Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

AgataBC 13:19, 29 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Przyszłam się przywitać u Ciebie . Bardzo mi miło, że choć mamy inne style ogrodowe w głowie to mnie odwiedzasz. Fajnie, że przeszukujesz wątki w poszukiwaniu informacji. Z pokorą dojdziesz do swoich celów.
W między czasie zobaczysz, że jednak nie o to chodziło i nie wygląda to jak na inspiracji z Pina i będziesz od nowa rozkopywać. Taki urok ogrodnika. Potrzeba mega pokory albo mega dobrego doradcy (a o dobrych wykonawców ogrodów coraz trudniej). Jak się zbierze informacje z forum to te mądrości przeskoczą niejednego Pana od Ogrodów. Przy okazji mam nadzieję, że ta siatka na krety jest zakopana wyżej niż widać to na zdjęciach bo inaczej kret a już na pewno nornice będą ryły nad siatką a ona nie spełni wtedy swojej funkcji. Przeczytałam, że na to poszło 10cm. ziemi tak?. To za dużo.
A w rzeczywistości praca w ogrodzie to mozół.. przygotowanie ziemi to podstawa. Sama tego nie rozumiałam. A efekty tego zaniedbania zobaczysz dopiero za kilka lat. To co tu piszą o mączkach, kompostach, obornikach to wszystko prawda. Zwłaszcza na takich piaskach.
Masz nowoczesną bryłę domu. Słusznie wybierasz rośliny, które się z tym nie będą gryzły. Wiedzy potrzeba by poznać wymagania każdej, a dwa, że trzeba sadzić po kilka lub kilkanaście sztuk a nie po jednej, dwie. Lepiej w ciągu sezonu zrobić jedną rabatę a porządnie. Wtedy sama będziesz na lata zadowolona z efektów
Fajnie, że masz tu takie mądre głowy. Serdecznie życzę Ci powodzenia
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 13:22, 29 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Johanka77 napisał(a)


Czy mi się wydaje, czy te śliwy są nisko zaszczepione?? No chyba, że chciałaś takie. Będziesz je ciąć?
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 13:30, 29 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Johanka77 napisał(a)


Zrób zbliżenia tych trawek z białym brzegiem to może rozpoznamy.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AgataBC 13:39, 29 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Praktyczny może się okazać również ten wątek:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Johanka77 14:24, 29 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agcia napisał(a)
Przyszłam się przywitać u Ciebie . Bardzo mi miło, że choć mamy inne style ogrodowe w głowie to mnie odwiedzasz. Fajnie, że przeszukujesz wątki w poszukiwaniu informacji. Z pokorą dojdziesz do swoich celów.
W między czasie zobaczysz, że jednak nie o to chodziło i nie wygląda to jak na inspiracji z Pina i będziesz od nowa rozkopywać. Taki urok ogrodnika. Potrzeba mega pokory albo mega dobrego doradcy (a o dobrych wykonawców ogrodów coraz trudniej). Jak się zbierze informacje z forum to te mądrości przeskoczą niejednego Pana od Ogrodów. Przy okazji mam nadzieję, że ta siatka na krety jest zakopana wyżej niż widać to na zdjęciach bo inaczej kret a już na pewno nornice będą ryły nad siatką a ona nie spełni wtedy swojej funkcji. Przeczytałam, że na to poszło 10cm. ziemi tak?. To za dużo.
A w rzeczywistości praca w ogrodzie to mozół.. przygotowanie ziemi to podstawa. Sama tego nie rozumiałam. A efekty tego zaniedbania zobaczysz dopiero za kilka lat. To co tu piszą o mączkach, kompostach, obornikach to wszystko prawda. Zwłaszcza na takich piaskach.
Masz nowoczesną bryłę domu. Słusznie wybierasz rośliny, które się z tym nie będą gryzły. Wiedzy potrzeba by poznać wymagania każdej, a dwa, że trzeba sadzić po kilka lub kilkanaście sztuk a nie po jednej, dwie. Lepiej w ciągu sezonu zrobić jedną rabatę a porządnie. Wtedy sama będziesz na lata zadowolona z efektów
Fajnie, że masz tu takie mądre głowy. Serdecznie życzę Ci powodzenia


Dziękuję Ci Agata za odwiedziny! Bardzo mi miło.
Owszem, staram się jak mogę powstrzymać przed tym, aby wszystkiego na raz nie zrobić. I jednocześnie staram się wysłuchać tu wszystkich rad i jednocześnie nie zwariować
Jeżeli chodzi o ziemię, to 10cm raczej nie ma. Może 5.
Z tymi kretami to nie do końca rozumiem. Chodzi o to, żeby siatka nie byłą za głęboko, tak?
Że się będę uczyć na błędach, to jestem wręcz przekonana. Już w tym roku zdechło, albo sama wywalam to, co rok temu mi się uwidziało
Plan jest taki, aby ogrodnik zrobił trawniki i wytyczył rabaty. Na tym koniec. Obsadzanie będzie moje.I pewnie przejdzie dopiero na następny rok.

Śliwy dość nisko szczepione - niezamierzone Raczej brak wiedzy,m że mogły być wyżej
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AgataBC 15:21, 29 lip 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Chodzi o to, że siatka na krety musi być na optymalnej głębokości ok. 5-10cm. I też zależy czy trawnik będzie siany czy z rolki. Jeśli z rolki to może być kładziony na cienkiej warstwie na siatce. Ale jeśli siany to powinna być grubsza warstwa ziemi, żeby siatka nie wyłaziła, a trawa dobrze zakorzeniła ale też nie za głęboko bo nornica czy kret może ryć tuż pod powierzchnią. Narazie piach zniechęca krety ale jak będziesz mieć bogatą ziemię to z czasem mogą się pojawić.

Tak nisko szczepione to można kupować trzmieliny. Szukaj drzew z miejscem szczepienia na min. 1,8m. Przy tak niskim szczepieniu drzewo będzie trzeba mocno ciąć, żeby pień udźwignął koronę, żeby ładnie wyglądało i dłużej żyło. Pień już wzwyż nie urośnie. A i byliny czy trawy dorosną prawie pod koronę, nie będzie tak widać pięter roślinności.

Planuj sobie cierpliwie, objedź z notatnikiem (bez portfela ) wokoło wszystkie szkółki, centra, bazarki, żebyś wiedziała co gdzie i po ile mają. Co Ci się podoba.
Spokojnie, będzie pięknie
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Johanka77 21:42, 29 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Z tą siatką powinno być ok, bo na siatkę poszło jakieś 5-10 cm czarnoziemu.
Śliwa nie wygląda na szczepioną, zatem spodziewałam się, że jeszcze podrosnie. Cóż, tak ją znam. Wysadzę ją cyba w takim razie gdzieś pod płot, najlepiej w róg, to doda uroku kolorem, a nie będzie wyglądać karzełkowato
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 11:34, 30 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ta trawa to overdam. Juz wiem ☺
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 16:23, 30 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Byłam dziś na rekonesansie w ogrodnictwie. Pofotografowałam to, co mi się podoba i co chciałam wykorzysta w planowaniu ☺
Kupiłam kocią trawę Cyperus, chce ją posadzić w żwirku pod wierzbami hakuro.
Takie fajne małe kępki będą:
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 16:27, 30 lip 2016


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A to moje "notatki"
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies