Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

greg66 16:58, 08 cze 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie szalwowisko jeszcze chwilę czeka czosnków mam kilkanaście ale pogubiłem nazwy. Widokówki urocze
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Johanka77 19:52, 08 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Roocika napisał(a)
Aśka Ty jak przywalisz zachodem słońca
No pięknie proszę pani.
Ja lubię też zdjęcia dla ludzi o mocnych nerwach, przynajmniej wiem, że nie jestem sama
Pozdrówka


Wiesz, myślę, że każdy z nas ma gdzieś jakieś wstydliwe rabatki, ale co. tu udawać!
Ja od samego początku nie fotografuję dolnego piętra skarpy przy placyku, obok schodów, bo tam mam zarośla!
Kiedyś wypielę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiaan 19:53, 08 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Lubię zaglądać do Twojego ogrodu, piękne widoki i fajny humor

Chciałam się doradzić, planuję zrobić rabatę z szałwią i trawą, czy lepiej wybrać stipę czy seslerię? Czy dorzucić coś jeszcze do towarzystwa, myślałam o bukszpanie, aby nie było łyso wiosną. Jesteś w tym ekspertem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Johanka77 19:53, 08 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gochna napisał(a)
Asia, zdjęcia jak zawsze piękne

Napisz mi proszę, pewnie już kilka razy to pisałaś, co ile masz graby na "grabowej" posadzone i która to odmiana?

Pozdrawiam i zdrówka życzę


Gosia, graby co 170cm, tak samo jak u Magdy Arbuzowej.
Są to graby fastigata.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 19:55, 08 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
SlonecznyOgrod napisał(a)
No żebyś się nie udusiła, po prostu musisz nam takie obrazki pokazywać, a będzie Ci się dobrze oddychało
Zachód słońca w tak wypielęgnowanym ogrodzie po prostu cudo


Daria, Twojemu ogrodowi to mój do pięt nie dorasta. Dziękuję! Miło mi
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:07, 08 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)
Twoje zachody słońca są oooobłędne!! Mieszkasz w cudownym miejscu... Barzo podoba mi się zagospodarowanie przestrzeni i zieleni wokół tarasu.. taki fajny pokój szałwiowisko zresztą też mi się widzi, bo tęsknię za moimi szałwiami


Na taras planuję w tym roku nabyć jakiś wypoczynek, żeby w końcu na nim siedzieć.
Zastanawiamy się też, jak ograć temat wiatru. Trzeba by zbudować jakąś ściankę lamelową albo co.

Szałwię są pozostałością po dawnym kulkowisku.
Piękna to rabatka była, tylko mała.
Carexy się zestarzały, a bukszpany wiadomo - na rekonwalescencji.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 20:17, 08 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Johanka77 napisał(a)


Wiesz, myślę, że każdy z nas ma gdzieś jakieś wstydliwe rabatki, ale co. tu udawać!


Johanka, wstydliwe rabatki, uśmiałam się, ale sama prawda ja lubię Twoje "bez retuszu", bo ogród nie może być wciąż wypielęgnowany, nie jest to też najbardziej ekologiczne tak bez grama zielska Ja też myślę o komplecie wypoczynkowym, ale raczej kupię po sezonie.
Johanka77 20:18, 08 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
oo, to niedobrze. Odpocznij trochę, poprawy samopoczucia życzę!

ja u siebie coraz więcej siadam i nic nie robię


No dziś było naprawdę słabo.
Bolą mnie wszystkie gnaty i miałam temperaturę.
Nie dałam rady wstać do pracy, musiałam pracować online. Rano myślałam, że słowa dziś z siebie nie wyduszę.

Mam nadzieję, że do jutra mi minie. Wszyscy mówią, że te covidki poszczepienne są jednodniowe z reguły.

Fajnie jest siadać i nic nie robić. Też sobie to obiecuję. Choć teraz przy remoncie jeziora może mi się to nie udać
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:18, 08 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
LIDKA napisał(a)


No i extra, ten skrzyp to zmora. To ciężkie działo to jak się nazywa? może być na priw bo też zamierzam wytoczyć.


To jest Sprinter na skrzyp.
Kupujemy w necie.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 20:19, 08 cze 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
LIDKA napisał(a)
Ładne drzewa i carexowisko mi się podoba bardzo. Zachody słońca takie piękne umiesz uchwycić .


Dziękuję Lidka!
Carexowisko pomimo naszych obaw jak dawniej.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies