniej baaaardzo w moim typie) w moim wątku. Cały czas zastanawiam się nad tyłami dla brzóz, ale po przerzuceniu niespełna 4t żwiru już nie mam siły dziś na myślenie a na dniach muszę coś posadzić bo łyso.


siakowa napisał(a)
mam dokładnie ten zestaw N rabacie. Ale molinia zanim wypuści kłosy zajmuje baaardzo mała część ma nie wysoka ta zielona część. Akurat obecnie mnie denerwuje. Smialek za to to gigant ma dobrze 70cm srenicy. Czekam teraz na klosy zeby porownac rzeczywistosc ze zdjeciem
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
malkul 17:44, 20 cze 2017


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
melduję się i ja
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
siakowa 22:41, 30 cze 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
No i milay byc foty smialka
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
magda19831 08:12, 11 lip 2017


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Witam i zapraszam
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies