Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 12:44, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Znalazłam na allegro
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kamila66 20:20, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiak napisał(a)
Byłam na działeczce, pomierzyłam co nie co Tylko nie wiem, jak się zabrać za plan hehehe...
Póki co, na razie troszkę zdjęć
Tylko proszę się nie śmiać tylko wziąć pod uwagę, że działkę mam od maja

numer 7




Asia tu się nikt z nikogo nie śmieje bo prawie każdy z nas pojawił się tu z wiadomego powodu
Nowoczesnego ogrodu nie żałuj na RODOS raczej nie pasuje, dobrze mieć warzywa i owoce
Sama szefowa Danusia ma ogród w stylu formalnym
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4809-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-iii

Obwódki z bukszpanu jeszcze żadnej nie mam ale się przymierzam bo ukorzeniam gałązki Tutaj jest wątek poświęcony temu tematowi
http://www.ogrodowisko.pl/watek/527-obwodki-z-bukszpanu?page=20

Myślałaś o rabacie po lewej stronie zdjęcia? Miejscówka stworzyła się praktycznie sama
Poczytaj o hortensjach bukietowych i miskantach (lubiane tu limelihght, gracillimus, zebrinus), o rozplenicach japońskich i cisach, rozchodnikach okazałych, turzycach i żurawkach to tak na początek
Znajdziesz tu te roślinki polecam odwiedzić
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1451

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=127

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=356

____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Toszka 20:25, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Patrząc na zdjęcie jakie zacytowała Kamilka powiem jedno - parkowa aranżacja...zazdroszczę szczerze takiego potencjału
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamila66 20:40, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Toszka napisał(a)
Patrząc na zdjęcie jakie zacytowała Kamilka powiem jedno - parkowa aranżacja...zazdroszczę szczerze takiego potencjału

Toszko a jaka to? Ja też gdzieś na początku drogi jestem, parkowa skojarzyła mi się z the fairy. czy kolorowo?
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Toszka 20:46, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ależ ja nie o różach pisze, bo ten temat jest mi obcy - róże w wazonie tak, na mojej rabacie nie Wiesz, ja z tego innego klubu
Widzę masę pracy do zrobienia. Multum strzyżenia buksowej kuli (absolutny hicior będzie), sosna koło domu do wyprofilowania w jakiś super kształt. Jałowce i inne krzaczory do cięcia. Żywopłot tujowy do wystrzyżenia, wygłaskania w elegancką ścianę....
od tego bym zaczęła
Po ogarnięciu krzaków i innego dobrodziejstwa wyklaruje się przestrzeń i dopiero rabaty same przyjdą do głowy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 20:52, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziewczyny, dech mi zapiera jak oglądam Wasze ogrody Ja nie potrafię stworzyć czegoś takiego Te ogrody to jak z obrazka, cudowne...
Kamilko, ja nie żałuję absolutnie nowoczesnego ogrodu Zdaję sobie sprawę, że to "tylko" działka... na razie hehehe...
Rzuciłam tylko okiem na kilka stron, do których podałaś mi linki i och, i ach...
Toszko, co to znaczy parkowa aranżacja? Bo ja zielona jestem
Dziewczyny, jak napisałam wcześniej, za Chiny nie obsadzę sama takich rabat. Ja potrzebuję konkretów typu: po lewej stronie wsadź to, to i to a po prawej to i tamto
Podajecie mi roślinki, które są piękne, ale co z czym?
Uwierzcie mi, dla takiego laika jak ja, to jest wręcz niewykonalne. Owszem ja mogę powsadzać coś, ale nie będzie ani ładu ani składu. Po to między innymi zapisałam się na forum. Wy, jako "stare" ogrodniczki macie inne spojrzenie na to wszystko, wydaje się Wam to proste Mnie to najzwyczajniej w świecie przerasta
Zaczęły mi się podobać trawy, ale nie chciałabym takich wielkich, ekspansywnych
Może ten bukszpan? Żurawki no i te róże
Da się z tego coś zrobić? Czy może za dużo? Eh....
Pomocy....
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kamila66 20:54, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Toszka napisał(a)
ależ ja nie o różach pisze, bo ten temat jest mi obcy - róże w wazonie tak, na mojej rabacie nie Wiesz, ja z tego innego klubu
Widzę masę pracy do zrobienia. Multum strzyżenia buksowej kuli (absolutny hicior będzie), sosna koło domu do wyprofilowania w jakiś super kształt. Jałowce i inne krzaczory do cięcia. Żywopłot tujowy do wystrzyżenia, wygłaskania w elegancką ścianę....
od tego bym zaczęła
Po ogarnięciu krzaków i innego dobrodziejstwa wyklaruje się przestrzeń i dopiero rabaty same przyjdą do głowy

Moje pierwsze róże kupiłam w tym roku, inne kwiaty zresztą też. I wcale z nimi nie jest tak źle Dawno temu to miałam plan nawet jedną przemrozić ale się nie dała. Teraz się z nimi zaprzyjaźniam

____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
kamila66 21:06, 18 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiak napisał(a)
Dziewczyny, dech mi zapiera jak oglądam Wasze ogrody Ja nie potrafię stworzyć czegoś takiego Te ogrody to jak z obrazka, cudowne...
Kamilko, ja nie żałuję absolutnie nowoczesnego ogrodu Zdaję sobie sprawę, że to "tylko" działka... na razie hehehe...
Rzuciłam tylko okiem na kilka stron, do których podałaś mi linki i och, i ach...
Toszko, co to znaczy parkowa aranżacja? Bo ja zielona jestem
Dziewczyny, jak napisałam wcześniej, za Chiny nie obsadzę sama takich rabat. Ja potrzebuję konkretów typu: po lewej stronie wsadź to, to i to a po prawej to i tamto
Podajecie mi roślinki, które są piękne, ale co z czym?
Uwierzcie mi, dla takiego laika jak ja, to jest wręcz niewykonalne. Owszem ja mogę powsadzać coś, ale nie będzie ani ładu ani składu. Po to między innymi zapisałam się na forum. Wy, jako "stare" ogrodniczki macie inne spojrzenie na to wszystko, wydaje się Wam to proste Mnie to najzwyczajniej w świecie przerasta
Zaczęły mi się podobać trawy, ale nie chciałabym takich wielkich, ekspansywnych
Może ten bukszpan? Żurawki no i te róże
Da się z tego coś zrobić? Czy może za dużo? Eh....
Pomocy....

Te co wymieniłam nie są ekspansywne Morning light jest najniższy.
Musisz dużo oglądać wtedy pomysły będą rodziły się w głowie same. Ja tu jestem pół roku i uwierz mi wszyscy cały czas coś zmieniają i przesadzają. Niektóre rośliny nie zdają egzaminu, albo rosną w złym miejscu więc, trzeba je wymienić i tworzy się coś nowego lepszego Jak pooglądasz zauważysz, że rośliny dolnego rzędu sadzi się w grupach aby powstawały plamy, aby nie tracić worka pieniędzy wiele ukorzeniamy sami. Ja w tamtym roku z jednej kupionej żurawki i później jej dzieci zrobiłam 26 sadzonek to ta żółta przy trzech kulach bukszpanowych są też na innej rabacie zaraz obok http://www.ogrodowisko.pl/watek/6285-w-oflisowym-ogrodzie?page=219
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Toszka 21:12, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Parkowa aranżacja czyli wykorzystanie przestrzeni i perspektywy podkreślonej plamami jednolitych nasadzeń. Tak jak w parku, tylko w wersji mikro. Ale by tak zrobić napisałam powyżej od czego trzeba zacząć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 21:13, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kamilko, pięknie tam u Ciebie szkoda,że teraz tak mało czasu, bo działka hehehe... ale w wolnych chwilach zacznę czytać Twój wątek
Podobają mi się te kule bukszpanowe z żurawkami, ślicznie...
A te bukszpanki trzeba strzyc, żeby tak pięknie wyglądały? A jak ja nie mam zdolności fryzjerskich to co wtedy?
Toszko, a ten żywopłot tujowy to ostrzyc na górze, czy po bokach na wysokości też?
O matko, ja będę mieć tysiące pytań
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies