Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 22:36, 13 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
I jeszcze jedna fotka i tu liczę na Waszą pomoc. Alejka jest zrobiona przez nas i jest od wschodnio-południowej strony. Nie mam pojęcia co nasadzić wzdłuż alejki. Co i rusz zmieniam decyzje, mętlik w głowie ogromny. Kupiłam 6 róż Lidka (czerwień, wpadająca w pomarańcz) z zamiarem umieszczenia ich między innymi przy tej alejce, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Zawsze mogę róże wsadzić gdzieś indziej. Na razie rosną w donicach. Ziemia u mnie jest raczej taka gliniasta, chociaż za bardzo się nie znam, ale jest twarda. Oczywiście wzdłuż alejki dodam nowej ziemi, żeby poprawić jej jakość. Rabatę wzdłuż planuję na około 50 cm, aczkolwiek niekoniecznie.Wszystko dopiero zaczynam, więc mogę zrobić jak chcę.
Bardzo liczę na Waszą pomoc, co wsadzić. Chciałabym coś mało obsługowego, ponieważ pracuje cały dzień i tylko wieczorkiem chodzę na działkę i weekendy.
Powiem Wam tylko o czym myślałam jeśli chodzi o nasadzenia
- tuja Danica, berberysy, żurawki, róże... oczywiście nie wszystko razem, ale to chodziło mi po głowie i tylko zmieniałam decyzje, może tak, a może tak?
Oczywiście nie upieram się przy tych roślinach
Pomożecie?

Alejka za bukszpanem prowadzi do furtki.
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 22:40, 13 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
AsiaK_Z napisał(a)
A masz już jakiś plan na ogród? Jakie rośliny Ci się podobają?

Na razie w planie jest obsadzenie alejki, później innych zakątków ogrodu, ale wszystko po kolei
Asiu, chyba jeszcze nie wiem, co mi się podoba
Jak pisałam wcześniej berberysy, żurawki, róże, azalie, różaneczniki, iglaki...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
AsiaK_Z 08:47, 14 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
asiak napisał(a)

Na razie w planie jest obsadzenie alejki, później innych zakątków ogrodu, ale wszystko po kolei
Asiu, chyba jeszcze nie wiem, co mi się podoba
Jak pisałam wcześniej berberysy, żurawki, róże, azalie, różaneczniki, iglaki...


Pospaceruj po ogrodach, na pewno znajdziesz rozwiązania, inspiracje.... W wolnej chwili zrób plan działki, zaznacz kierunki świata. Nie bój się pytać, doświadczonych (nie mam siebie na myśli, bo ja w dalszym ciągu zielona )
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
asiak 10:04, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Asiu, cieszę się, że chociaż Ty do mnie zaglądasz Mam nadzieję, że inni też zajrzą do mnie
Chciałabym jak najszybciej obsadzić tą alejkę, ale wiem, że pośpiech jest złym doradcą. Będę czekać cierpliwie na Wasze sugestie, bo nie chciałabym popełnić błędów. Wy wiecie doskonale, co z czym będzie dobrze wyglądało, a ja niekoniecznie
Marzy mi się piękna, gustowna, "elegancka" działka, ale bez Waszej pomocy z pewnością nie dam rady
Czekam jak na szpilkach, co chwile zaglądam na forum
A może gdzieś indziej zamieścić post?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 10:09, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Asiu, jako, że pierwsza do mnie zajrzałaś, zaczęłam czytać Twój wątek. Doszłam do 25 strony i muszę powiedzieć, że początki, to podobnie jak u mnie hihi... ciekawa jestem dalszych stron. W wolnych chwilach poczytam, wczoraj siedziałam na forum do godziny 24 a rano o 6 pobudka Jak ja to ogarnę? Mam w planach całą zimę siedzieć na forum, czytać i oglądać Wasze działki ogródki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 10:11, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Tego pieńka po prawej stronie alejki już nie ma
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anbu 11:54, 14 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
asiak napisał(a)


Alejka za bukszpanem prowadzi do furtki.


Hej Asiu

Piękny bukszpan My tu na Ogrodowisku bardzo je lubimy. Możesz zrobić z niego kształtną kulę, bo to wyjdzie przecież kula a nie kuleczka

Zrób sobie rzut działki z góry na papierze, w skali. Nanieś wszystkie iglaki, altanki i inne cuda które już masz na działce.
Najpierw zacznij od wyznaczania linii rabat. Fajnie byłoby włączyć rosnące iglaki i inne rośliny w te nowe rabaty. Rozumiem, że może być to trudne
Pewno z pomocą Ogrodowiska nadasz niejednemu iglakowi nowy kształt hi hi Najważniejsza jest cierpliwość, obranie własnego stylu a reszta się jakoś będzie kulać

Pozdrawiam i będę zaglądać
____________________
Ania Ogród Ani :)
kamila66 12:04, 14 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiak napisał(a)

Powiem Wam tylko o czym myślałam jeśli chodzi o nasadzenia
- tuja Danica, berberysy, żurawki, róże... oczywiście nie wszystko razem,

Alejka za bukszpanem prowadzi do furtki.

Witam się
Czemu nie wszystko razem żurawka z przodu, za nią danica za danicą berberysy i róże Wymienione przez ciebie rośliny mają różne wielkości, niski, średni i wyższy rząd Jeśli wyrównasz i uformujesz iglaki, będziesz miała uporządkowany ogród
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Makusia 12:09, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzień dobry Asiu- zapisuję się na podglądanie, bo będę na bieżąco dzięki temu, że wątek dopiero "wystartował".
Powiedz jak często jesteś na tej działce- bo pisałaś, że to rodzinny działkowy, tak?
Będziesz miała czas żeby na bieżąco pilnować i doglądać roślinek? Ja wprawdzie Ci nie doradzę, ale Mądre Głowy na pewno pomogą dobrać właściwe nasadzenia

Rzut działeczki pożądany- przyłączam się do Anbu
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
asiak 12:17, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Aniu, Kamilo, cieszę się ogromnie z waszej wizyty
Aniu, rzut działki w skali powiadasz hmmm... nie wiem czy podołam
Kamilko, bardzo dziękuję za sugestie Teraz to dopiero nie będę mogła spać hehehe
Kamilko, przy tej alejce nie może być szeroka rabata, chciałabym, żeby była taka raczej do przejścia, przeskoczenia. Te rośliny, które wymyśliłam, wcale nie muszą być. Z uwagi na to, że jestem początkująca, nie mam pojęcia jak mnóstwo jest pięknych roślin, które można wsadzić wzdłuż alejki
Muszę zajrzeć do Waszych ogródków
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies