Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 22:23, 17 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Lub opcja 2 z wysokimi trawami w rogu ogrodu. Jakimi?
Poglądowo większy wycinek z tylnią ścianą paleniska po lewej. Te część obsadzimy w 2018 pewnie

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:26, 17 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Przyjmuje się, że ostatnim bezpiecznym terminem sadzenia traw jest sierpień. Wtedy z pewnością zdążą się ukorzenić przed zimą i nie będzie problemów z zimowaniem. sadzenie późniejsze to już ryzyk-fizyk. W razie niesprzyjającej aury może się okazać, że trawy wygniły.
Teraz korzystniej jest kupować trawy, bo widać, co się kupuje. Można zakupy zadołować razem z doniczką i wsadzić na wiosnę w docelowe miejsce. Rozchodniki to żelazne rośliny. Twoja gleba to dla nich wymarzone miejsce. Sadzone teraz dadzą radę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 22:29, 17 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Przyjmuje się, że ostatnim bezpiecznym terminem sadzenia traw jest sierpień. Wtedy z pewnością zdążą się ukorzenić przed zimą i nie będzie problemów z zimowaniem. sadzenie późniejsze to już ryzyk-fizyk. W razie niesprzyjającej aury może się okazać, że trawy wygniły.
Teraz korzystniej jest kupować trawy, bo widać, co się kupuje. Można zakupy zadołować razem z doniczką i wsadzić na wiosnę w docelowe miejsce. Rozchodniki to żelazne rośliny. Twoja gleba to dla nich wymarzone miejsce. Sadzone teraz dadzą radę.


Hania, na razie mamy zdarte tylko część darni. Trochę jeszcze planów mamy na wrzesień, więc ten temat pewnie przeleci nawiosnę

Na razie muszę obsadzić "górną część" w linii brzózek youngii.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:33, 17 sie 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Już nie pamiętam, czy u Nawigatorki jest rozplenica Hameln, czy mniejsza. Stardust dorasta do 50 cm, a hameln u mnie ma z metr średnicy i z 80 cm wysokości. Z piórkami jeszcze więcej.Nie zje go?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 22:37, 17 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Nie wiem... Navigatorka Asia, jaką masz tam rozplenicę?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
nawigatorka 07:31, 18 sie 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Johanka77 napisał(a)
Nie wiem... Navigatorka Asia, jaką masz tam rozplenicę?
hameln. Wysokości idealne ze stardust, które u mnie są wyższe raczej jic 50 cm. Tak 60 maja. I pamiętaj by nie sadzic tych roślin bliżej niż co metr bo jedno i drugie ma kolosa wyrasta
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 07:33, 18 sie 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A gdybys dała po lewej same limki z trawkami pomiędzy a tam gdzie brzozy same rozchodniki i rozplenice po całości?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Johanka77 07:58, 18 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
nawigatorka napisał(a)
A gdybys dała po lewej same limki z trawkami pomiędzy a tam gdzie brzozy same rozchodniki i rozplenice po całości?


Ach... Tam mam wciąż drań...
Najwyżej wiosna limki przesadzę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 08:27, 18 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zrobię odwrotnie.
Między brzozy dam limki, w nogach kilka rozchodników z hammeln.
A na węższej rabacie po lewej będą tylko rozchodniki z rozplenicami.

Nie patrzcie na to, że huśtawka stoi tyłem. W przyszłym roku ten placyk zostanie poszerzony i nie będzie tam huśtawki.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
nawigatorka 08:34, 18 sie 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ale Ty szybko zmieniasz zdanie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies