Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Działeczka Asi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka Asi :)

Makusia 22:16, 15 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu musisz na priv napisać do Szefowej
Miło mi, że przez mój wątek starasz się przebrnąć Jak już pewnie zauważyłaś łatwo nie było, i moja amatorszczyzna strasznie daje po oczach
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
asiak 22:24, 15 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Obawiam się, że ze mną jest dużo gorzej hehehe...
A jak napisać priv do szefowej? Gdzie to znaleźć?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Makusia 22:29, 15 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Naciśnij nad moim avatarem z okularami na imię Makusia. Widzisz wyskoczy "napisz wiadomość"
I tak samo do Szefowej- znajdziesz Szefową albo w Jej wątku- ogród nie tylko bukszpanowy albo w ogólnych wątkach o sprawach technicznych itp.
Spróbuj do mnie na priv napisać
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zana 23:19, 15 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dzień dobry Asiu, a właściwie dobry wieczór
500 metrów to nie tak malutko i masz już sporo dorodnych dużych roślin. Przyłączam się do dziewczyn: nie spiesz się!!! Bo będziesz robić dwa, albo trzy razy to samo. Mówię Ci to z własnego doświadczenia, ale też innych. Róże, które masz posadziłabym wzdłuż ścieżki, nie wiem jak wysokie one rosną. Zajmij się najpierw tym co masz i zastanów się gdzie i w jakim kształcie chciałabyś mieć rabaty.
Ja zajmuję się swoim ogródkiem czwarty rok i mogę powiedzieć, że cały czas bardzo mało wiem.
Ale jedno wiem na pewno: gdybym dzisiaj zaczynała, zaczęłabym przede wszystkim od poprawiania gleby. Niestety w niektórych miejscach, które robiłam na początku jako właśnie ogrodniczka początkująca i chcąca mieć już i natychmiast efekt nie zrobiłam tego. I teraz sporo muszę poprawiać.
Im więcej będziesz buszować po Ogrodowisku tym większy będziesz miała mętlik w głowie od różnorodności. To stan normalny. Musisz powoli sama dojść do tego co chcesz mieć, w jakim stylu. Na to potrzeba czasu, sporo czasu. Zalecałabym Ci poświęcić zimę na dokładne studiowanie różnych ogrodów i określenie tego co chciałabyś osiągnąć. Zrobić plan i realizować go od przyszłego sezonu. Wiem, że nie jest to chyba rada, na którą byś czekała
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
asiak 11:03, 16 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Witam Cię Aniu u siebie
Chyba z tą wielkością działki przesadziłam, jest bliżej 450 m kw. Mętlik w głowie, to ja już mam niemały, Ogrodowisko śni mi się po nocach
Oooo, tak....całą zimę przesiedzę na forum
Dopiero ogarniam forum, nie umiem się jeszcze po nim poruszać, ale myślę, że z czasem ogarnę Cieszę się, że trafiłam na forum na początku mojej przygody z działeczką Mam nadzieję, że przy Waszej pomocy, uda mi się stworzyć piękną działeczkę,oczywiście na ile jej obecny stan na to pozwoli
Dzisiaj planuję porobić troszkę fotek, pomierzyć działeczkę i przystąpić do szkicu. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać, ale zrobię tak jak potrafię
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 22:55, 16 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Byłam na działeczce, pomierzyłam co nie co Tylko nie wiem, jak się zabrać za plan hehehe...
Póki co, na razie troszkę zdjęć
Tylko proszę się nie śmiać tylko wziąć pod uwagę, że działkę mam od maja
W tej chwili remontujemy delikatnie altanę, mąż ułożył alejkę i tak powolutku sobie działamy. Cieszę się ogromnie, że tu trafiłam, bo mam nadzieję, że pomożecie mi w tym, żeby działeczka była w miarę ładna i gustowna. Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie nowoczesny ogród ale chociaż w miarę możliwości
Zdążyłam już ponasadzać chaotycznie troszkę roślinek, ale przecież zawsze można przesadzić
Odkąd zarejestrowałam się na forum, nie kupiłam ani jednej roślinki Będę czekać na Wasze sugestie. Mam nadzieję, że mi pomożecie
Po zdjęciach zobaczycie, że to nie lada wyzwanie hihihi A teraz tadam...
Zdjęcie zrobione przy wejściu na działkę
numer 1



ciąg dalszy...
numer 2


numer 3

numer 4

numer 5


numer 6 waląca się pergola

numer 7


numer 8


numer 9


numer 10 mam taką gruchę przed altaną


numer 11


I moje różyczki, które kupiłam z myślą o wsadzeniu wzdłuż alejki










____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 23:05, 16 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
W pierwszej kolejności chciałabym wsadzić coś wzdłuż tej alejki



Chciałabym wkomponować te różyczki, ale się nie upieram
Na drugim miejscu muszę koniecznie obsadzić miejsce pod altaną od strony wejścia na działkę Ściana jest od wschodniej strony i tylko z rana jest tu słoneczko, ale nie wiem do której godziny



Jak patrzę na te zdjęcia, aż nie chce mi się wierzyć, że może być ładnie
Dlatego proszę Was kochane dobre duszyczki pomóżcie mi, plisss...
Jutro może pokombinuję z tym szkicem, chociaż cienko to widzę



____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 23:12, 16 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Takiego osobnika spotkałam dzisiaj na działce



Jeszcze pokażę Wam jaki mam ogromny bez Nie mam pojęcia, co z nim zrobić



Jak nietrudno się domyśleć, daje bardzo dużo cienia

____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 23:14, 16 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
I na koniec troszkę przyjemniejszy akcent



Spokojnej nocki życzę wszystkim bo ja to o działce będę śniła
____________________
AsiaDziałeczka Asi
sylwik69 10:41, 17 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Asia działka ma potencjał,zielone ramy też już są,domek nabiera ładnego wyglądu a róże które kupiłaś będą fajnie wyglądać przy ścieżce z trawami np.stipą,dziękuję za podtrzymanie na duchu w sprawach komputerowych..
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies