Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

asiak 12:24, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Makusia napisał(a)
Dzień dobry Asiu- zapisuję się na podglądanie, bo będę na bieżąco dzięki temu, że wątek dopiero "wystartował".
Powiedz jak często jesteś na tej działce- bo pisałaś, że to rodzinny działkowy, tak?
Będziesz miała czas żeby na bieżąco pilnować i doglądać roślinek? Ja wprawdzie Ci nie doradzę, ale Mądre Głowy na pewno pomogą dobrać właściwe nasadzenia

Rzut działeczki pożądany- przyłączam się do Anbu

Witam Cię Marta Dzisiaj wątek się rozkręca, co mnie bardzo cieszy
Mam 10 minut drogi spacerkiem na działkę, codziennie jestem na niej po pracy, no i weekendy. Pracuje do 18, więc w tygodniu za dużo czasu nie mam na działkę. Ale dwie godzinki udaje mi się, oczywiście jak pogoda sprzyja. Od paru dni ciągle pada i na działce strasznie mokro, no i gradobicie mieliśmy, które poniszczyło nam roślinki. Na wielu działkach pobite szyby w szklarniach
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kamila66 12:34, 14 lip 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
asiak napisał(a)
Aniu, Kamilo, cieszę się ogromnie z waszej wizyty
Aniu, rzut działki w skali powiadasz hmmm... nie wiem czy podołam
Kamilko, bardzo dziękuję za sugestie Teraz to dopiero nie będę mogła spać hehehe
Kamilko, przy tej alejce nie może być szeroka rabata, chciałabym, żeby była taka raczej do przejścia, przeskoczenia. Te rośliny, które wymyśliłam, wcale nie muszą być. Z uwagi na to, że jestem początkująca, nie mam pojęcia jak mnóstwo jest pięknych roślin, które można wsadzić wzdłuż alejki
Muszę zajrzeć do Waszych ogródków

Anabu już pisała lubimy bukszpany więc pewnie zamiast danicy one zostaną polecone, zamiast skakać nad roślinami proponuje zrobić techniczne przerwy w rabacie takie aby zmieściły się nogi, z konewką lub bez taka dzirua między roślinami. Plan jest ważny ale tak samo ważny jest styl ogrodu, u Ciebie nowoczesny raczej nie wyjdzie.
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
asiak 12:42, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Kiedy ja ogarnę Wasze wątki? Chyba całe dnie w pracy spędzę na forum
____________________
AsiaDziałeczka Asi
anbu 12:43, 14 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Asiu spoko, powoli
Dasz rade narysować, ja jestem anty-techniczna a dałam radę
Do dzieła
____________________
Ania Ogród Ani :)
AsiaK_Z 12:55, 14 lip 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
asiak napisał(a)
Asiu, jako, że pierwsza do mnie zajrzałaś, zaczęłam czytać Twój wątek. Doszłam do 25 strony i muszę powiedzieć, że początki, to podobnie jak u mnie hihi... ciekawa jestem dalszych stron. W wolnych chwilach poczytam, wczoraj siedziałam na forum do godziny 24 a rano o 6 pobudka Jak ja to ogarnę? Mam w planach całą zimę siedzieć na forum, czytać i oglądać Wasze działki ogródki


Dżoana, jak już... zacznij od 51 strony, bo od tej stronki zaczyna się mój RODos . Leć po obrazkach


Ale tu dzisiaj ruch Super
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
asiak 13:01, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
kamila66 napisał(a)

Anabu już pisała lubimy bukszpany więc pewnie zamiast danicy one zostaną polecone, zamiast skakać nad roślinami proponuje zrobić techniczne przerwy w rabacie takie aby zmieściły się nogi, z konewką lub bez taka dzirua między roślinami. Plan jest ważny ale tak samo ważny jest styl ogrodu, u Ciebie nowoczesny raczej nie wyjdzie.

Z tym nowoczesnym ogrodem pewnie masz rację, chyba się nie da Ale jestem na początku moich prac i w miarę możliwości będę działać pod Wasze dyktando
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 13:02, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
AsiaK_Z napisał(a)


Dżoana, jak już... zacznij od 51 strony, bo od tej stronki zaczyna się mój RODos . Leć po obrazkach


Ale tu dzisiaj ruch Super

Ok, dzięki
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Makusia 13:19, 14 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu chociaż poglądowo- tak na pierwsze potrzeby rozeznania się w sytuacji. Oczywiście najlepiej, gdyby była skala i odległości, ale ja znam te pojęcia tylko z teorii (u mnie wszystko żyło własnym życiem), więc się nie odzywam.
Iwonka z "przerwy na kawę" ma talent wielki, więc może jakoś by Ci pomogła ponanosić to i owo...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
asiak 13:34, 14 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Oczywiście, postaram się coś naszkicować To jest podstawa, żebyście mogli mi pomóc Może coś w weekend nabazgram, muszę najpierw pomierzyć odległości
____________________
AsiaDziałeczka Asi
uziemiona 14:29, 14 lip 2016


Dołączył: 18 wrz 2015
Posty: 393
Hej Imienniczko wpadam z rewizytą. Jeśli mogę coś doradzić to nie rób nic w pośpiechu, pochopnie. Zaplanuj swój ogród, ja robiłam wszystko na fariata! I co -wkółko coś zmieniałam i zmieniam. Po co. Najpierw uporządkowałabym wszystkie rośliny, które masz - co nie ładne, nie rokujące i zaggracające wyciąć, co do uformowania - uformować. Podpatrz jak ciekawie można ukształtować zimozielone. Stworz bazę a potem reszta. Anabu i Kamila dobrze radzą. Trzymam kciuki i będę zaglądać.
____________________
Joanna nadmorski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies