Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

Makusia 22:05, 17 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu w sprawie rodków-myślę, że dadzą sobie tam radę. Moje muszą dać radę na patelni Ważne, żeby nie miały sucho. Są też odmiany świetnie czujące się w słońcu- pisała o tym Szefowa. Żurawki ciemne też dadzą radę. A berberysy lubią słońce ale nie te o bardzo jasnych listkach-może je przypalać. Zresztą jeśli tam jest słońce do 13.00 to chyba nie jest źle i większość roślin możesz posadzić z tych, co wymieniłaś. Ale tylko chyba
Niech mnie mądrzejsi poprawiają.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:05, 17 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dubelek.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zana 22:26, 17 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Słońce do 13-ej rodkom nie zaszkodzi, tylko ziemię muszą dostać odpowiednią. Ja w tym roku robiłam mieszankę ziemi kwaśnej do rh, kwaśny torf, liście dębowe, igły sosnowe i w taką mieszankę w sporych dołach sadziłam rododendrony. Te które sadziłam w ubiegłym roku takiej mieszanki nie dostały, bo jeszcze wtedy nie doczytałam porad Toszki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Urszulla 08:27, 18 lip 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21785
Witam piękne róże, ale posadziłabym je w odległości 1,5 m od przejścia. Bo przy samej ścieżce najlepiej dać rośliny które jej nie zasłonią. Proponuję niskie trawki carex Ice dance albo najlepiej bukszpanową obwódkę. Rozpoczęłaś zakręt dużym bukszpanem, więc bym jakieś akcenty bukszpanowe zrobiła dalej.Pomiędzy róże trudno coś sadzić, bo trzeba na jesień je kopczykować dlatego dużo osób daje jednoroczne rośliny. Może być też lawenda, szałwia, która świetnie wytrzymuje słońce.

też robię teraz różany zakątek i mam tam głównie trawy - duże miskanty gracimmulus i rozplenice.


Berberysy są fajne ale kłujące i róże kłujące, chyba bym tego nie zniosła w dbaniu później o wyglądPozdr.



____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
asiak 11:00, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziękuję Ula
Ula te róże miałyby rosnąć w jednym ciągu z innymi roślinami
Czekam dalej na propozycje, żebym miała z czego wybrać
Te róże tak sobie wymyśliłam, ale jak pisałam wcześniej nie muszę ich tam sadzić
Tylko gdzie ja je wsadzę jak coś hehehe
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Toszka 11:36, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie byłabym sobą gdybym nie zwróciła uwagi na aspekt wymęczonej budową ziemi.
Proponuję wszystkie resztki pobudowlane dokładnie wysprzątać. Ziemię nawieźć kompostem+obornik+mączka bazaltowa (zapas makro i mikro elementów na wiele lat i polepszenie struktury ziemi). Jeśli gleba jest bardzo zbita to doskonałym dodatkiem będzie przekopanie jej z korą jako część mieszanki polepszającej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 12:10, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Toszko, bardzo dziękuję, że zaglądasz do mnie i dajesz cenne rady
Mnie też serce boli, jak patrzę na te pozostałości po budowie. Z pewnością oczyszczę to dokładnie i zrobię tak jak radzisz Czy ta kora to ma być jakaś zmielona, drobna, bo ja się nie znam A tą mączkę dostanę w ogrodniczym, czy gdzie indziej szukać?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Zana 12:19, 18 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mączkę na pewno kupisz na all_gro, ja tak zamawiałam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Toszka 12:22, 18 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mączke trudno dostać - na allegro mozna kupić. Do przekopania

O czyszczeniu ziemi i problemach poczytaj na blogu Tamaryszka
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asiak 12:28, 18 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziękuję, z pewnością poczytam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies