Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik z mikrokoniczyną - ekologiczna wersja trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik z mikrokoniczyną - ekologiczna wersja trawnika

ogrodowianka 19:10, 03 sie 2018

Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 41
Toszka napisał(a)
Odrodzi się. To normalny cykl życia trawnika z mikrokoniczyną. Są lata kiedy jest jej więcej, a są kiedy prawie "znika".
dziękuję!
____________________
mikina34 15:15, 25 cze 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
W naszym trawniku są pędraki chrząszcza majowego, jest ich naprawdę dużo, sam trawnik wygląda fatalnie także ze względu na tegoroczną suszę i pewnie też z powodu nienajlepszej ziemi. Zastanawiam się czy zdzieranie darni, nawiezienie dobrej ziemi i zakładanie trawnika od nowa zda egzamin jeżeli od 5 dni mamy armagedon nalotów chrząszczy, w życiu nie widziałam takiej ich ilości, wdrożyliśmy już nawet plan oprysku Decisem, jest ich mniej ale i tak pod wieczór zlatuje się ich ogromna masa. Przecież za chwilę samice znowu będa skłdąc jaja i wylęgna sie pędraki, które zrujnują trawę... Jest jakis spsób, żeby sie przed tym zabezpieczyć? Czy trawa z mikrokoniczyną jest jakimś roziązaniem?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
ewwa 20:41, 25 cze 2019


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
Chyba nie - chrabąszczom i pedrakom to nie przeszkadza.
Ja tez byłam zzdruzgotana ilością pedraków. Zastosowałam - mimo wewnętrznego sprzeciwu - dursban. Tylko- sprawdz, bo to się robi o określonych porach i działa na określone stadia pędraków. Co prawda nawet kret mi się wyprowadził, ale teraz latają tylko pojedyńcze chrabąszcze. I kret wrócił, ale jest mało inwazyjny
Można też przykrywac w fazie wylotu glebę czy trawnik, ale to zależy od areału jaki masz.
ewwa 20:46, 25 cze 2019


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
oczywiście kret jest w tym wypadku sprzmierzeńcem w walce z pędrakami.
samsabat 19:08, 26 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 33
mikina34 napisał(a)
zabezpieczyć? Czy trawa z mikrokoniczyną jest jakimś roziązaniem?


Nie będzie pędraków jak będzie mokro. Mam z mikrokoniczyną ale podlewam jak zachodzi potrzeba, chrabąszczy w tym roku od groma :/
____________________
historia ogrodu w zdjęciach https://photos.app.goo.gl/ISQN5pvjkJSL50ss2
mikina34 09:32, 27 cze 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
samsabat napisał(a)


Nie będzie pędraków jak będzie mokro. Mam z mikrokoniczyną ale podlewam jak zachodzi potrzeba, chrabąszczy w tym roku od groma :/

Taaak, przy naszej powierzchni trawnika i obecnie trwaącej suszy pojecie "jak będzie moro" to czysta abstrakcja . Tak coś czułam, ze to walka z wiatrakami
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
ElzbietaFranka 11:09, 27 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
mikina34 napisał(a)
W naszym trawniku są pędraki chrząszcza majowego, jest ich naprawdę dużo, sam trawnik wygląda fatalnie także ze względu na tegoroczną suszę i pewnie też z powodu nienajlepszej ziemi. Zastanawiam się czy zdzieranie darni, nawiezienie dobrej ziemi i zakładanie trawnika od nowa zda egzamin jeżeli od 5 dni mamy armagedon nalotów chrząszczy, w życiu nie widziałam takiej ich ilości, wdrożyliśmy już nawet plan oprysku Decisem, jest ich mniej ale i tak pod wieczór zlatuje się ich ogromna masa. Przecież za chwilę samice znowu będa skłdąc jaja i wylęgna sie pędraki, które zrujnują trawę... Jest jakis spsób, żeby sie przed tym zabezpieczyć? Czy trawa z mikrokoniczyną jest jakimś roziązaniem?




Spróbuj z wrotyczem suchy dostaniesz w aptece a zielony jest na
polach. Pomaga od 2 lat podlewam nawet kret się wynosi.
Wpisz w necie "wrotycz na pędraki" są przepisy jak zrobić mikstury.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
samsabat 08:43, 28 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 33
Pedracol podobno najlepszy. ale to tak Oftopic, ale widać że i wrotycz działa no i naturalny
____________________
historia ogrodu w zdjęciach https://photos.app.goo.gl/ISQN5pvjkJSL50ss2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies